Pereiti į pagrindinį turinį

E.Sirvydytė: iš dainuojamosios poezijos į elektronines lankas

2011-02-20 14:14
E.Sirvydytė: iš dainuojamosios poezijos į elektronines lankas
E.Sirvydytė: iš dainuojamosios poezijos į elektronines lankas / Gintaro Jonaičio nuotr.

Anksčiau ji brazdindavo gitarą įvairiuose dainuojamosios poezijos koncertuose ir festivaliuose. Šiandien galima išgirsti atlikėjos Eglės Sirvydytės muzikines transformacijas – į Lietuvos muzikos rinką braunasi naujas projektas.

Projekto nariai susitiko atsitiktinai

Trijulė: E.Sirvydytė, Aivaras Ruzgas ir Pranas Gudaitis, pasivadino trumpai, bet mįslingai mmpsuf. Kaip teigia vokalistė, ieškant projektui pavadinimo, nesinorėjo žodžio, jau turinčio savo semantiką, norėjosi skambesio, akustinės frazės, kuriai prasmę suteiktų pati muzika.

Atlikėja tikino, kad atsitraukimas nuo dainuojamosios poezijos į elektronines lankas buvo labai natūralus, prasidėjęs prieš pusantrų, dvejus metus. Iki tol dar buvo kelerius metus trukusi veikla su džiazo grupe bei projektu "Dykumos". "Viskas vyko labai po truputį, labai natūraliai, it didžiulė srovė, jėga mane tiesiog neštų, ir tiek" – sakė mergina.

Pasak jos, šis trejetas susitiko gana netikėtai. "Su Pranu susitikome festivalyje "Regeneratorius" 2009-ųjų vasarą, o Aivarą ir jo muziką pažinojau jau anksčiau, tik išgirdusi jį supratau, kad norėčiau kada nors kartu groti. Nuo tos minties netruko praeiti nė metai, kai mes susitikom mano kaime Stagalėnuose.

Tą vasarą ten dvi savaites vyko kūrybinė stovykla. Suvažiavę kartu, draugai ir pažįstami sukom kino juostą, kūrėm muziką, grojom. Kažkurį vakarą išsinešę su Aivaru laukan prie laužo instrumentus, kompiuterius, monitorius ir mikrofonus pradėjom groti. Tada tikriausiai ir supratom, kad čia kažkas mums labai artimo, ir norisi tai tęsti", –  dėstė vokalistė.

Pirmasis albumas – dovana internautams

Nors ši trijulė jau gana ilgai kartu, pirmasis jų darbas – albumas „Expeditor“ – pasirodė tik šių metų sausio pradžioje. Beje, nemokamas – jį galima parsisiųsti iš oficialaus šio projekto interneto puslapio.

Paklausta, kodėl albumu dalijasi nemokamai, E.Sirvydytė klausiamai ir atsakė: "O kodėl viskas turi būti mokama? Kviečiam paremti (donate funkcija) mūsų veiklą, jei tai atrodys artima, gražu, vertinga. Jei nesinori – prašom, klausykitės nemokamai arba visai nesiklausykit, jei visai nepatinka", - kalbėjo atlikėja.

E.Sirvydytė atviravo, kad projekto kūrybiniai metai jiems buvo labai turtingi, studijoje praleisdavo ištisas valandas – kalbėdamiesi, ieškodami. "Koncertuoti nesiveržėme, svarbiau buvo įrašyti visa tai į tokią materiją, kuria būtų galima dalytis“, – patikino mergina ir pridūrė, kad dainų su nauju projektu yra sukurta daugiau nei tilpo albume, tačiau šiam darbui konceptualiai tiko atrinktieji kūriniai.

Vilioja užsienio rinka

„Man patinka anglų kalbos skambėjimas, aspiracija, kitoks balsių ir priebalsių kvėpavimas. Tikrai neišsižadu lietuvių kalbos, nėra apie tai jokių minčių“,  – paklausta, kodėl naujajame albume vien angliškos dainos, paaiškno mergina.

Nors E.Sirvydytės kūrinių atlikimo skambesys ir kinta, ji tikino nesijaučianti besikeičianti iš esmės. Esą juk panorėjusi neturės galimybės įsirašyti naujo vokalo ar judesio scenoje, visa tai nėra paprasta programinė įranga.

"Tik norisi ieškoti, eiti, kurti ir rasti bendraminčių. Ir neapsibrėžti aplink save (ne)matomo apskritimo, už kurio stilistinių ribų būtų nevalia išeiti. Iš tiesų didžiausia vertybė yra žmonės, kurie supa, kurie svarbūs, kurie yra tie įkvėpėjai, mokytojai ir draugai", – teigė atlikėja.

Paklausta, ką mano apie užsienio rinką, E.Sirvydytė šmaikštavo, jog norėtų patekti į visas įmanomas rinkas. "Galime pradėti nuo Grenladijos", – tarstelėjo ji ir pažadėjo, kad jau pavasarį bus rengiami tikro garso koncertai, o šiuo metu vyksta pasiruošimas jiems ir repeticijos.

Paklausta, ar nebijo kurti naujų projektų, kai ekonominis laikas dabar ne pats palankiausias, E.Sirvydytė sakė esanti įsitikinusi, kad jeigu tikslas yra kurti – neturi būti jokios baimės. "Šiandien galvoju, kad jei produktas, kūrinys yra vertingas, vertas klausytojo širdies, ausies, akies – jam nereikia tradicinių reklamos įrankių. Žmonės dalijasi informacija šviesos greičiu" – neabejoja mergina.  "Tegul ši žinia sklinda iš lūpų į lūpas, bučiuojantis – taip skambėjo kvietimas dalytis žinia apie šį albumą jo gimimo naktį", – pokalbį baigė atlikėja.

mmpsuf: Human-un-kind (Expeditors) from mmpsuf on Vimeo.

Interneto portalas 1diena.lt primena, kad E.Sirvydytė – vokalistė, kompozitorė, atlikėja, kilusi iš Kuršėnų. 2005-2007-aisiais mergina kūrė su Domantu Razausku ir Remigijumi Audiejaičiu. 2007-2009-aisiais buvo subūrusi instrumentalistų grupę, su kuriais koncertavo didžiųjų Lietuvos miestų scenose.

Kaip teigė pati E.Sirvydytė, grupė išsiskyrė, man du jos nariai išvyko studijuoti ir gyventi į Olandiją. 2008-2009-aisiais atlikėja buvo žinoma iš ketveriukės „Dykumos“, kartu su Domu Strupinsku, Vladu Dieniniu ir Pauliumi Adomėnu, tada grodavusi roką ir trip-hop’ą. Vėliau atlikėja startavo su mmpsuf projektu.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų