5 unikalūs objektai, kuriuos būtina pamatyti Egipte

 • Teksto dydis:

Daugelis lietuvių Egiptą jau yra aplankę ne vieną ir ne du kartus, tačiau šioje saulėtoje šalyje visuomet yra ką dar pamatyti. Kelionių organizatorių teigimu, klientai dažnai atostogoms renkasi Egiptą, tačiau daugelis nustemba sužinoję, kokių unikalių objektų galima atrasti keliaujant po šią magišką šalį.

Ištisus metus saulės lydimą Egiptą kelionių organizatoriai įvardija kaip vieną populiariausių atostogų vietų, kur poilsiauti galima bet kuriuo metų laiku. Tokiam pasirinkimui įtakos turi ne tik nesibaigianti vasariška šiluma, platus viešbučių pasirinkimas, bet ir įvairios pramogos, skanus maistas bei svarbios istorinės vietos.

Turistai mėgsta ir vertina patogų poilsį prie baseino viešbučio teritorijoje, kur „viskas įskaičiuota“, tačiau nepraleidžia progos ir pasižvalgyti po Egiptą, kuriame galima atrasti unikalių, dar mažai kam žinomų vietų.

Kosmoso vaizdai žemėje

Nuo Sarafara oazės nutolus vos 45 kilometrus į vakarus, turistus pasitinka vienas įspūdingiausių Egipto gamtos objektų – Baltoji dykuma (Sahara el Beyda). Stebėtinai baltas smėlis prikausto turistų žvilgsnius, o kitos planetos paviršių primenantis vaizdas nustebina kiekvieną keliautoją.

Baltoji dykuma / Scanpix nuotr.

Poilsiautojai dažnai nežino apie Baltąją dykumą, kurioje atsiveria unikalus vaizdas. Žemo lygio vėjo erozija iš uolienų suformavo įvairiausias formas šioje dykumoje, todėl vaizdas šiek tiek primena kosmosą.

Į pietvakarius nuo Kairo esančio unikalaus Žemės kampelio lankytojai raginami būti atsargūs, kadangi Baltoji dykuma yra saugomas gamtos rezervatas, o dėl neapdairaus žmonių elgesio čia randamos neįprastos kreidos uolos sparčiai nyksta.

Banginių slėnis

Kita turistams mažai žinoma, bet neišdildomą įspūdį paliekanti vieta – Banginių slėnis (Wadi el Hitan), esantis šiaurinėje Egipto dalyje, Fajumo oazėje.

Banginių slėnis / Scanpix nuotr.

Maždaug už 150 kilometrų į pietvakarius nuo Kairo esanti paleontologinė radimvietė svarbi dėl čia randamų senovinių ankstyvųjų banginių formų fosilijų. Tokie radiniai byloja, jog praeityje dalis Egipto buvo jūros dugne.

Prieš daugiau nei šimtmetį atrastos fosilijos sudomino ne tik paleontologus, bet ir turistus, nors ekskursijos į šį slėnį yra ribojamos – per metus šią vietą aplanko vos tūkstantis lankytojų. Nuo 2005 metų Banginių slėnis yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Spalvotasis kanjonas

Įspūdingais vaizdais užburiantis Sinajaus pusiasalis į turistų atostogas turėtų būti įtrauktas būtent dėl unikalių gamtos objektų, vienas jų – Spalvotasis kanjonas.

Spalvotasis kanjonas / Pixabay nuotr.

Spalvotąjį kanjoną kiekvienas turėtų išvysti savo akimis bent kartą gyvenime. Sinajaus kalnuose nusidriekusį 5 kilometrų tarpeklį, natūraliai suformuotą gamtos, išgarsino akmeninių uolų ir smiltainių spalvų įvairovė – nuo baltos iki skaisčiai raudonos – sukurianti įspūdingą vaizdą.

Šį unikalų gamtos stebuklą, kurį prieš tūkstančius metų suformavo dažnos liūtys, galima pasiekti vykstant per Sinajaus dykumą, kol kalnų serpentinas atveda prie siauro uolų tarpeklio.

Pavojingoji Melynoji duobė

Sinajaus pusiasalis gerai žinomas ekstremalių pojūčių mėgėjams. Čia juos traukia Mėlynoji duobė (angl. „Blue hole“) – povandeninė smegduobė, kurioje nardytojai bando atrasti tunelį tarp koralinių rifų.

Tiesa, čia reikėtų būti ir itin atsargiems – Mėlynoji duobė yra net tik įspūdingai graži vieta ir viena garsiausių nardymo vietų visame pasaulyje, tačiau kartu ir pavojinga. Dėl sudėtingų sąlygų Egipto valdžios institucijos čia nardyti leidžia tik kvalifikuotiems narams.

Viena pavojingiausių nardymo vietų laikoma Mėlynoji duobė į Raudonosios jūros pakrantę dėl šio unikalus gamtos objekto pritraukia ir tuos turistus, kurie nesidomi nardymu.

Beveik 100 piramidžių

Nors turistus labiausiai traukia įspūdingos Gizos piramidės, tačiau Egiptas turi gerokai daugiau piramidžių, nei visiems žinoma. Kai kurios jų – ne mažiau įspūdingos nei Gizos piramidės.

Raudonoji piramidė / Pixabay nuotr.

Viena iš rekomenduojamų aplankyti – Raudonoji piramidė (The Red pyramid), dar vadinama Šiaurės piramide. Tai didžiausia iš trijų pagrindinių piramidžių, esančių Dahšūro nekropolyje, Kaire ir trečia pagal dydį iš visų Egipto piramidžių – po Gufos ir Khafros Gizoje.

Manoma, kad tai pirmasis sėkmingas bandymas sukurti „tikrą“ sklandžią piramidę. Tiesa, Raudonoji piramidė ne visada buvo raudona, anksčiau ji buvo apjuosta baltuoju Tura kalkakmeniu, bet tik keli iš šių akmenų liko piramidės pagrinde, prie kampo. Viduramžiais didžioji dalis šio kalkakmenio buvo paimta statant pastatus Kaire, taip atskleidžiant šios piramidės apačioje esantį raudoną kalkakmenį.

Iš viso Egipte randama apie 90 piramidžių, kai kurios iš jų ypač išsiskiria savo unikalumu, pavyzdžiui, Lenktoji piramidė (The Bent pyramid). Tai yra viena iš penkių senosios Karalystės piramidžių, kuri savo pradinę formą išlaikė 4,5 tūkst. metų po jos statybos. Jos originalus poliruotas kalkakmenio išorinis korpusas iš esmės išliko nepažeistas, o unikalumą sustiprina ir tai, kad į ją veda net du įėjimai.

Lenktoji piramidė / Pixabay nuotr.

Ypač originali ir Meidumo piramidė, dar vadinama Sugriuvusiąja piramide. Tai buvo laiptuota, aštuonių pakopų piramidė, kurios sugriuvimo priežastys iki šiol nėra žinomos. Šiuo metu ši piramidė panaši į bokštą, kurio aukštis siekia 65 metrus.

Turtinga istorija, faraonų piramidėmis, smėlio karalystėmis ir išskirtiniais kurortais visame pasaulyje garsėjančiame Egipte turistai visuomet gali atrasti naujų, nematytų ir unikalių vietų. Daugelis į šią kontrastingą šalį sugrįžta ne veltui – norint susipažinti su Egipto kultūra, pamatyti išskirtinius gamtos objektus, aplankyti istorines vietas ir pasimėgauti nesibaigiančia vasara – Egipte verta apsilankyti ne vieną kartą.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Netektis: mirė teatro aktorė, teatrologė, diktorė D. Rutkutė
  Netektis: mirė teatro aktorė, teatrologė, diktorė D. Rutkutė

  Eidama 98 metus šeštadienį mirė lietuvių teatro aktorė, teatrologė, televizijos ir radijo diktorė, laidų vedėja Dana Rutkutė, pranešė LRT Radijas. ...

  2
 • Raudondvario pilyje – paroda „Netikėtasis Dali“
  Raudondvario pilyje – paroda „Netikėtasis Dali“

  Penktadienio vakarą Kauno rajono muziejuje Raudondvaryje atidaroma paroda „Netikėtasis Dali“ . Modernaus šokio teatras „Aura“ šios parodos atidarymo metu pristatys savo performansą. ...

 • Mama, tėtis ir „Koncertas“ kultūros centre
  Mama, tėtis ir „Koncertas“ kultūros centre

  Menas ir rafinuotos pramogos – šie raktažodžiai galėtų glaustai apibūdinti "Autoportreto" rubrikos menininkę – iliustratorę, tekstų autorę, parodų kuratorę Juliją Račiūnaitę. Ironija, būdinga kūrėjos darbams, tai ...

 • Duonos žygis – su istorija, gandrais ir indėnais
  Duonos žygis – su istorija, gandrais ir indėnais

  Žolinčių akademijos vadovė ir sveikos gyvensenos propaguotoja, buvusi kaunietė Danutė Kunčienė liko ištikima savo veiklai ir gimtajame pajūryje. Čia jos iniciatyva kasmet organizuojami Duonos žygiai praplečia žinias apie tradicinį Duonos k...

  1
 • Apie J.S. Bacho muziką ir šešėlius
  Apie J.S. Bacho muziką ir šešėlius

  Jei reikėtų įvardinti kūrinį violončelei, kuris iš esmės reprezentuotų šį instrumentą – neabejotinai tai būtų Johanno Sebastiano Bacho Siuitos violončelei, kurių jis sukūrė šešias. Šiuos, prieš 30...

 • Ciuriche rasti A. de Saint-Exupery piešiniai „Mažajam princui“
  Ciuriche rasti A. de Saint-Exupery piešiniai „Mažajam princui“

  Šveicarijos šiaurėje rasti iki šiol specialistams nežinomi prancūzų rašytojo Antoine'o de Saint-Exupery (Antuano de Sent Egziuperi) piešiniai jo knygai „Mažasis princas“ (Le Petit Prince), praneša ...

 • Parodoje – fotografo ir tapytojo kūrybinis dialogas
  Parodoje – fotografo ir tapytojo kūrybinis dialogas

  Fotografas Remigijus Treigys ir tapytojas Eimutis Markūnas sujungė bendras jėgas kūrybiniam dialogui "Integracija". Vienoje erdvėje eksponuojama spalvinga, gestinė tapyba integruojasi į monochrominę fotografiją, kuri, savo ruožtu, atkartoja...

  4
 • Kultūros piligrimai traukia į purpurinius Anykščius
  Kultūros piligrimai traukia į purpurinius Anykščius

  „Sveiki, kultūros piligrimai!“, – taip vakar į Anykščius susirinkusius 12-ojo nacionalinio bardų festivalio „Purpurinis vakaras“ svečius, atlikėjus ir žiūrovus sveikino vienas festivalio organizatorių, menotyrinink...

 • Kanados bliuzo ir roko gitaros herojus A. Gomes
  Kanados bliuzo ir roko gitaros herojus A. Gomes

  Rugpjūčio 21 ir 22 d. Lietuvoje pasirodys 21-ojo amžiaus bliuzo ir roko gitaros herojumi nominuojamas Anthony Gomes. Apie atlikėją teigiamų žodžių negali nė bliuzo grandas B.B. King, o bliuzo ir roko muzikos topai neapsieina be jo pavardės pirmose p...

 • Etnologė D. Šeškauskaitė: tautosakoje – išminties atsargos
  Etnologė D. Šeškauskaitė: tautosakoje – išminties atsargos

  Per pastaruosius keliasdešimt metų mūsų gyvenimo būdas ir papročiai stipriai pasikeitė. Vienos tradicijos išliko, o kitos nugrimzdo praeitin, taip duodamos kelią globalizacijos procesams. Tačiau, pasak etnologės, humanitarinių mokslų d...

  6
Daugiau straipsnių