Paukščių stebėtojų ralyje - rekordiškas dalyvių skaičius

Spalio mėnesio 9-11 d. Minijos kaime vyko 10-asis tarptautinis paukščių stebėtojų ralis “Kuršių marios 2009”. Šiemet jis subūrė rekordiškai daug dalyvių - daugiau kaip 100 paukščių stebėtojų iš visos Europos.

Paukščių stebėtojų ralis - tai varžybos, kuriose paukščių mylėtojų komandos varžosi važinėdamos automobiliais, ieškodamos ir skaičiuodamos paukščius. Nuo įprastų ralio varžybų skiriasi tuo, kad čia nėra tikslios trasos ir greičio ruožų, o laikas svarbus tik tiek, kad visi dalyviai spėtų laiku užsiregistruoti.

29 dalyvių ekipažai startavo Ventės rago ornitologinėje stotyje, o misiją baigė bendrai suskaičiavę net 156 paukščių rūšis. Pirmosios vietos laimėtojais buvo paskelbti suomiai Mika Bruum, Aki Arkiomaa, Hannnu Juka, Matti Koivula. Dauguma jų paukščiais pradėjo domėtis nuo vaikystės, todėl niekas ir nenustebo, kad ši komanda suskaičiavo net 114 rūšių.

Antrąją vietą nedidele balsų persvara pelnė lietuviai Antanas Petraška, Eglė Pakytė, Povilas Ignatavičius, Raimondas Karpavičius. Jie suskaičiavo 112 rūšių. O trečiąją vietą užėmė kitas suomių ekipažas:Krister Castren, Max Vakiala, Kai Suomela, Seppo Hjerppe. Jie pastebėjo 109 rūšis. Laimėtojų ekipažų dalyviams buvo įteikti garsaus gamtininko, verslininko, fotomenininko Lietuvos ornitologų draugijos pirmininko Kęstučio Čepėno fotoalbumai ir Lietuvos Raudonosios knygos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių