Vaikiną mirtinai sudaužę panevėžiečiai teismo nesugraudino

 • Teksto dydis:

Apeliacinis teismas paliko galioti laisvės atėmimo bausmes Panevėžyje, Rožyno rajone, jaunuolį nužudžiusiems panevėžiečiams.

Praeitą savaitę Apeliacinis teismas jiems paliko tokio pat dydžio bausmes, kokias buvo skyręs Panevėžio apygardos teismas, pranešė prokuratūra.

Nusikaltimo metu nepilnamečiu buvęs jaunuolis kalės 8 metus ir 6 mėnesius, kitas nuteistasis kalės 11 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė.

2017 metų balandžio 23-osios naktį Panevėžio privačių namų rajone, šalia pušyno, buvo rastas be gyvybės ženklų gulintis 25 metų panevėžietis. Atvykę greitosios pagalbos medikai konstatavo, kad jis miręs.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos pareigūnams prireikė mažiau nei dviejų parų, kad nustatytų ir sulaikytų įtariamuosius, to paties mikrorajono gyventojus.

Kaltinimai dėl nužudymo iš chuliganiškų paskatų veikiant bendrininkų grupėje, nesunkaus sveikatos sutrikdymo bei viešosios tvarkos pažeidimo buvo pateikti 19-mečiui N. B. ir A. K. Pastarasis tuo metu, kai nužudytas jaunas vyras, dar nebuvo sulaukęs pilnametystės. Dabar jam yra 18 metų.

Gedimino Balčiūno/jp.lt nuotr.

Kartu su jais į teisiamųjų suolą sėdo ir 18-metis G. J., kuriam buvo pareikšti kaltinimai dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo iš chuliganiškų paskatų ir viešosios tvarkos sutrikdymo. Jis užpuolimo metu taip pat buvo nepilnametis.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad tame pačiame mikrorajone gyvenęs jaunas vyras įtariamųjų buvo iškviestas į miškelį „pasikalbėti“, tačiau iš tiesų buvo ketinama jį primušti. Nieko neįtariantį vaikiną, einantį miškeliu su dviem jaunesniais draugais, jaunuoliai užpuolė.

Vienas iš užpultųjų spėjo pabėgti. Likę du buvo mušami, spardomi, daužomi užpuolikų atsinešta medine lazda. Vienas sužeistasis, pasiekęs namus, buvo išvežtas į ligoninę. Griovyje netoli muštynių vietos surastam jo draugui medikai padėti nebegalėjo.

Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija, įvertinusi byloje surinktus, pirmosios instancijos teismo ištirtus ir skundžiamame nuosprendyje aptartus įrodymus, konstatavo, kad A. K bei N. B. pagrįstai pripažinti kaltais tyčia dėl chuliganiškų paskatų bendrais veiksmais nužudžius vieną jaunuolį ir nesunkiai sužalojus kitą. Dėl pastarajam padaryto nesunkaus sveikatos sutrikdymo teisingai pripažintas kaltu ir G. J.

Tačiau aukštesnės instancijos teismas nusprendė, kad visi trys nuteistieji turi būti išteisinti dėl kaltinimų pažeidus viešąją tvarką.

Priimdama šį sprendimą, teisėjų kolegija rėmėsi teismų praktika.

„Tais atvejais, kai viešoji tvarka buvo sutrikdyta vien tuo, kad viešoje vietoje dėl chuliganiškų paskatų padarytas nužudymas, sunkus ar nesunkus sveikatos sutrikdymas, nusikalstamą veiką pakanka kvalifikuoti pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį, numatantį nužudymą ar atitinkamą sveikatos sutrikdymą dėl chuliganiškų paskatų (šiuo atveju pagal BK 129 straipsnio 2 dalies 8 punktą ir 138 straipsnio 2 dalies 8 punktą), kurios apima kaltininko veiksmus, demonstruojančius nepagarbą aplinkiniams ir aplinkai“, – rašoma Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendyje.

Teismas perpus, iki 3 tūkst. eurų, sumažino neturtinę žalą, kurią jie solidariai turės atlyginti sumuštajam jaunuoliui.

Po Apeliacinio teismo verdikto nuosprendis įsiteisėjo. NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių