Tris kilometrus tinklų pastačiusiems pažeidėjams gresia sumokėti per 28 tūkst. eurų

  • Teksto dydis:

Aplinkos apsaugos departamento Utenos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai per reidą Molėtų rajone sulaikė tris asmenis, Pravalo ežere pastačiusius 42 tinklus.

Žuvų pagauta tiek, kad aplinkai padaryta žala viršija 28 tūkst. eurų, trečiadienį panešė Aplinkos apsaugos departamentas.

Pasak pranešimo, Utenos aplinkosaugininkai asmenis, iš po ledo traukiančius tinklus, pastebėjo per termovizorių.

„Pareigūnus, pažeidėjus stebėjusius nuo pat vakaro 5 valandas, nustebino tai, kad visą tą laiką jie nesinaudojo jokiu šviesos šaltiniu, nors buvo tamsu ir ežero ledas nesaugus – buvo girdėti, kaip properšose plaukioja bebrai. Viską pabaigę, pažeidėjai, tempdami dvejas roges su tinklais ir žuvimis, pasiekė švendryną. Sustoję dar kurį laiką tyloje klausėsi aplinkos garsų ir tik įsitikinę, kad krante saugu, jau apie vidurnaktį nulipo nuo ledo ir priėjo prie savo automobilių“, – pranešime sakė Utenos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Almantas Vaičiūnas.

Sulaikius pažeidėjus, paaiškėjo, kad tai Švenčionių rajono gyventojai iš Kaltanėnų ir Švenčionėlių. 42 statomaisiais tinklais, kurių bendras ilgis trys kilometrai, jie sugavo 98 sterkus, 16 lydekų, tris karpius, vieną karšį, 10,95 kilogramo ešerių ir 10,64 kilogramo karosų.

Žuvų ištekliams padaryta žala įvertinta daugiau nei 28 tūkst. eurų. Taip pat visiems trims asmenims reikės sumokėti baudas, iš jų paimtas grąžtas, peikena (ledo kirtiklis), dvejos rogės, 42 tinklai ir žuvys.

Utenos pareigūnai du iš šių trijų asmenų buvo sulaikę prieš du mėnesius – tada jie Neryje iš guminės valties dviem statomaisiais tinklais sugavo devynias lašišas, žala gamtai įvertinta 8 tūkst. 730 eurų.NAUJAUSI KOMENTARAI

parašykite, keli brakonieriai

parašykite, keli brakonieriai portretas
sumokėjo baudas?? Teistumą ir antkojus visiems, ir būtų tvarka, dabar tik apgailėtinas pyrsčiojimas, o brakušos garsiai juokiasi...
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių