„Oskarų“ apdovanojimams Lietuva siūlo L. Bareišos filmą „Piligrimai“

 • Teksto dydis:

Jungtinių Valstijų Kino meno ir mokslo akademijos patvirtinto „Oskaro“ komiteto Lietuvoje sprendimu siekti prestižinio apdovanojimo šiemet patikėtas Lauryno Bareišos filmas „Piligrimai“.

Kaip antradienį pranešė Lietuvos kino centras, šis festivaliuose pripažintas filmas pretenduoja patekti į geriausio tarptautinio filmo nominantų sąrašą.

Pretendento į „Oskarą“ rinkimų atranką organizuoja Lietuvos kino centras ir Lietuvos kinematografininkų sąjunga.

Filmas „Piligrimai“ sužibėjo 78-ojo Venecijos kino festivalio „Orizzonti“ programoje, joje laimėjo geriausio filmo apdovanojimą. Tarptautiniame Salonikų filmų festivalyje filmas buvo apdovanotas už geriausią scenarijų, o Kotbuso filmų festivalyje Vokietijoje laimėjo FIPRESCI kritikų apdovanojimą.

Užsienio platintojai „REASON8“ jau anksčiau sudarė sandorius dėl filmo platinimo ir rodymo kino teatruose Šiaurės Amerikoje. Filmą taip pat įsigijo kabelinės televizijos HBO platforma, jos dėka L. Bareišos kūrinį pamatyti galės tūkstančiai Vidurio ir Rytų Europos žiūrovų.

„Piligrimų“ istorijos centre – Indrė (vaid. Gabija Bargailaitė) ir Paulius (vaid. Giedrius Kiela), kuriuos sieja žiauriai žuvusio Mato mirtis. Paskatinti Pauliaus poreikio atpasakoti ir iš naujo išgyventi tragiškus įvykius, lėmusius Pauliaus brolio mirtį, Indrė ir Paulius nusprendžia darsyk išgyventi praeitį.

Pasak kritikų sumaniai elegantiškai ilguose kadruose po gabalėlį atskleisdamas artimų žmonių tragediją, kino kūrėjas Laurynas Bareiša kuria viltingą neišspręsto pykčio pilnų žmonių portretą, teigiama pranešime.

„Abu su žmona esame filmų kūrėjai. Viena iš mūsų pramogų – pasivaikščiojimas miškuose už Vilniaus ir rinkti užrašus apie įdomias vietas būsimiems projektams,“ – pasakojo filmo scenarijaus kūrėjas bei režisierius L. Bareiša.

Anot jo, mažas keliukas, kuriuo jis vyko prieš ketverius metus, priminė istoriją apie žiaurų merginos nužudymą sudeginus ją automobilio bagažinėje.

„Atidžiai sekiau istoriją, apie kurią vėliau sukūriau trumpametražį filmą. Nors ir žinojau, kad mes nesame tikrojoje nusikaltimo vietoje, ašaros kaupėsi akyse vos pagalvojus apie tai, kas būtų, jei aukai artimas žmogus stovėtų vietoje, kurioje įvyko tragedija. Mano žmona nustebo, kad buvau toks nusiminęs, o nusprendžiau sukurti istoriją apie šį jausmą“, – kalbėjo L. Bareiša.

Filmą atrinkusiame komitete šiais metais dalyvavo prodiuseris bei komiteto pirmininkas Kęstutis Drazdauskas, kino kritikė Živilė Pipinytė, animacinio kino kūrėjas ir prodiuseris Valentas Aškinis, aktorius Denisas Kolomyckis, režisierius ir prodiuseris Arūnas Matelis, kino kritikė Lolita Bytautaitė bei garso režisierius Jonas Maksvytis.

Perėję Lietuvos komiteto atranką, „Piligrimai“ toliau bus vertinami kitų akademijos komitetų, kurie žiūrės filmus-pretendentus iš visų pasaulio šalių ir skelbs tik penkis finalininkus, iš kurių tik vienas bus apdovanojamas „Oskaru“.

2021-aisiais metais tarptautinio vaidybinio filmo kategorijoje pretendentu į nominantus „Oskarui“ tapo Jurgio Matulevičiaus filmas „Izaokas“, o tarptautinėje dokumentinio filmo kategorijoje – Giedrės Žickytės filmas „Šuolis“.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių