– Į ką kreipėtės savo komentaru?
– Iš tikrųjų kreipiausi pirmiausia į moteris, antra, į vyrus ir trečia, kreipiausi tiesiog į visus žmones, kurie leidžia sau sakyti savo nuomonę apie viešą asmenį ne tik kaip apie politiką ir apie jo nuveikiamus darbus, bet taip pat apie jo santykius, kokią jis moterį turėtų pasirinkti, kokį aš vyrą turėčiau pasirinkti. Jeigu tai būtų tik pikti ir pavydūs komentarai, būtų nieko, bet kai mums pradėjo nustatinėti balus – kiek balų esu aš, kiek – jis, kad aš iš krepšininkų žmonų lentynėlės, o jis tikriausiai nepatemps mano poreikių, tai man pasidarė truputėlį pikta.
– Viskas veda link to, kad esate nuostabaus grožio moteris.
– Jeigu atvirai, tai visą savo gyvenimą kovoju su standartais, įvairiais primetamais stereotipais. Aš 17 metų pradėjau savo verslą, tada man sakė: niekada nesusitvarkysi, ko čia lendi, tai yra vyriška sritis. Vėliau, kai sugalvojau nuo švietimo pasukti į IT, įstojau į bakalaurą, studijavau su daugybe vyrų, ir visi klausė: tu supranti, kad tau programuoti čia reikės? Ir sakė, kad tai sudėtinga, galbūt labiau vyriškas dalykas. Jau kibernetinės saugos magistrantūroje man sakė: čia jau tikrai ne tavo nosiai ir ar tu supranti, kad čia rimti, vyriški dalykai?
E. Ovčarenko / BNS nuotr.
– Tiek metų prastos patirties... Ar nustebino šį kartą reakcijos į jūsų naujus santykius?
– Tikrai ne. Maždaug taip ir įsivaizdavau, gal tik neįsivaizdavau, kad tiek surezonuos ir kad bus taip įdomu. Galvojau, kad galbūt įdės kažkur mūsų nuotrauką nuo raudonojo kilimo ir viskas tuo pasibaigs, bet tai iš tikrųjų įplieskė diskusiją.
– Ar buvo kas nors, kas skaudino?
– Tai, kaip ir minėjau, skirstymas, bandymas primesti, ko man reikia, kokie mano poreikiai, kokios Mato galimybės, galbūt tik tai. Šiaip visi tie blogi komentarai manęs net nejaudino, mane jaudino tik bandymas priskirti tam tikrai kategorijai, ir daugiau nieko.
– Dažniausias pasakymas: kad priklausote kitai lygai, neva esate verta geresnio, daugiau uždirbančio. Mes juokavome grimo kambaryje, kad Seimo nario atlyginimas pakilo (juokiasi).
– Taip, bet net ir tas pakilimas turbūt tame santykyje atrodo juokingas. Apie ką kalba ir kaip įsivaizduoja sėkmingą ir turtingą vyrą moterys, tikriausiai, tai toli gražu iki to. Daug kas nori blizgių, prabangių dalykų ir t. t. Tai iš tos algos, kad ir kokia ji būtų, turbūt suprantame, kad tai nepavyks.
– Grįžkime prie gražesnių dalykų – jūsų draugystės su M. Maldeikiu. Kaip ji prasidėjo, kada?
– Man tai atrodo labai gražu ir modernu, nes mūsų draugystė užsimezgė per dirbtinį intelektą (DI), galbūt ir per kibernetinę saugą. Dalyvaudavau įvairiuose renginiuose, kurie susiję su DI, ir tekdavo su Matu pakalbėti, prasilenkti. Ir Matas – iš tiesų labai protingai – su manimi diskutuodavo ir dažnai oponuodavo kai kuriems mano įsitikinimams, taip įsiveldavome į įdomias diskusijas, taip aš turėjau progą geriau jį pažinti.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
– Kalbant apie vėlimąsi į diskusijas – aštrias, atvirai. Kiek bijojote Mato mamos, gerbiamos Aušros Maldeikienės? Ar buvo baisu, kad teks susipažinti?
– Pripažinsiu, kad tai buvo faktorius, kai pradėjau su Matu bendrauti, galvojau, jei tie santykiai kažkur pažengs, galimai man teks megzti santykius ir su ja. Iš viešosios erdvės aš turėjau tam tikrą įsitikinimą, kad tas santykis gali būti nelengvas, bet kai susipažinome artimiau, supratau, kad Aušra iš tikrųjų yra nuostabus žmogus, tiesiog ji turi labai aiškią, kaip ir Matas, savo nuomonę ir aukštus moralės standartus ir su tuo tiesiog reikia susitaikyti.
– Tiesą sakant, pati A. Maldeikienė socialiniuose tinkluose labai gražiai stojo į jūsų pusę, sakė, kaip jai džiugu matyti tokią nuostabią moterį šalia jos sūnaus. Man labai patiko jos citata, ji teigė, kad, tiesą sakant, Matui reikės daugiau mokytis, daugiau studijuoti, kad neatsibostų tokiai įdomiai moteriai. Sutinkate?
– (Juokiasi). Man Aušros komentaras buvo malonus, šiltas. Aš galbūt nevertinčiau taip nuostabiai iš savo pusės, kai žiūri į visą tai, bet tai buvo jos nuomonė. Matyt, jai oponavo kažkokie vidiniai dalykai, kuriuos ji iškėlė, ir aš džiaugiuosi. Bet, žinote, ji stojo ne už mane. Jūs nesupratote. Ji stojo už visas moteris, kurioms yra klijuojami visi šitie stereotipai, nes Aušra, lygiai kaip ir aš, visą gyvenimą kovojo su stereotipais. Ir ji man pasakė: „Agne, žinok, kur tu eini, tai yra labai sudėtinga.“
– Pabaigai. Kaip jūs manote, kodėl mes įkliūvame į šiuos spąstus? Mes pačios save ten įstatome ir uždedame sau kažkokias etiketes, nenusikratome jų?
– Mano instagramo įrašas ir buvo apie tai, kad visuomenė pati priklijuoja tam tikrus standartus, stereotipus, ir vėliau jie iš jų juokiasi ir šaiposi, nors patys juos sukūrė. Lygiai taip pat sėkmingų vyrų arba išvaizdžių moterų stereotipas yra sukurtas pačios visuomenės. Mes galime matyti atvaizdą tiesiog skaitydami jų nuomones. Ir tuos standartus ir stereotipus tikrai reikia po truputėlį įveikti, mažais žingsniais, bet...
– Kalbant apie stereotipus, kada vestuvės?
– (Juokiasi). Iš tikrųjų, žinokite, mes su Matu dar apie tai nediskutavome, tai nežinau, kaip čia bus.
(be temos)
(be temos)