Teatrų atstovai stveriasi už galvų: yra nežinia, visi depresinėje situacijoje

Lietuvos teatro atstovai su nerimu stebi blogėjančią epidemiologinę situaciją. Vieniems sprendžiant, ar nukelti spektaklių premjeras, kiti nutarė jas perkelti ir į internetinę erdvę.

„Nukeliami (spektakliai – ELTA), bet neaišku kuriam laikui. Kol kas nukeliami, kada bus, tai neaišku. Viskas labai neaišku. Ir aktoriams yra labai sudėtinga situacija, – Eltai sakė Lietuvos teatro sąjungos pirmininkas Ramutis Rimeikis. – Kažkiek jau buvo, važinėjo, gastrolės buvo, premjeros išleistos, bet ir vėl viskas, nežinia, kaip čia toliau išsilaikys. Algas aktoriams dar moka, darbuotojams moka, bet kiek dar mokės... Viskas yra tamsiame rūke.“

„Premjeras pareklamuoji, dar kažkiek eina žmonių, o dabar, kai karantinas, tai žmonės jau bijo. Spektakliams baisus nuostolis“, – tęsė jis, pridurdamas, kad tikimasi dotacijų iš Vyriausybės.

Anot R. Rimeikio, repeticijos vyksta ne tiek dėl komercinio spektaklių atsiperkamumo, bet dėl to, kad aktoriai neprarastų formos.

Premjeras pareklamuoji, dar kažkiek eina žmonių, o dabar, kai karantinas, tai žmonės jau bijo. Spektakliams baisus nuostolis.

„Nėra ką ir pasakyti, yra nežinia, visi depresinėje situacijoje, kaip tie skaičiai auga staiga. Gyvybės ir mirties klausimas visiems, ir kūrybine prasme, ir šiaip. Reikia kiek įmanoma repetuoti, minimaliomis sąlygomis spektaklius bandyti rodyti mažų formų, kur nedaug žmonių.

Tik tiek, kad neprarastume formos. Jei visiškai nevaidintume, tai ir aktoriai praras vibrantą, kažką turi daryti vis tiek. O kad komerciškai (atsipirks – ELTA), tai abejoju. Žiūrovas tiesiog bijos eiti dabar. Kur anksčiau būdavo anšlagai, dabar ateina keletas žmonių“, – teigė R. Rimeikis.

Teatro sąjungos pirmininkas Ramutis Rimeikis. Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.

Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) generalinio direktoriaus pavaduotoja Ieva Skaržinskaitė sakė, kad teatras, atsižvelgdamas į prastėjančią situaciją, rudeniui iš anksto planavo mažiau spektaklių.

„Atstumų laikymasis tarp žmonių yra vienas iš svarbiausių prevencinių veiksmų. Suprantame tokio reikalavimo svarbą, tačiau, žinoma, kad Lietuvos nacionaliniam dramos teatrui tai lemia daug finansinių praradimų. Lietuvos nacionalinis dramos teatras dėl vykstančios pastato rekonstrukcijos ir numatydamas, jog apribojimai renginių organizavimui tęsis ne vieną mėnesį, iš anksto planavo mažiau spektaklių rodymų rudens repertuare. Tačiau intensyviai ruošėmės premjeroms – jų rudenį suplanuotos net penkios – ir pirmieji pasiūlėme tiesiogines premjerų transliacijas internetu“, – Eltai teigė I. Skaržinskaitė.

„Lapkričio pradžioje, tikimės, jog įvyks Jono Vaitkaus režisuojama premjera „Didysis kelias“ Vilniaus kino klasteryje ir tiesioginė premjeros transliacija internetu. Kiti pakeitimai bus minimalūs. Žinoma, įgyvendinsime visus saugumo reikalavimus dėl žiūrovų susodinimo ir srautų reguliavimo“, – pridūrė ji.

Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, pasak atstovės, kol kas darbo vietų praradimas negresia.

„Kadangi esame valstybės dotacijomis finansuojamas teatras, didžioji dalis atlyginimų apmokama iš skiriamų valstybės biudžeto asignavimų, todėl tikimės išsaugoti visas darbo vietas“, – sakė I. Skaržinskaitė.

Anot jos, daugumos rudens premjerų bilietai buvo išpirkti, tačiau pardavimai nesiekė įprasto lygio dėl reikalavimo žiūrovus sodinti laikantis saugių atstumų.

„Pastebime, kad ženkliai auga tiesioginių premjerų transliacijų internetu pardavimai. Tikimės, kad žiūrovai nenusisuks nuo teatro, nes fiziniuose rodymuose sieksime maksimaliai užtikrinti jų saugumą – laikytis saugių atstumų, reguliuoti įeinančiųjų į salę ir išeinančiųjų srautus, suteikti dezinfekcines ir apsaugos priemones“, – teigė I. Skaržinskaitė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Grandrapi so vid 19

Grandrapi so vid 19 portretas
Jeigu teatralai būtų protingesni, jie išnaudotų moderniąsias technologijas. Tapinidzė, Užkalnidzė ir Bačiulis su Greitai kuria savo pezalus politikos tema ir juos leidžia stebėti tik tiems, kurie sumoka pinigus. Ir teatrai gali daryti tą patį, spektaklis gali būti transliuojamas per YouTube, o pinigai surenkami per vadinamąją Patreon platformą. Deja mūsų teatralai nuo sovietmečio yra pripratę misti valstybės lėšomis (kaip ir didžioji dalis kitų kultūros atstovų). Trumpai tariant nustokit inkšti ir pradėkit dirbti. Žmonės ne veltui garbina internetą ir kompiuterius, nes jie praplėtė galimybių ribas, tik deja sovietiniam naftaline išbrandintam menininkui tą sunku suvokti

GAILA

GAILA portretas
tai kad ne tik teatrams blogai
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių