Remigijaus Žemaitaičio pasisakymais apie Kovo 11-ąją susidomėjo policija Pereiti į pagrindinį turinį

Remigijaus Žemaitaičio pasisakymais apie Kovo 11-ąją susidomėjo policija

2026-03-12 13:02

Dėl „Nemuno aušros“ lyderio Remigijaus Žemaitaičio pasisakymų apie Kovo 11-ąją policija pradėjo aplinkybių patikslinimą.

Remigijus Žemaitaitis
Remigijus Žemaitaitis / R. Riabovo/BNS nuotr.

Kaip BNS ketvirtadienį nurodė Vilniaus apskrities policija, ji šių veiksmų ėmėsi kovo 11 dieną sulaukusi asmens kreipimosi.

„(Apie kreipimąsi – BNS) informuotas ir aiškinasi Vilniaus miesto trečiasis policijos komisariatas“, – BNS sakė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Loreta Kairienė.

Anot jos, pranešėjas nurodė, kad R. Žemaitaitis laidoje „OpTV“ „paskleidė tikrovės neatitinkančią informaciją apie Kovo 11-osios įvykius ir bendrai Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą“.

Pareigūnai aplinkybes tikslina vertindami, ar parlamentaro pasisakymai atitinka Baudžiamojo kodekso straipsnį, numatantį atsakomybę dėl viešo pritarimo tarptautiniams nusikaltimams, SSRS ar nacistinės Vokietijos nusikaltimams, jų neigimo ar šiurkštaus menkinimo.

Kovo 10 dieną gyvai transliuotoje Rūtos Janutienės „OpTV“ laidoje R. Žemaitaitis Lietuvos nepriklausomybės akto signatarus vadino sukilimo dalyviais. Anot jo, kovo 11 dieną Lietuvoje buvo „perversmas organizuotas, buvo sukilimas“.

Mintį, kad Kovo 11-oji yra sukilimas, politikas pakartojo ir šventinę dieną savo „Facebook“ puslapyje pasidalintame vaizdo įraše.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Piskit jam

kas nors į dūdą. Kaimietukas per daug pradėjo šakotis
2
-1
o'Žys \\.//

Bijo tiesos.
1
0
Kremlius

Nepulkite mūsų pagrindinio darbuotojo Lietuvos Seime, draugo Žėmaiteičio. Paleckiuko nebeturime laisvėje, nebešika jis ant Lietuvos, tai neatimkite iš mūsų Paleckiuko pavaduotojo draugo Žemaitiečio. Slava Nemuno dešra, samaja moskovskaja dešra v mire.
0
-3
Visi komentarai (6)

Daugiau naujienų