Ukmergėje sovietinis monumentas aprašinėtas Rusiją palaikančiais šūkiais

Savaitgalį Ukmergėje sovietinis monumentas, anksčiau nuspalvintas Ukrainos vėliavos spalvomis, buvo aprašinėtas Rusiją palaikančiais šūkiais.

Kaip matoma nuotraukose, kuriomis feisbuke pasidalijo Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas, ant skulptūros „Vėliavnešiai“ bei jos postamento pripiešta Rusijos karo Ukrainoje simboliu tapusių raidžių „Z“ ir „V“, užrašų „Slava Rus“.

Incidentas Ukmergėje užfiksuotas gegužės 9-osios išvakarėse, kai Rusijoje švenčiama vadinamoji Pergalės diena. Šiemet Lietuvoje jos metu baiminamasi incidentų.

D. Varnas BNS sekmadienį sakė, jog paprašė savivaldybės įmonių šiuos užrašus kuo skubiau nuvalyti.

„Ką pamačiau, atsiuntė žmonės, labai sureagavau. Paprašiau įmonių, gal kas greitai gali viską uždažyti, tai tą dalyką jau padarė, pats buvau nuvažiavęs prieš valandą, tai jau visa tai buvo padaryta“, – sakė administracijos vadovas.

Minint Sovietų Sąjungos 60-metį pastatytą skulptūrą „Vėliavnešiai“ jau ne kartą raginta nukelti, šios diskusijos paaštrėjo Rusijai pradėjus karą Ukrainoje.

Maždaug prieš mėnesį skulptūra buvo nuspalvinta Ukrainos vėliavos spalvomis.

D. Varnas sako, jog dėl šio paminklo yra visokių nuomonių, tačiau svarstė, kad jėgas ir lėšas, reikalingas paminklui nuversti, tikslingiau skirti pagalbai Ukrainai.

Jis teigė kaip administracijos vadovas į policiją dėl paminklo nudažymo Ukrainos spalvomis nesikreipęs, tačiau svarsto, jog šįkart, aplinką išpaišius draudžiamais simboliais, tai greičiausiai padarys.

Rusijai pradėjus karą Ukrainoje Lietuvoje imta peržiūrėti ir demontuoti įvairiose vietose esančius sovietinius atminimo ženklus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nejau sunku prie sovietinių

Nejau sunku prie sovietinių portretas
balvonų pastatyti kameras ir išgaudyti skeltanagius putleristus????

>Okupantai

>Okupantai portretas
jo jo viską jie darė.Dar vaikus gaudė ir ėdė gyvus:D:D:D kaušai jūs sęniai jei galvojat kad jauni toki buki ir nemato kad meluojat susirietę. Taigi internetas yra ir net galima į arxyvus per ,Valdžios vartus' nueit.Pasižiūrėt ir sužinot kaip buvo. Tokios jūsų pasakos sukelia tik vieną jausmą - gailestį silpnapročam vis dar gyvenančiam savo sowietiniam laike

Okupantai zude ir treme musu senuolius

Okupantai zude ir treme musu senuolius portretas
Ateme tikyba,baznycias.o buki muzikai niekaip negali nuversti tu siuksliu bolvonu??
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių