Operos grando V. Noreikos balsas – aukso fonde

Operos žvaigždės, briliantinio tenoro, mokytojo iš didžiosios raidės Virgilijaus Noreikos balsas Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) archyvuose išliks amžiams.

Jis niekada neatsisakydavo dalyvauti išskirtiniuose renginiuose, repetuodavo tiek, kiek reikėdavo, neparodydamas, kad jis – žvaigždė. Paskutinį savo interviu, kaip „Dainų dainelės“ konkurso pirmininkas, jis LRT davė vasario viduryje.

Akivaizdu, bet neįtikėtina – pirmasis, išskirtinis solinis V. Noreikos koncertas LRT didžiojoje studijoje po nepriklausomybės atkūrimo buvo surengtas ir įrašytas tik 2015 m. Kodėl?

Kaip prisiminė LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius, maestro niekada pats nesisiūlė, o jam lįsti į akis ir siūlyti surengti koncertą televizijoje atrodydavo lyg ir nepatogu. Juk – toks grandas. Atrodytų, ar įmanoma jam būtų patarinėti, kaip jis turėtų elgtis?

Maestro niekada pats nesisiūlė, o jam lįsti į akis ir siūlyti surengti koncertą televizijoje atrodydavo lyg ir nepatogu. Juk – toks grandas.

„Kai nutarėme, kad vis dėlto 2015-aisiais – jubiliejiniais V. Noreikai metais, kai jis šventė 80-metį, būtų svarbu surengti ir mūsų didžiojoje studijoje įrašyti jo solinį koncertą, maestro sutiko. Žinoma, tam tikrų derybų prireikė, bet jos buvo rimtos ir labiau dalykinės, liečiančios tik koncerto kokybę“, – prisiminė A. Siaurusevičius.

2015 m. spalį LRT įrašė ir iškilmingą jubiliejinį V. Noreikos koncertą Nacionaliniame operos ir baleto teatre.

Dalyvavo V. Noreika ir LRT radijo 90-mečio iškilmėse Kaune, ir LRT televizijos 60-mečio jubiliejiniame koncerte Vilniuje, ir sezono atidaryme 2017 metais. Beveik prieš dešimtmetį sutiko dainuoti konkurso „Triumfo arka“ koncertuose ir buvo jo žiuri nariu. Todėl LRT aukso fonde amžiams išliks neįkainojami V. Noreikos dainavimo įrašai.

Be to, apie operos grandą buvo sukurti ir du LRT televizijos dokumentiniai filmai – režisierės Virginijos Vareikytės „Veidas už balso“ ir Laimos Lingytės „Briliantinis tenoras“.

„Kai rengdavomės koncertams, įrašams ar LRT šventėms, kuriose sutikdavo dalyvauti V. Noreika, dėl jo pasirodymų niekada nebuvo kilę jokių problemų ar nesusipratimų. Jis niekada nevėluodavo, repetuodavo tiek, kiek reikėdavo, visada būdavo pasiruošęs ir dar sugebėdavo pabendrauti su visais LRT darbuotojais, nestokodamas dėmesio ir humoro“, – pasakojo LRT vyriausioji režisierė Asta Einikytė.

Paskutinį kartą interviu LRT televizijai V. Noreika, būdamas konkurso „Dainų dainelė“ komisijos vadovu, davė šių metų vasario viduryje.

„Kalbėjomės su maestro jo namuose, Antakalnyje. Jis labai džiaugėsi, kad iki šiol gyvuoja „Dainų dainelė“, kad konkursą remia Švietimo ir mokslo ministerija, kad jo metu kreipiamas dėmesys į lietuvių liaudies dainas ir per jas puoselėjama lietuvių kalba. Atsisveikinant susitarėme, kad būtinai LRT surengsime koncertą, skirtą maestro 85-mečiui. Deja...“ – visai nesenais prisiminimais dalijosi LRT televizijos žurnalistė Zita Radvilienė.

Tai, kad V. Noreikai buvo svarbūs pasirodymai renginiuose, įrašai ir jo paties koncertai, byloja ir viena šmaikšti istorija, kuria jis prieš keliolika metų pasidalijo su A. Siaurusevičiumi: „Prieš vieną iš koncertų LRT maestro man papasakojo, kad būdamas stažuotėje legendiniame Milano teatre „La Scala“ 1965–1966 m. įsigijo puikius itališkus koncertinius batus, kuriuos išsaugojęs iki šiol ir avi tik per ypatingus savo pasirodymus. Jais jis visada avėdavo ir koncertų LRT metu. Kai susitikdavome televizijoje, jo paklausdavau, ar tai – vis dar tie batai? V. Noreika tik su jam būdinga šelmiška šypsena nuramindavo, kad – tikrai tie.“NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių