Devynios organizacijos prašo nekviesti į Lietuvą Rusijos agresiją pateisinančių atlikėjų

  • Teksto dydis:

Devynios visuomeninės organizacijos prašo koncertų rengėjų į Lietuvą nekviesti Rusijos agresiją Ukrainoje pateisinančių atlikėjų.

Jų teigimu, apmaudu, kad Lietuvoje ir toliau komercinius pasirodymus rengia atlikėjai, „kurie palaiko Vladimiro Putino režimo pastangas įsitvirtinti okupuotame Kryme ir Donbase, pažeidžiant tarptautinius susitarimus ir Ukrainos įstatymus“.

Seimui, Užsienio reikalų ir Kultūros ministerijoms, Vilniaus miesto savivaldybei adresuotame laiške nurodoma, kad sekmadienį Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje Vilniuje numatomas vienas tokių renginių. Koncerto solistas ir pagrindinis svečias – Rusijos pianistas Nikolajus Luganskis, prieš kelerius metus koncertavęs vadinamoje Donecko liaudies respublikoje asmeniniu šios Ukrainos teritorijos okupacinio režimo vadovo Aleksandro Zacharčenkos kvietimu.

„Mes įsitikinę, kad Lietuvos nacionalinių organizacijų bendradarbiavimas su Ukrainos teritorijos okupaciją legitimuojančiais veikėjais yra žalingas precedentas, galintis turėti neigiamą poveikį Lietuvos saugumui ir tautinei santaikai mūsų šalyje“, – teigia laiško autoriai.

Lietuvos nacionalinių organizacijų bendradarbiavimas su Ukrainos teritorijos okupaciją legitimuojančiais veikėjais yra žalingas precedentas.

Jie atkreipė dėmesį, kad artimiausiu metu Lietuvoje planuojami ir kiti kultūriniai renginiai, „į kuriuos pakviesti dalyvauti žmonės, vienais ar kitais veiksmais taip pat prisidėję prie Rusijos agresijos prieš Ukrainą legitimavimo (Jevgenijus Kniazevas, Andrejus Dijevas, Danilos vienuolyno choras, Svetlana Surganova etc).

Vilniaus ukrainiečių bendrija, Kauno ukrainiečių bendrija, Visagino ukrainiečių draugija,

Lietuvos totorių bendruomenių sąjunga, visuomeninė grupė „Lietuvos ukrainiečių kongresas“, viešoji įstaiga „European Ukrainian Culture Institute“, Lietuvos Nepriklausomybės Gynimo Sausio 13-osios brolija, Nevyriausybinių organizacijų, Lietuvos valstybės gynybiniams pajėgumams stiprinti, koordinacinė taryba, Atlanto sutarties Lietuvos bendrija (LATA) ragina koncertų organizatorius ir švietimo įstaigų atstovus „saugoti savo reputaciją, atsižvelgiant į hibridinio karo realijas ir Lietuvos bei ES sankcijų politiką“.

N. Luganskį pakvietusio Valstybinio simfoninio orkestro vadovas Gintaras Rinkevičius antradienį BNS sakė, kad tai vienas geriausių pasaulio pianistų, o jo koncertinės geografijos jis nesekęs.

Šių metų gegužę Seimas priėmė Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pataisas, kad į Lietuvoje nepageidaujamų asmenų sąrašą įrašomi tie, kas viešai reiškė paramą užsienio valstybės vykdomai agresyviai ir tarptautinę teisę pažeidžiančiai politikai.

Ši pataisa parengta, kai paaiškėjo, kad Kultūros taryba skyrė subsidijų už neįvykusius ar perkeltus kultūros renginius bendrovėms, planavusioms Rusijos atlikėjų Filipo Kirkorovo ir Michailo Šufutinskio koncertus.

Sausio 19 dieną Migracijos departamentas Užsienio reikalų ministerijos prašymu įtraukė F. Kirkorovą į nepageidaujamų asmenų sąrašą Lietuvoje už Krymo okupacijos pateisinimą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ricardas

Ricardas portretas
Bet ir is kur Lietuvoje atsirado tiek fasistu per tuos 30 metu...kitaip jau vadinti nebegalima..bet kas yra keisciausia kad tie patys fasistuojantys elementai su didziausiu malonumu klaupiasi pries nygeriu visokias bezdzionzmoges, ..neveltui jau juodzkiai lupa baltuosius skudurus

Tai va

Tai va portretas
LGBTQIA+ ir chocholo/totoriu mažumos. Sakys ka jums kausyti žiureti ir kalbeti. Bulbašu opozicija išlaikoma Vilniaus išprašo sankciju LT ekonomikai. Na o esanti valdžioje mažuma su užsienio valsybiu apmokamais/išlaikomais expertais/institutais visa tai tvirtina istatymais. Nemanot kad to jau perdaug.

Devynios nupušusios organizacijos:

Devynios nupušusios organizacijos: portretas
Mes bevelijam laižyt batus jankiams, eltonams džonams ir panašiems. Juk tai taip šiuolaikiška, demokratiška...
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių