D. Fletcheris: Lietuvos pilietybė įkvepia stengtis garsinti šalį, suteikusią daug šviesos

Britų aktorius ir režisierius Dexteris Fletcheris (Deksteris Flečeris) sako, kad jam išimties tvarka suteikta Lietuvos pilietybė įkvepia stengtis ir darbuotis toliau, kad Lietuvos vardas būtų žinomesnis pasaulyje.

Pranešime, kurį išplatino menininko sutuoktinės Dalios Ibelhauptaitės vadovaujama „Vilnius city opera“, menininkas teigė esąs „labai sujaudintas“ dėl suteiktos galimybės tapti Lietuvos piliečiu.

„Tai įkvepia stengtis ir darbuotis toliau, siekiant, kad Lietuvos vardas būtų dar svarbesnis pasaulio kontekste, – bent maža dalelyte prie to prisidėti. Ši galimybė – mano ketvirčio amžiaus kelionės vainikavimas, tuo pačiu ir naujo etapo pradžia, kuriame aš galėsiu veikti didesne jėga, kokybiškai atstovaudamas Lietuvos kinematografininkų, Lietuvos menininkų interesams pasaulyje“, – sakė režisierius.

„Toks gražus palaikymas dar labiau motyvuoja stengtis už mus visus, stengtis už šalį, kuri man suteikė tiek šviesos. Esu labai dėkingas už pasitikėjimą ir tikėjimą manimi. Tikiu, kad kartu nuveiksime dar daug darbų“, – teigė D. Fletcheris.

Prieš 25-erius metus pirmąkart atvykęs į Lietuvą, tuomet neseniai atgavusią nepriklausomybę, D. Fletcheris sako sutikęs daug jaunų ir talentingų žmonių bei tvirtina, jog „nepaprastai didžiuojasi“ iš jų užaugusiais tarptautinio lygio menininkais, vertinamais Europoje ir už jos ribų.

Toks gražus palaikymas dar labiau motyvuoja stengtis už mus visus, stengtis už šalį, kuri man suteikė tiek šviesos. Esu labai dėkingas už pasitikėjimą ir tikėjimą manimi. Tikiu, kad kartu nuveiksime dar daug darbų.

„Oskaras Koršunovas, Asmik Grigorian, Kristina Sabaliauskaitė, Ingeborga Dapkūnaitė, Edgaras Montvidas, Andrius Mamontovas ir daugelis kitų. Aš ir pats augau kartu su Lietuva, iš aktorystės į režisūrą, iš Britanijos – į platesnius tarptautinės kino industrijos vandenis. Lietuvoje visada jaučiausi kaip namuose“, – tvirtino menininkas.

Jis sako visada stengęsis padėti kuo galėdamas šeimai, draugams, gabiam jaunimui, vėliau – kultūros, visuomeniniams bei labdaros projektams.

D. Fletcheris taip pat dėkojo kolektyvams, kurie rekomendavo suteikti jam Lietuvos pilietybę.

„Vilnius city opera“ pažymi, kad D. Fletcheris artimai bendrauja su Lietuvos kino kūrėjais ir puoselėtojais, yra tapęs aktyviu ne vienos labdaros akcijos dalyviu, jam padedant surinktos lėšos skiriamos daugiavaikėms šeimoms, onkologinėmis ligomis sergančių vaikų gydymui.

Pasak pranešimo, D. Fletcheris artimai bičiuliaujasi su Lietuvos muzikais, užsienyje pristatydamas savo kūrybą visuomet mini Lietuvą, filmuose įtraukia lietuviškas frazes, ar net pačių lietuvių pasirodymus, visuomet domėjosi Lietuvos istorija ir savo pasišventimą lietuviškoms tradicijoms bei kultūrai paliudijo 1997-aisiais, kai pakeitė konfesiją – monsinjoro Kazimiero Vasiliausko buvo pakrikštytas kataliku.

Vėliau jis Vilniaus arkikatedroje susituokė su operos ir teatro režisiere D. Ibelhauptaite.

Pati režisierė sako, jog vyrui suteikta Lietuvos pilietybė yra „labai didelė dovana mano tėvams“, ištvėrusiems tremtį, daug skausmo, bet nepraradusiems „gerumo ir atvirumo kitiems“ bei priėmusiems D. Fletcherį „kaip savą“.

„Jų namuose jis niekada nebuvo atvykėlis. Ši diena vainikuoja didelę mamos svajonę, kad jos mylimoje Tėvynėje Dexteris būtų savas ne tik šeimoje. Esu laiminga, kad tai pagaliau įvyko. Nepaprastai džiaugiuosi, kad Lietuva yra tapusi gražia plataus pasaulio dalimi, kad mūsų laisvė, kultūra, pasiekimai yra įdomūs ir įkvepiantys kitus“, – teigia D. Ibelhauptaitė.

Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį išimties tvarka suteikė D. Fletcheriui Lietuvos pilietybę atsižvelgęs į Pilietybės reikalų komisijos rekomendaciją, į menininko nuopelnus garsinant Lietuvą.

„D. Fletcheris yra vienas ryškiausių meno kūrėjų, kurie, nors ir gimę ne Lietuvoje, savo asmeninį likimą bei kūrybinius planus artimai sieja su mūsų šalimi, stiprina jos autoritetą visame pasaulyje“, – pažymi prezidentas.

1966-aisiais gimęs D. Fletcheris per daugiau nei 4 dešimtmečių aktoriaus karjerą sukūrė vaidmenų daugybėje pripažintų Jungtinės Karalystės ir Jungtinių Valstijų (JAV) kino juostų bei serialų, tarp jų  – Guy‘aus Ritchie (Gajaus Ričio) 1998-ųjų filme „Lok, stok arba šauk“, 2011-aisiais jis buvo nominuotas BAFTA apdovanojimams už režisūrinį debiutą juostoje „Pašėlęs Bilas“.

Jis prodiusavo keturias „Oskarų“ statulėles susižėrusią juostą „Bohemijos rapsodija“, režisavo „Oskarą“ už muziką bei du „Auksinius gaublius“ laimėjusį filmą „Rocketman“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Žilvinas Ručys

Žilvinas Ručys portretas
be pilietybės tai nesigauna garsinti :))) išverstaskūriai . Nebuvai Lietuviu ir nebūsi .

Nuomonė.

Nuomonė. portretas
Protingas ,garbingas žmogus garsinantis Lietuvą.Ne taip kaip ,,išvaduotojai,,gime ir užauge Lietuvoje kalbėti lietuviškai nemoka.Negerbia Lietuvos,tik naudojasi mūsų geru.Dar žurnalistai kalbina rusiškai.Kaip gavo pilietybę nemokėdami lietuvių kalbos.Ir I.Šimonytė važinėdama po tuos kraštus rusiškai kalbėjo ir čiut neklūpėjo prieš juos.

Senuks

Senuks portretas
Lietuve ji ištrauke kai sava šalus paliko likimo valiai
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių