Festivalis „Naujasis Baltijos šokis“ šiemet vyks net penkiuose Lietuvos miestuose

 • Teksto dydis:

Balandžio 29-gegužės 12 dienomis net penkiuose Lietuvos miestuose vyks jau 23-iasis tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis“. Šiųmetėje programoje - 20 spektaklių ir svečiai iš Žaliojo Kyšulio salų, Australijos, Kanados, Libano, Prancūzijos, Nyderlandų, Belgijos, Italijos, Graikijos, Vokietijos ir šalių kaimynių - Latvijos bei Estijos.

Pasak festivalio „Naujasis Baltijos šokis '19“ vadovės Gintarės Masteikaitės, po dvejų metų derybų į festivalį atvežamas prancūzų kūrėjų Satchie Noro ir Silvaino Ohlo šokio spektaklis „Origamis“, kuris atvirose miestų erdvėse bus atliekamas ant įspūdingos metalinės konstrukcijos.

„Viename didžiausių šiųmečio festivalio projektų kūrėjai, pasitelkę stulbinamai vizualią ir gilią poetinę patirtį, į vieną sujungia šokį, judančią architektūrą ir kraštovaizdį“, - sakė G. Masteikaitė.

Pasak jos, dar vienas šio festivalio perlas - iš Žaliojo Kyšulio kilusi išskirtinė kūrėja, daugybę prestižinių apdovanojimų susižėrusi Marlene Monteiro Freitas. Būtent jos šokio spektakliu „Iš dramblio kaulo ir mėsos - skulptūros irgi kenčia“ Vilniuje gegužės 2-ąją prasidės „Naujasis Baltijos šokis '19“. Marlene šokio profesionalų vadinama kūrėja ne iš šio pasaulio. Jos kūriniai pasižymi unikalia choreografija ir judesio kalba, beveik visuose spektakliuose ji pati ir šoka.

„Derybos su šia kūrėja vyko intensyviai keletą parų, smagu, kad rezultatai vaisingi ir mūsų festivalio žiūrovai turės galimybę su ja susipažinti. Tikiu, kad meilė bus abipusė“, - sako G. Masteikaitė.

Vienu keisčiausių ir teatrališkiausių šiųmečio festivalio spektaklių G. Masteikaitė vadina graikų režisieriaus ir choreografo Euripidžio Laskaridžio darbą „Titanai“. Kaip ir ankstesniame savo kūrinyje „Reliktas“, ir šįkart per pajuokos ir transformacijos sampratas E. Laskaridis tiria žmogaus ištvermę susiduriant su nežinomybe.

„Jis žiūrovus nuginkluoja dėmesiu detalėms, istorijai, savo vizualiais sprendimais. Karjerą pradėjęs kaip atlikėjas su pasaulinio garso režisieriais Dimitriu Panaioannou ir Robertu Wilsonu sukūrė unikalų scenos pasaulį, kuriame gyvena keistos būtybės, ir užtikrintai įžengė į tarptautinį scenos meno olimpą. Šis spektaklis neabejotinai bus iššūkis ir mūsų techninei komandai“, - sako festivalio vadovė.

Pasak G. Masteikaitės, pirmą kartą festivalio programoje bus pristatyta Baltijos šokio platforma, kuri organizuojama kartu su Lietuvos kultūros institutu, Latvijos šokio informacijos centru ir estų teatru bei šiuolaikinio šokio platforma „Soltumatu Tantsu Lava“.

„Šios platformos pagrindinis tikslas yra ne tik kokybiškai pristatyti trijų šalių šokį tarptautinėje scenoje, bet ir skatinti šiuolaikinio šokio kūrėjų ir organizacijų tarpusavio bendradarbiavimą, tinklo mezgimą, informacijos sklaidą, bendrų projektų įgyvendinimą, įvairių edukacinių veiklų plėtojimą. Per festivalį bus pristatyti kūrėjai ir jų darbai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos, organizuojama speciali užsienio ekspertų, kurių tikimasi sulaukti apie 60, programa“, - pasakoja G. Masteikaitė.

Festivalio žiūrovai išvys tris lietuvių premjeras: Šeiko šokio teatro su Danijos šokio trupe „Granhųj Dans“ sukurtą „Bolero“, Kauno šokio teatro „Aura“ spektaklį „Kaunas Zoo“ ir Luko Karvelio monospektaklį „Blank Spots“. Latvė Sintija Silina pasirodys su savo darbu „Dugne“, o Agatė Bankava ir Andris Kačanovskis pristatys „Ateities keistuolį“. Estai W A U H A U S atveža spektaklį „Skysčiai“, o Sigrid Savi - „Įsivaizduok žuvį“.

Pasak G. Masteikaitės, šiųmetis festivalis nuosekliai laikosi pernai nustatytos krypties: suteikti kuo daugiau matomumo jauniems kylantiems kūrėjams iš viso pasaulio; pristatyti menininkus iš geopolitiškai sudėtingų geografinių regionų; siekti lyčių lygybės formuojant programą; pristatyti šiuolaikinio šokio formų ir temų įvairovę; plėtoti ilgalaikius ryšius tarp kūrėjų ir auditorijos; plėsti festivalio geografiją ir skatinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių