Vilniuje prasideda Akordeono muzikos festivalis Pereiti į pagrindinį turinį

Vilniuje prasideda Akordeono muzikos festivalis

Vilniuje prasideda Akordeono muzikos festivalis
Vilniuje prasideda Akordeono muzikos festivalis / Kęstučio Vanago (BFL) nuotr.

Vilniuje prasideda Akordeono muzikos festivalis. Jame – ir Holivudo filmuose skambančios muzikos atlikėjai, ir žymūs Lietuvos muzikantai.

Ansamblis „4tango“ Akordeono muzikos festivaliui rengia naujų kūrinių programą, kurią atliks su Lietuvos kamerinio orkestro koncertmeisteriu, smuikininku Džeraldu Bidva.

„Kai grodavom, visada šiek tiek trūkdavo to aukščiausio smuiko registro, sakykime, ir šiaip tie kūriniai originaliai parašyti kvintetui, tai tiesiog mes atliksime originaliu būdu“, – pasakoja akordeonininkė Kristina Žebrauskaitė.

Festivalis prasideda Menų fabrike „Loftas“ su grupe „Gurzuf“. Nuo 2005-ųjų gyvuojantis baltarusių bajanisto Egoro Zabelovo ir būgnininko Artiomo Zalieskio muzikinis projektas išsiskiria pašėlusiomis roko, džiazo ir klasikinės muzikos interpretacijomis.

Festivalio organizatoriai sako, kad antrasis, ketvirtadienio, koncertas bus skirtas akademinės muzikos gerbėjams – Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje gros tarptautinių konkursų laureatas iš Lenkijos Tomašas Ostaševskis. Toje pačioje erdvėje penktadienį jau skambės pramoginė akordeono muzika. Paskutiniame koncerte, sekmadienį, Šventosios Kotrynos bažnyčioje – džiazo muzikanto, populiaraus Holivudo filmų muzikos atlikėjo Frenko Maroko koncertas.

„Jis kaip etatinis muzikantas, kuris įrašinėja filmams garso takelius, kur skamba akordeonas. Mes, žinoma, ne filmo muziką koncerte klausysim, o džiazinę programą, kurią jis atliks su geriausiais džiazmenais lietuviais“, – sako festivalio meno vadovas Raimondas Sviackevičius.

Meno vadovas teigia, kad 14-ajame festivalyje tris kartus mažiau koncertų, nei, pavyzdžiui, praėjusiajame. Tačiau esą kiekvieno akordeono muzikos žanro mėgėjai ras savus atlikėjus, muziką ir mėgstamas koncertų erdves.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų