- Darius Babickas
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Pingančios statybininkų ir apdailininkų paslaugos maloniai nuteikia tų būstų šeimininkus, kurie planuoja atnaujinti savo namus. Tačiau sunkmečiu net ir nedaug išlaidauti nelinkstama.
Gruntuoti būtina
Atsiradę įtrūkiai sienose, šiek tiek apsitrynę kampai, įvairūs įbrėžimai – šie defektai nėra dideli. Žinoma, kai jie susideda į vieną krūvą, remontas neišvengiamas. Tačiau net ir specialistai teigia, jog radus tinkamų patarimų, pasirinkus tinkamas medžiagas nedidelį remontą nesunku pasidaryti patiems. Tam nereikia specialių inžinerinių žinių ar profesinio pasirengimo. Svarbu tik noras.
Kartais klausantis specialistų vardijamų techninių terminų viskas gali skambėti bauginamai, o vardijami darbai – ypač sudėtingi. Tačiau paanalizavus, kaip reikia atlikti vieną ar kitą darbą, jie nepasirodys pernelyg sunkūs ir reikalaujantys aukštos kvalifikacijos.
Specialistai smulkų remontą, pavyzdžiui, nudaužto kampo palei duris užglaistymą, pataria pradėti išvalant pažeistą vietą. Būtina ne tik nuvalyti dulkės nuo remontuojamos vietos, reikia nuskusti dažus ir viršutinį tinko sluoksnį aplink visą pažeistą vietą.
Nuskusti dažus ir tinką nėra labai sunku. Tą galima padaryti aštriu glaistyti skirtos mentelės kampu. Baigus šį darbą, nuvalytą paviršių reikia gruntuoti. Gruntavimas – nesunkus darbas. Reikia tik remontuojamą paviršių teptuku padengti emulsija. Pastaroji prasiskverbs į pagrindą, jį sustiprins ir neleis trupėti. Svarbu parinkti tinkamą gruntą pagal paviršiaus įgeriamumą.
Baigus gruntavimo darbus, plyšius reikia užpildyti specialistų rekomenduojamu tinku arba glaistu.
Šį darbą savo srities profesionalai pataria atlikti dviem etapais. Pirmiausia pasiruoštu gruntu reikia užpildyti praplatintą plyšį. Paskui dengti antrą sluoksnį, į kurį panardinama armavimo juosta. Pastaroji apsaugos taisytas vietas, kad neįtrūktų ateityje. Kai glaisto masė išdžiūsta, lieka paviršių nušlifuoti šlifavimo popieriumi arba tam skirtu tinkleliu.
Vertėtų išsiaiškinti priežastis
Vis dėlto specialistai pataria ne tik taisyti plyšius sienose, bet pirma pamėginti išsiaiškinti priežastis, dėl ko jų atsirado.
"Jeigu įtrūkimai atsiranda iš gipso kartono montuotoje pertvaroje, akivaizdu, jog ne visi darbai tinkamai atlikti. Dažniausiai būna neįrengti slankieji mazgai, sujungiami profiliai, kurie negali būti jungiami", – svarstė bendrovės "Knauf" sausos statybos produktų grupės vadovas Kęstutis Janeika.
Pasitaiko, kad būna sujungtos skirtingos plokštumos, kurias slegia nevienodas krūvis. Tada neišvengiamai atsiranda įtrūkių.
Vienas tinkamiausių būdų tvarkyti įtrūkius, kai jų atsiranda tarp skirtingų plokštumų – pragremžti griovelį ir suformuoti deformacinę siūlę. Šią galima formuoti dviem būdais. Vienu atveju galima tiesiog palikti griovelį kaip skiriamąją juostą. Jeigu jo išvaizda netenkina, griovelį galima užpildyti hermetine medžiaga: silikonu arba akrilu. Ertmę užpildant sandarikliu nereikia pamiršti į griovelį įsprausti specialaus pluošto tarpinės. Ji neleis sandarikliui prilipti prie metalinio profilio ir neatitrūks nuo plokščių.
Jeigu toks sprendimas nepatinka, įtrūkius galima uždengti kita plokšte. Tik ją klijuojant klijus reikėtų tepti ant vienos plokštumos.
Juosta geriau nei tinklelis
Jeigu plokščių, iš kurių sumontuota pertvara, neveikia skirtingi krūviai, o įtrūkių atsiranda tik plokščių sudūrimo vietose, statybinių medžiagų specialistas K.Janeika patarė tiesiog išgremžti glaistą sujungimo vietoje, nugruntuoti griovelį giluminiu gruntu ir užglaistyti ertmę. Glaistą reikia pasirinkti tokį, kurio sudėtyje būtų klijuojančiųjų – armuojančiųjų – medžiagų, kurios sujungtų plokštes.
"Armavimo juostą naudoti būtina. Stiklo audinio armuojantys tinkleliai nėra patikimi, nes jie neelastingi. Atsiradus vibracijai ar sieną veikiant kitokioms jėgoms, glaistas iš audinio gali paprasčiausiai ištrupėti ir remontą tektų daryti iš naujo.
Bet koks glaistas netinka
Didesniems įbrėžimams panaikinti reikia kiek daugiau laiko ir pastangų. Kur kas paprasčiau užtaisyti nedideles skyles sienoje. Gali būti, kad naujai remontuotos vietos skirsis nuo kitos sienos dalies. Tad neišvengiamai reikės perdažyti visą paviršių. Tokiu atveju vertėtų dar šiek tiek pasistengti ir nuglaistyti visą sieną.
Šis darbas irgi neturėtų pernelyg gąsdinti. Tiesiog reikia pasiruoštą glaistą mentele tepti iš apačios į viršų. Kai glaistas sudžiūsta, atsiradusius nelygumus reikia nušlifuoti tam skirtu popieriumi arba tinkleliu.
Smulkaus remonto prireikia ne tik naujai, bet ir prieš kelias dešimtis tinkuotoms sienoms. Ypač dažnai skilinėja medinių namų sienų tinkas. Tokių sienų defektų šalinimo procedūra beveik nesiskiria kaip tvarkant mūro sienas. Reikia išvalyti įtrūkius, mentele juos praplatinant. Vėliau laukia gruntavimas ir glaistymas. Tik būtina atkreipti dėmesį, kad šalinant tinko įtrūkius mediniuose namuose būtina naudoti elastingą glaistą. Mat medis turi ypatybę judėti keičiantis oro sąlygoms. Be to, reikės daugiau ir armavimo juostos, nes ja reikės uždengti ne tik įtrūkius, bet ir kraštus palei kiekvieną plyšio pusę.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
M. Vitulskis davė svarbų pažadą: dedu ranką ant krūtinės5
Merūnui Vitulskiui džiaugtis kylančia sodyba priežasčių yra daugybė. Viena iš jų – stiprėjantis vaikų prisirišimas ne tik šiai vietai, bet ir gamtai. ...
-
Tinkamas apšvietimas – jaukumui ir geresnei savijautai
Nuo tinkamo apšvietimo priklauso ne tik namų jaukumas, bet ir mūsų savijauta. Ilgėjant vakarams, šviesa tampa esminiu elementu, kuriančiu šilumą ir komfortą. Gerai parinkti šviestuvai gali tapti ir svarbiais puošybos a...
-
Sendaikčių ieškotojos receptas jaukiam gyvenimui – lėtumas ir tvarumas
Eglei Mastauskienei, elektroninės sendaikčių parduotuvės „Golden Flea“ įkūrėjai, gera diena yra lėta diena, kai atsikėlusi ryte ji gali atlikti savo mažus ritualus be streso ir skubos. „Vienas mano mėgstamiausių ritualų – p...
-
M. Vitulskis: nereikia vaikų saugoti nuo darbo9
Nors dar – ne pabaiga, po ilgų statybose praleistų mėnesių, tenoras Merūnas Vitulskis jau gali džiaugtis svarbiausiais užbaigtais etapais. ...
-
Naujausios technologijos virtuvėje – ruoškite maistą sveikiau ir tvariau naudokite išteklius
Naujausios technologijos virtuvėje suteikia galimybę ne tik lengviau pagaminti maistą ir skaniau valgyti. Inovatyvios funkcijos įvairiuose buities prietaisuose taip pat leidžia ruošti maistą tvariau, taupant energijos išteklius. ...
-
J. Beliak: mane traukia seni namai, į kurių sienas įsigėrusi istorija2
Vis dažniau renkamasi pirkti ne naujos statybos namą, o seną, net ir sukiužusį, ir jį atnaujinti. Tai – tvarus būdas išsaugoti statinius. Tiesa, tam pasiryžusi vilnietė Jovita Beliak gerokai nustebino aplinkinius: daugelis nesuprato jos a...
-
Maža erdvė: gali būti ir funkcionalu, ir jauku1
Kokybiškai ir jaukiai įrengti mažą namų erdvę gali būti nemenkas iššūkis – ypač tuomet, kai ir turimas biudžetas ribotas. Interjero dizainerė Irena Kalabuckaitė sako, kad mažų būstų savininkams atnaujinant erdvę svarb...
-
Interjerui – skaitmeninis menas
Moksliškai įrodyta, kad tinkamai sukurtas namų interjeras gali sužadinti vaizduotę ir net pakeisti žmonių mąstymą, požiūrį į darbą ar poilsį. Interjero dizainerė Jovita Bingelytė teigia, kad harmoniją namuose padeda sukurti ir bendros i...
-
Vidinės harmonijos ir geros savijautos sprendimai
Paryžiuje vykusioje prestižinėje parodoje „Maison&Objet“ apsilankiusi nišinės parfumerijos ekspertė Kristina Strolienė domėjosi naujovėmis, kurias siūlo garsiausi pasaulio interjero dizaineriai, parfumeriai, žvakių meistrai, n...
-
Namas, kuris kainuoja ne vieną milijoną eurų: kaip atrodo gyvenimas jame?13
Rubrika „Arčiau namų“ patiks visiems, kuriems smalsu, koks gi gyvenimas name, kuris kainuoja ne vieną milijoną. ...