„Pasidaryk pats“ darbams skirti įrankiai: kaip išsirinkti ir ką turėti namuose?

 • Teksto dydis:

Kiekvienuose namuose kartais atsiranda tokių darbų, kuriems nebūtina samdyti meistro. Smulkūs remonto darbai, baldų surinkimas ar interjero detalių pakabinimas – daugelį šių užduočių galima atlikti savarankiškai.

Prekybos tinklo „Senukai“ ekspertai pataria, kokie įrankiai turėtų atsidurti kiekvieno meistro „pasidaryk pats“ dėžutėje, kad projektų įgyvendinimas namuose būtų kuo lengvesnis.

Plaktukai, vinys, įvairūs atsuktuvai, raktai ar replės yra visiems puikiai žinomi įrankiai, kuriuos greičiausiai pavyktų rasti kiekvienuose namuose. Tačiau technologijoms žengiant į priekį, visur ieškome patogumo, net ir elementariuose įrankiuose. Todėl ketinant atnaujinti savo „pasidaryk pats“ įrankių dėžutę, specialistai apžvelgia, į ką reikėtų atkreipti dėmesį ir išskiria, kokius įrankius verta turėti namuose.

Įrankio maitinimo tipas – pagal kiekvieno patogumą

Esant plačiam darbo įrankių pasirinkimui, galima pastebėti, kad skiriasi ne tik jų funkcijos, bet ir maitinimo tipas. Ekspertų teigimu, kiekvienas įrenginys – elektrinis ar akumuliatorinis – gali turėti savų privalumų, todėl pirkėjas turi apsispręsti, kas atitinka būtent jo poreikius.

Elektrinis įrenginys paprastai būna galingesnis, jo nereikia įkrauti, jį galima naudoti be pertraukų, tačiau viso darbo metu jis turi būti įjungtas į elektros lizdą. Priešingai, akumuliatorinis įrenginys, neturintis laido, yra patogus tuo, jog jį galima naudoti toli nuo elektros šaltinio. Tačiau jį panaudojus, rekomenduojama įrankį iš karto įkrauti, o jei ketinate įrenginį naudoti ypač dažnai – profesionalai siūlo apsvarstyti papildomo akumuliatoriaus įsigijimo galimybę.

„Senukų“ duomenimis, klientai tiek fizinėse, tiek elektroninėje parduotuvėje domisi akumuliatorinių bei elektrinių įrankių privalumais, pasirenka juos pagal savo poreikius. Akumuliatorinių įrankių pasirinkimą dažniausiai lemia tai, kad vienas akumuliatorius tinka keliems įrankiams.

Universalų akumuliatorių naudojimas keliems įrankiams yra patogus ir praktiškas pasirinkimas. Kartu tai leidžia sutaupyti pinigų, nereikia kiekvienam įrankiui pirkti atskiro akumuliatoriaus. Planuojant atsinaujinti meistro įrankių dėžę, svarbu nepamiršti, kad vienas universalus akumuliatorius gali būti naudojamas tik tos pačios firmos įrankiams.

Galingumas, patogumas ir lengvumas

Renkantis akumuliatorinį ar elektrinį įrankį, žinovai siūlo atkreipti dėmesį į keletą svarbių techninių duomenų. Jeigu nusprendėte įsigyti gręžtuvą, atkreipkite dėmesį į jo galingumą.

Prietaiso galingumas matuojamas niutonmetrais (Nm). Kuo sukimo momentas didesnis – tuo galingesnis įrankis. Pavyzdžiui, mėgėjiški akumuliatoriniai gręžtuvai turi apie 15-50 Nm, profesionalūs gręžtuvai – 50-115 Nm, o smūginių suktuvų sukimo momentas siekia 150-220 Nm.

Jeigu renkatės akumuliatorinį įrankį, tuomet reikėtų atkreipti dėmesį į akumuliatoriaus talpą. Ji matuojama ampervalandėmis (Ah), kurios parodo, kiek laiko akumuliatorius gali dirbti pilnai įkrautas. Kuo rodiklis didesnis, tuo akumuliatorius ilgiau dirbs.

Specialistų teigimu, optimaliausia akumuliatoriaus talpa mėgėjiškam darbui – ne mažiau 1,5-2,0 Ah, o profesionaliam naudojimui – bent 4,0 Ah. Tačiau reikia nepamiršti, kad kuo didesnė akumuliatoriaus talpa, tuo sunkesnis gali būti įrenginys. Prietaiso svoris neretai turi įtakos darbo ir transportavimo patogumui. Pastebima, kad mėgėjiški įrankiai dažniausiai yra lengvesni už profesionalius.

Gręžtuvas: meistro pasirinkimas Nr. 1

Tiek elektrinis, tiek akumuliatorinis gręžtuvas yra neatsiejamas nuo „pasidaryk pats“ darbų ir turėtų būti kiekvieno meistro įrankių dėžėje. Tačiau gręžtuvas naudingas ne tik skylėms gręžti – pritvirtinus atsuktuvo antgalį, galima ir greitai įsukti varžtus. Taip mažiau apkraunamas riešas, nei naudojant paprastą atsuktuvą.

Neretam gali kilti klausimas – kokį gręžtuvą rinktis? Jei pagrindinė jūsų užduotis namuose išgręžti dvi skyles, kad galėtumėte pakabinti paveikslą ar lentynėlę, tuomet specialistai rekomenduoja rinktis akumuliatorinį gręžtuvą. Jie tinka gręžti akytą betoną, keramiką, metalą, medį, plastiką, gipso kartoną ir kitas namuose sutinkamas medžiagas.

O norint be vargo išgręžti akmenį, betoną ar mūrą, reikalingi specialūs gręžtuvai. Vienas tokių – smūginis gręžtuvas, turintis kalimo funkciją ir galintis įveikti tvirtas medžiagas, tokias kaip betonas ar akmuo. Gera žinia, kad smūginio gręžtuvo funkciją galima išjungti ir įrenginį naudoti kaip įprastą gręžtuvą.

Renkantis gręžtuvą, rekomenduojama įsivertinti, kur jį naudosite, tačiau primena, kad turėdami kelis gręžtuvų rinkinius, būsite pasirengę imtis bet kokio – mažo ar didelio projekto namuose.

Smūginis suktuvas: didelėms darbų apimtims

Reikia susukti baldus ar sumeistrauti terasą? O gal pritvirtinti grindų dangą ar gipso plokštes? Tokiems darbams ekspertai siūlo naudoti smūginį suktuvą, kurio pagalba galima lengvai ir greitai įsukti didelį kiekį varžtų.

Kodėl rekomenduojama rinktis smūginį, o ne paprastą gręžtuvą. Ši funkcija leidžia paprasčiau atlikti darbus sunkiai pasiekiamose vietose. Sukant varžtus, nereikia naudoti visos kūno jėgos, darbą atlieka pats įrankis.

Kiekvienam meistrui yra svarbus įrenginio ilgaamžiškumas, kokybė ir patogumas. Norint išvengti galimų papildomų bet kurio įrankio taisymo išlaidų, ekspertai pataria pasidomėti garantinėmis priežiūros sąlygomis. Kuo ilgesnis garantinis aptarnavimas, tuo ilgiau nemokamai bus šalinami įrankių gedimai ar keičiamos susidėvėjusios dalys. Kai kurių įrankių gamintojai suteikia netgi penkerių metų garantiją, primena „Senukų“ specialistai.NAUJAUSI KOMENTARAI

suplanuota

suplanuota portretas
antireklama .................
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

 • Sužavėkite aplinkinius: šventinio stalo dekoro ir serviravimo tendencijos
  Sužavėkite aplinkinius: šventinio stalo dekoro ir serviravimo tendencijos

  Iki Kalėdų liko mažiau nei mėnuo, todėl neišvengiamai pradedame galvoti apie dovanas artimiesiems, Kalėdų eglutės puošybą, jaukias dekoracijas. Namų dekoratorė Karolina Kandrotė siūlo nepamiršti ir kalėdinio stalo dekoro &nda...

 • Pataria dekoratorė: kaip puošti Kalėdų eglutę, kad ji taptų namų pažiba?
  Pataria dekoratorė: kaip puošti Kalėdų eglutę, kad ji taptų namų pažiba?

  Be Kalėdų eglutės sunkiai įsivaizduojame didžiąsias metų šventes. Jungtinėse Amerikos Valstijose atliktos apklausos duomenimis, populiariausios eglutės puošimo dekoracijos praėjusiais metais buvo kalėdiniai burbulai, lempučių girlian...

 • Kokiuose namuose gyvensime 2024-aisiais
  Kokiuose namuose gyvensime 2024-aisiais

  Žvilgtelėti į ateitį – tai visuomet vilioja tiek smalsuolius, tiek profesionalus ir visai nesvarbu, apie kokią sritį kalbame. Vizionierė, tendencijų ekspertė Victoria Diaz dalijasi ateinančių metų dizaino ir gyvenimo būdo tendencijomis. ...

 • Kavos aparatas namuose – kaip išsirinkti?
  Kavos aparatas namuose – kaip išsirinkti?

  Gyvename tokiais laikais, kai nuolat skubame, turime begales įsipareigojimų ir stengiamės viską suspėti. Tačiau šiame skubančiame pasaulyje labai svarbu nepamesti savęs, padaryti pauzę ir pasimėgauti maloniomis bei atpalaiduojančiomis akimirk...

  2
 • Namų apšvietimas: tamsūs vakarai gali tapti šviesesni
  Namų apšvietimas: tamsūs vakarai gali tapti šviesesni

  Ilgais rudens vakarais norint vieną ar kitą namų erdvę paversti neįtikėtinai jaukia, pakanka visai nedaug. Vienas iš būdų iš esmės pakeisti kambarį be didelių išlaidų yra apšvietimas. Įvairius jo sprendimus – nuo ...

  1
 • Laimės receptas: laimingi tėvai – laimingi vaikai
  Laimės receptas: laimingi tėvai – laimingi vaikai

  Su trijų dukryčių mama Skaiste Beinariene kalbamės Tyliajame kambaryje. Tai jos vyro, Kauno valstybinio muzikinio teatro (KVMT) solisto Martyno Beinario, garso įrašų studija. „Čia ramiausia“, – šypsosi jauna moteris ir pr...

  16
 • Namų atnaujinimas neišlaidaujant – misija įmanoma
  Namų atnaujinimas neišlaidaujant – misija įmanoma

  Statistiniai duomenys rodo, kad darbingo amžiaus žmonės kasdien namuose praleidžia apie 11 valandų. Todėl natūralu, kad savo namuose norime sukurti jaukią atmosferą bei dažnai pagalvojame apie namų atnaujinimą arba tam tikrus interjero pakeitimus. ...

  1
 • Išsiravėjus namus gyventi tampa lengviau
  Išsiravėjus namus gyventi tampa lengviau

  „Šiek tiek namų fėja, šiek tiek namų ragana – kaip kada. Kad ir kaip būtų, mano tikslas – kad namo grįžti būtų gera“, – taip instagramo paskyroje ula.namõ prisistato Ūla Petkevičiūtė. Moters veikl...

  10
 • Tinkamai prižiūrėti viržiai džiugins ilgiau
  Tinkamai prižiūrėti viržiai džiugins ilgiau

  Viržiai – mėgstamas augalas. Jie vertinami ne tik dėl grožio, bet ir dėl ištvermingumo, atsparumo, geros kainos. Vos porą eurų kainuojantis spalvingas augalas bemat suteikia namams šilumos ir gyvybingumo. Viržiai gali būti ir sodo,...

  2
 • Interjero dizaino tendencija – stilių derinys
  Interjero dizaino tendencija – stilių derinys

  Namų interjeras yra vizualus šeimininko asmenybės atspindys, kuriuo jis atskleidžia ne tik savo individualų stilių, bet ir tam tikra prasme papasakoja savo istoriją. Interjero dizainerė Agnė Stanikūnaitė-Pocienė sako, kad įrengdama nuosavus ...

Daugiau straipsnių