Teismui nepavyko atversti iššvaistytų policijos milijonų bylos

Buvęs Lietuvos policijos logistikos centro Laimutis Džervus, jo buvę pavaldiniai ir privačios įmonės darbuotojai pirmadienį turėjo stoti prieš Vilniaus apygardos teismą - jie kaltinami dėl piktnaudžiavimo, sukčiavimo, turto iššvaistymo ir dokumentų suklastojimo.

Kaltinimai pateikti aštuoniems fiziniams asmenims ir vienai didžiausių šalies statybos ir rekonstrukcijos įmonių „Garantas“ kaip juridiniam asmeniui.

Tačiau į posėdį susirinkus proceso dalyviams paaiškėjo, kad atvyko tik penki advokatai ir šeši kaltinamieji. Neatvyko kaltinamieji Saulius Laukaitis ir Kęstutis Mikelėnas.

Paaiškėjo, kad šie kaltinamieji neatsiima teismo šaukimų.

Advokatai pranešė, kad užimti kitose byloje ir teismui atsiuntė savo užimtumo grafikus.

Be to, prokuroras priminė, kad byloje nedalyvauja civilinio ieškovo atstovas.

Kaip skelbė policija ir Generalinė prokuratūra, buvę Lietuvos policijos logistikos centro pareigūnai kaltinami nepagrįstai ir neteisėtai rangos sutartyse nustatę statybos darbų kainos perskaičiavimo galimybę ir su rangovu sudarę nepagrįstus sandorius, kuriais tyčia padidinta statybos kaina bei valstybės investicijos. Be to, šie asmenys kaltinami dokumentų suklastojimu, kurių pagrindu Policijos departamentas nepagrįstai apmokėjo rangovui dideles sumas už realiai nepanaudotas statybines medžiagas ar už neatliktus darbus.

Dėl neteisėtais veiksmais padarytos didelės žalos Policijos departamento turtiniams interesams teismui perduotoje byloje pareikštas beveik 7 mln. 300 tūkst. litų civilinis ieškinys. Patirtą žalą ketinama išieškoti tiek iš policijos pareigūnų, tiek iš įmonės.

Vilniaus apygardos teismui perduota byla dėl L.Džervaus ir valstybės tarnautojų galimo piktnaudžiavimo priimant sprendimus, susijusius su policijos pastato Vilniuje rekonstrukcija, Ukmergės rajono policijos komisariato pastato statyba bei Anykščių rajono policijos komisariato pastato rekonstrukcija, taip pat dėl jų ir konkursus laimėjusios įmonės darbuotojų padaryto sukčiavimo ir turto iššvaistymo.

Galimos nusikalstamos veikos padarytos 2004–2008 metais.

Ikiteisminį tyrimą atliko Policijos departamento Imuniteto valdybos pareigūnai.

L.Džervus 2010 metais, kai buvo naikinamas Lietuvos policijos Logistikos centras, išėjo į pensiją. Tada jam mestus kaltinimus jis neigė.

Žiniasklaidoje skelbta, kad daugiamilijoninės vertės Ukmergės ir slapto objekto Vilniaus pakraštyje rekonstrukcija susidomėta tik pasikeitus Policijos departamento vadovybei - atlikti Lietuvos policijos Logistikos centro darbų auditą paprašė policijos generaliniu komisaru tapęs Vizgirdas Telyčėnas. Teigiama, kad baigus tikrinimą paaiškėjo, esą iššvaistyta apie 16 mln. litų.

Teisėjui Stasiui Puniui išanalizavus advokatų užimtumo grafikus paaiškėjo, kad kai kurie jų ištisus mėnesius bus užimti kitose bylose, sprendžiama, kada turėtų prasidėti procesas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Stervus

Stervus portretas
Tai kad Lietuvoje savi savų niekada nenuteisia realiom bausmėm

www

www portretas
ranka ranka plauna....

mano nuomone

mano nuomone portretas
Lietuvoje pati stambiausia byla yra Venckienes,o kitos tai smulkme,neverta ranku teptis
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių