Po aktoriaus R. Karvelio mirties kolegos atskleidė, koks skaudus įvykis jį palaužė

 • Teksto dydis:

Pirmadienį eidamas 87-uosius metus Vilniuje mirė žinomas Lietuvos kino ir teatro aktorius Rimgaudas Karvelis. Su ilgamečiu Jaunimo teatro aktoriumi dirbę kolegos prisimena jo talentą, šilumą ir gerumą. Kai kurie bičiuliai pasakoja ir apie itin skaudų smūgį, kuris žinomą aktorių palaužė.

Aktorė Kristina Andrejauskaitė teigia, kad šviesaus atminimo aktorius buvo ne tik draugiškas, bet ir mokėjo palaikyti, skatinti ir pagirti kitus žmones.

„Man jis primena tėtį, kuris seka tavo gyvenimo įvykius, rūpinasi“, – portalui delfi.lt teigė aktorė. 

Ji taip pat užsiminė, kad didžiausia tragedija R. Karveliui tapo sūnaus Naglio netektis. Dailininkas N. Karvelis palaikė artimus santykius su tėvu ir nuolat jį lankydavo, tačiau 2014 metais jis buvo nužudytas. „Įvykus šiai tragedijai jis ir palūžo“, –  portalui pasakojo žinoma aktorė.

Kad gyvenimas R. Karveliui itin apkarto po šio skaudaus likimo smūgio užsiminė ir kolegė Laima Štrimaitytė bei aktorius Andrius Bialobžeskis.

A. Bialobžeskis tikino, kad Lietuva neteko teatro patrioto ir reto žmogiškumo pavyzdžio.

„Jis buvo aistringas žmogus visą gyvenimą ir visada mokėjo su visais rasti bendrą kalbą, įkvėpti. Ir kiek tų likimo smūgių atseikėta, kad supranti, jog tai buvo nepaprasto stoiškumo žmogus. Netekus sūnaus daugelis taip pat kalbėjo, kad jis neatsigaus, bet toliau dirbo ir išsilaikė. Jį pamačius ir diena prašviesėdavo, todėl tai yra tikrai didžiulė netektis“, – delfi.lt pasakojo A. Bialobžeskis.

Buvo lengva dirbti

Kolegos vieningai sutaria, kad su R. Karveliu buvo ne tik malonu bendrauti, bet ir lengva dirbti.

„Jis mane vadino sesute, aš jį – broliuku“, – pirmadienį BNS sakė aktorė Vaiva Mainelytė su R. Karveliu besifilmavusi Lietuvos televizijos seriale „Giminės“ ir Nacionaliniame dramos teatre vaidinusi spektaklyje „Paskendusi vasara“.

Rimgaudas Karvelis. A. Ufarto/Fotobanko nuotr.

„Jis buvo labai šiltas, labai nuoširdus, visada su jumoru, niekada nemačiau jo negatyvaus, jis visada būdavo pozityvus. Šalia jo buvo gera repetuoti“, – kalbėjo aktorė.

Ji pasakojo, kad vaidindama „Paskendusioje vasaroje“ labiausiai laukdavusi pertraukų, kai R. Karvelis parodijuodavo jos mokytoją Juozą Rudzinską.

„Mes turėjome savo slaptį, visada pašnekėdavome apie jį (J. Rudzinską – BNS)“, – sakė aktorė.

„Labai labai labai liūdna. Pastaruoju metu vieną po kito laidojame. Visada kai išeina geras, šviesus žmogus, širdyje pasilieka tokia tuštuma“, – teigė V. Mainelytė.

Anot jos, jai labiausiai R. Karvelis įsiminė Jaunimo teatro spektaklyje „Skapeno klastos“.

„Šiaip kiekvienas personažas, ką jis vaidindavo, buvo labai ryškūs. Vien tai, kad turėjo talentą parodijai, jis turėjo įtaigą kiekvienam personažui. Jo personažai buvo galbūt daugiau komiški, jo ir daviniai tokie buvo, kad režisieriai jį eksploatavo ta linkme. Bet jis vaidino ir dramatiškose scenose. Koks jautrus jo personažas „Giminėse“, – kalbėjo V. Mainelytė.

Trisdešimt metų už R. Karvelį jaunesnė aktorė Ilona Balsytė jį vadina vienu geriausių savo draugų kolegų.

„Tas žmogus man vienas iš geriausių draugų kolegų. Nuo pat mano pirmųjų dienų, kai atėjau į aktoriaus profesiją“, – BNS sakė I. Balsytė.

Ji prisiminė, kad nuo pat pirmojo jų susitikimo jautė kolegišką R. Karvelio palaikymą, dėmesį.

„Tas jo dėmesys man buvo labai brangus, aš jį labai vertinau ir vertinu iki šiol. Tai jo iniciatyva buvo mūsų graži draugystė, džiaugsmas, kai susitinki“, – sakė I. Balsytė.

R. Karvelį ji prisimena kaip jautrų, nuoširdų, gerą žmogų, labai mylėjusį teatrą.

Jaunimo teatro aktorius Kostas Smoriginas teigė, kad ta meilė teatrui vertė R. Karvelį ne vieną dešimtmetį fotografuoti ir filmuoti Jaunimo teatro gyvenimą, kolegas.

„Vienas didžiausių jo hobių – fotografija ir filmavimas. Be jo Jaunimo teatro archyvo nežinotumei pusės dalykų: ir kokie spektakliai buvo, ir kokios nuotaikos buvo, ir kaip mes dirbome, džiaugėmės, šventėme. Jis tai darė su didžiausia meile“, – pirmadienį BNS sakė K. Smoriginas.

Anot jo, R. Karveliui nepagrįstai buvo priklijuota juoko karaliaus etiketė.

„Mano manymu, nepelnytai Rimgaudas pašventintas į nelaimingus juoko karalius. Nieko bendro su juoko karaliais jis neturi, o rimtų vaidmenų yra sukūręs, ir labai gražių. Visada bandydavo apčiuopti kažkokią gyslelę rimtumo ir liūdnumo, ir visada pavykdavo jam“, – sakė K. Smoriginas.

Pasak jo, režisieriai vertino R. Karvelį, jis praktiškai visuose Jaunimo teatro spektakliuose gaudavo vaidmenį.

Laidos ketvirtadienį

Lietuvos teatro sąjungos pirmininkas Ramutis Rimeikis pirmadienį sakė,  kad aktorius bus pašarvotas antradienį Vilniuje, laidotuvių namuose „Nutrūkusi styga“, o laidojamas ketvirtadienį Antakalnio kapinėse, Menininkų kalnelyje.

R. Karvelis gimė 1933 metais Kaune, 1957 metais baigė buvusią Lietuvos konservatoriją. 1956–1963 metais aktorius dirbo Marijampolės (anksčiau – Kapsuko), 1963–1965 metais Klaipėdos dramos teatruose.

1965 metais R. Karvelis pradėjo dirbti Jaunimo teatro Vilniuje. Čia jis praleido apie 40 metų, sukūrė charakteringų, įsimintinų vaidmenų.

Aktorius dirbo su režisieriais Vytautu Čibiru, Dalia Tamulevičiūte, Eimuntu Nekrošiumi, daugeliu kitų.

R. Karvelis buvo ne tik aktorius, režisierius, bet ir Jaunimo teatro metraštininkas. Visą gyvenimą kaupęs ir rinkęs teatro archyvą, pats prisidėjęs prie spektaklių filmavimo ir fotografavimo, menininkas sukūrė kelių dalių filmą apie įvairius Jaunimo teatro istorijos etapus.

Aktorius buvo mėgiamas ir kino režisierių. Jis sukūrė vaidmenis populiariuose filmuose „Velnio sėkla“, „Tadas Blinda“, „Ignotas grįžo namo“, kituose, vaidino Lietuvos televizijose seriale „Giminės“.

2007 metais R. Karvelis apdovanotas Vyriausybės kultūros ir meno premija, 2012 metais jis įvertintas Auksiniu scenos kryžiumi už viso gyvenimo nuopelnus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Saule

Saule portretas
Su Dievu...

" PALUZO"....

" PALUZO".... portretas
Ar tai reiskia , kad savo noru isejo ?....

...

... portretas
1957 m baigusieji aktorystes mokslus pradejo dirbti Kapsuko (dabar Marijampole) dramos teatre ( del ju ikurtame ) ir jau beveik visi iseje i amzinybe ... Paliko tik patys sviesiausi prisiminimai apie juos - zavius , jaunus , talentingus aktorius , labai stipriai aukstyn pakelusius provincijos miesto kokybe ...
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių