Festivalyje „Pavasario gaida“ pasirodys „Džentelmenų duetas“

Klaipėdos rajone vykstančiame VII muzikos festivalyje „Pavasario gaida“ ketvirtadienį gros smuikininkas Vilhelmas Čepinskis ir gitaristas Sergejus Krinicinas.

V.Čepinskis gimė garsioje Kauno muzikų – dainininkės Kristinos Krukauskaitės-Čepinskienės ir smuikininko bei dirigento Stanislovo Čepinskio – šeimoje. Mokėsi Kauno J.Naujalio meno mokykloje, studijavo garsiojoje Džiulijardo muzikos akademijoje Niujorke, vėliau – Lietuvos muzikos akademijoje, tėvo S.Čepinskio smuiko klasėje, tobulinosi Itzhako Perlmano meistriškumo kursuose. 1991 m. Ispanijos karalienė apdovanojo V.Čepinskį Maria Pia Fanfani fondo „Kartu už taiką“ medaliu už meno sklaidą Europoje. 1998 m. jis išrinktas įsimintiniausiu Kauno menininku. 2003 m. apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi.

V.Čepinskis yra tarptautinių J.Kociano jaunųjų smuikininkų (Čekija, 1988), SSRS smuikininkų (1989), „New Names“ fondo (SSRS, 1989), Balio Dvariono smuikininkų (1989) konkursų laureatas. Su soliniais koncertais ir muzikuodamas drauge su orkestrais, V.Čepinskis aplankė daugelį Europos šalių, Dominikos respubliką, JAV, dalyvavo tarptautiniuose muzikos festivaliuose Meranofeste, Ankaroje, Vestfolde, Pažaislyje ir kitur. Jie griežė garsiausiose pasaulio koncertų salėse – „Tilles Center“ (Niujorkas, 1996), „Carnegie Hall“ (Niujorkas, 1997), „Concertgebouw“ (Amsterdamas, 1999), Maskvos konservatorijos didžiojoje salėje (2000). Asmeniškai pakviestas legendinio smuikininko Yehudi Menuhino, V.Čepinskis koncertavo su Londono simfoniniu orkestru. 2004 m. jis subūrė trylikos styginių instrumentų kamerinį orkestrą, kuriame iki šiol groja talentingi muzikai iš visos Lietuvos.

S.Krinicinas būdamas 14 metų pradėjo mokytis skambinti gitara pas Lietuvos klasikinės gitaros mokyklos įkūrėją Jurgį Rimkevičių. 1994–1996 m. tęsė studijas Kauno J.Gruodžio konservatorijoje. 1996 m. įstojo į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, docento J.Kurausko gitaros klasę, kurią sėkmingai baigė 2003 m., įgijęs magistro laipsnį. 2000–2002 m. stažavosi Maskvoje pas garsų rusų gitaristą ir pedagogą Aleksandrą Frauči.

S.Krinicinas yra Lietuvos klasikinės gitaros festivalių ir konkursų laureatas. 2002 m. grįžęs iš Maskvos, jis pradėjo aktyvią koncertinę veiklą Lietuvoje ir už jos ribų. Gitaristas yra grojęs su Lietuvos kameriniu, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Kauno kameriniu, Kauno simfoniniu, Klaipėdos kameriniu, Rygos jaunimo, Šv. Kristoforo orkestrais. Neretai S.Kriniciną galima pamatyti vienoje scenoje su žymia dainininke Judita Leitaite, su kuria jis išleido rusų romansų kompaktinę plokštelę. 2005 m. gitaristas sulaukė puikių įvertinimų po savo rečitalio prestižiniame A.Segovijos tarptautiniame gitaros festivalyje Ispanijoje.

S.Krinicinas taip pat yra aktyvus pedagogas, 2001 m. įkūręs gitaros klasę Kauno J.Naujalio muzikos gimnazijoje. Jis išugdė ne vieną respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatą. Gitaristas nuolat kviečiamas į konkursus būti vertinimo komisijos nariu ir vesti meistriškumo pamokas tiek Lietuvoje, tiek užsienio šalyse.

Be to, S.Krinicinas yra vienas iš Baltijos gitarų kvarteto įkūrėjų. Nuo 2010 m. gitaristo nuolatinis scenos partneris – V.Čepinskis. Šiedu garsūs muzikantai, prie dvejus metus susibūrę į „Džentelmenų duetą“, neseniai grįžo iš koncertinio turo po Rusiją.

Festivalyje „Pavasario gaida" duetas surengs du koncertus: balandžio 26 d. 14 val. – Veiviržėnų kultūros centre, o 18.30 val. – Gargždų kultūros centre. Juose muzikantai atliks G.P.Telemanno, N.Paganini’o, P.Sarasate’s, A.Piazzolla’os muziką.

Bilietai – po 10 Lt, moksleiviams, studentams – po 5 Lt.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių