S. Kairys ragina savivaldybes aktyviai prisidėti didinant kultūros darbuotojų atlyginimus

  • Teksto dydis:

Kultūros ministras Simonas Kairys kreipėsi į Lietuvos savivaldybių merus kviesdamas juos papildomai numatyti lėšų kultūros ir meno darbuotojų atlyginimams didinti. Ministro išsiųstame laiške savivaldybių vadovų prašoma prie didinamų atlyginimų prisidėti ne mažesne apimti, nei tam valstybės skiriami asignavimai.

Šių metų valstybės biudžete numatytos tikslinės lėšos savivaldybių kultūros ir meno darbuotojų darbo užmokesčiui didinti siekia 4,114 mln. eurų. Iš jų 2,469 mln. eurų yra valstybės skiriamos papildomos lėšos savivaldybių kultūros ir meno darbuotojų atlyginimams didinti, likusi dalis (1,645 mln. eurų) yra lėšos, kurios iki šiol savivaldybių biudžetams būdavo skiriamos dotacijų pavidalu iš Kultūros ministerijos asignavimų.

Kultūros ministras S. Kairys sako, kad siekiant kokybiškos kultūros plėtros regionuose labai svarbu, kad ir pačios savivaldybės priimtų atitinkamus sprendimus dėl darbo užmokesčio fondo. Kreipdamasis į savivaldybių vadovus ministras viliasi, jog savivaldybės savo ruožtu prie atlyginimų didinimo prisidės bent tokia pat apimtimi, kaip valstybės skiriami asignavimai.

„Tačiau  matydamas geruosius ligšiolinius pavyzdžius skatinčiau savivaldybes skirti ir didesnius asignavimus. Kaip puikiai žinome, vėliau šios lėšos sugrįžta stipresnio regionų konkurencingumo, aiškesnio identiteto pavidalais, taip pat padeda stiprėti ir augti gyvybingoms, veržlioms, aktyvioms vietos bendruomenėms“, – sako S. Kairys.  

Didinti visos šalies kultūros ir meno darbuotojų atlyginimus yra numatyta Vyriausybės programoje. Tam šių metų valstybės biudžete papildomai skirta 13,5 mln. eurų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ka

Ka portretas
Jis čia peza? Kai dirbo Kauno savivaldybėje, piršto nepajudino dėl darbuotojú atlyginimo
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių