Lietuvių dizainerių kūriniai – namų jaukumui

 • Teksto dydis:

Ieškodami baldų, interjero aksesuarų dažniausia žvalgomės į mus pasiekiančią užsienio gamintojų produkciją. Kasmet Lietuvoje rengiamas nacionalinis konkursas "Geras dizainas" padeda pastebėti stilingus ir originalius lietuvių dizainerių kūrinius.

Paroda padeda jauniems dizaineriams skintis kelią į dizaino olimpą, o mums, vartotojams, pasisemti idėjų kuriant savitą būstą. Pasidairykime į praėjusių konkursų kategorijose "Interjeras" ir "Interjero elementai" įvertintus darbus.

Lentynos: Justės Žibūdienės ir Dominykos Šulcaitės sukurtas ir "Riešės baldų" pagamintas lentynas laiko aiškių geometrinių formų medžio masyvo detalės. Jos ne tik funkcionalios, bet ir žaismingos, kuriančios ypatingą baldo estetiką.

Medžiaga: Jokūbo Jurgelio ir Jurgos Marcinauskaitės idėją naudoti interjere perdirbtą presuotą poroloną įgyvendino čiužinių ir miegamojo baldų gamintojas "Lonas". Porolono universalumas suteikė galimybę jį taikyti skirtingoms funkcijoms: pertvaroms, sėdimiesiems objektams, akustinėms sistemoms.

Žaismas: Evelinos Kudabaitės keraminis indas "Shiver", pagamintas "Immix", gali virsti ir vaza, ir pieštukine, ir žvakide ar kitokią paskirtį atliekančiu tūriu. Lengvai krentančios šilko klostės ir žvilgesys – pagrindinė estetinės išraiškos inspiracija. Tai dviejų materijų žaismas, objektas, sujungiantis lytėjimo ir kvapų pasaulį.

Funkcionalu: sukurti kavos staliuką "Sugar Cube" Laurą Poškutę inspiravo cukraus kubeliai. Tai žaismingas, lengvo dizaino staliukas, kurio stilius šiek tiek primena japonišką arbatos stalelį. Skirtingų medienos rūšių kubeliai prireikus gali būti sujungti į skirtingų dydžių padėkliukus.

Įspūdis: AKTA studijos (Normundas Vilkas, Dovilė Paunksnytė) sukurta Kauno senamiestyje esančio buto erdvė vizualiai padalyta į bendrąją ir poilsio zonas. Svetainė nuo miegamųjų atskirta juodos spalvos tūriu – koridoriumi ir virtuvės baldu. Pilkame sienų ir betono grindų fone ryškų interjero charakterį kuria intensyvaus kolorito baldai ir dekoro elementai.

Universalu: "OKIIKO" studijos sukurtas kilimas "Psychoanalysis" (užsakovė bendrovė "Jotjot") – unikalus, neįprastas, išraiškingas. Pagamintas iš 100 proc. vilnos, jis gali būti klojamas ant grindų ar kabinamas ant sienos kaip dekoracija.

Pažinimas: Jurgitos Karpijūtės (studija "Map it") sukurtas medinis pasaulio žemėlapis gali tapti ne tik išskirtine namų interjero detale, bet ir įkvėpimu pažinti, keliauti. Žemėlapis su graviruotomis valstybių sienomis pagamintas iš aukščiausios kokybės medžiagų, alyvuotas paviršius išryškina natūralaus medžio raštą ir faktūrą.

 

Du viename: Danilo Ščepanovo sukurtas daugiafunkcis šviestuvas "Soitti" sujungia šviesą ir garsą, tai belaidžio ryšio kolonėlė ir šviestuvas. Varpo siluetas pasirinktas neatsitiktinai – tai namų širdis, kuri suburia šeimos narius ir draugus. Sukurtas produktas pakeičia skirtingus prietaisus – nereikia atskirai įjungti garso sistemos ar šviesos šaltinio.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių