Negaliojantį atestatą turinčiam D. Mažintui paliktas aukštojo mokslo diplomas

 • Teksto dydis:

Negaliojantį brandos atestatą turintis buvęs kultūros viceministras Darius Mažintas išsaugojo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos išduotus bakalauro ir magistro diplomus, jam taip pat nereikės mokėti valstybei daugiau nei 23 tūkst. eurų jo studijoms išleistų lėšų.

Vilniaus apygardos teismo teisėja Liuda Uckienė pirmadienį paskelbė, kad palieka galioti pianisto išsimokslinimus Muzikos ir teatro akademijoje, ten įgytą meno licenciato kvalifikacinį laipsnį.

Teismas nepakeitė tik ankstesnio teismo sprendimo dalies dėl D.Mažinto „Santaros“ vidurinės brandos atestato, kuris pripažintas negaliojančiu, taip pat jis turės sumokėti beveik 130 eurų į valstybės biudžetą, už 2001-2002 mokslo metų 1-ojo semestro metu neteisėtai gautą stipendiją.

Tačiau pianistui nereikės mokėti daugiau nei 23 tūkst. eurų, BNS patvirtino teismo atstovė spaudai Raimonda Jagminaitė. Šią sumą iš atsakovė buvo priteisęs anksčiau bylą nagrinėjęs Vilniaus miesto apylinkės teismas.

Teismas sutinka, kad stodamas į aukštąją mokyklą jis šiurkščiai pažeidė įstatyme numatytą tvarką ir už šį būdą, kuriuo pažeidimas padarytas yra numatyta baudžiamoji sankcija, kuri nebuvo pritaikyta suėjus senaties terminui. Šis faktas yra pagrindas pripažinti D.Mažinto brandos atestatą negaliojančiu.

Apygardos teismas mano, kad už tokį pažeidimą D.Mažintui negali būti taikomos baudžiamajame įstatyme nenumatytos sankcijos paneigiančios visą jo tolesnę veiklą.

„Negalima paneigti jo vėlesnio įdirbio, siekiant žinių ir moksle bei įgyjant profesinę kvalifikaciją. Nėra pagrindo pripažinti negaliojančiais dokumentus, kurie atitinka tikrovę ir faktinę padėtį bei įstatymo reikalavimus“,– rašoma teismo pranešime.

Vilniaus miesto apylinkės teismas pernai rugsėjį konstatavo, kad atsakovas nebuvo įgijęs vidurinio išsilavinimo, todėl neturėjo teisės siekti aukštojo mokslo.NAUJAUSI KOMENTARAI

Safyras

Safyras portretas
Nuo to ir prasideda LIetuvoje betvarkė. Suklastotas dokumentas, tai nėra toks jau menkas nusižengimas, kad galima taip lengvai viską užmiršti. Todėl politikai ir prižada visko, nes žino, kad už pažadų nevykdymą jiems niekas negresia. O jau pavyzdys moksleiviams tai tikrai vertas bulvinio medalio. Todėl verslininkai su politikais ir šokdina tikrus savo srities specialistus, nes atsakingas pareigas yra užėmę visokio plauko aferistai, kurie staigiai suserga, kai prispaudžia kas uodegą arba laukia kol sueis senaties terminas. Gėda tokiai valstybei , kuri toleruoja tokius dalykus...Gal todėl taip stengiamasi atsikratyti popierinių dokumentų, nes suklastoti duomenis kompiuteryje lengviau, nei išduotus popieriuje su visais anspaudais ir parašais...
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių