Po vagystės globos namuose prabilo direktorius: to blogiausiame sapne nesapnavau, bet yra kaip yra

  • Teksto dydis:

Maisto ir veterinarijos inspektoriai (VMVT) per metus trečią kartą krečia tuos pačius socialinės globos namus Vilkaviškyje dėl nuolat gaunamų skundų. Tarnybai pranešama, kad globotiniai negauna tiek maisto, kiek turėtų, nes esą dalis jo – pavagiama darbuotojų. Ir trečias kartas nemelavo – inspektoriai rado daugiau nei 320 kilogramų įvairiausių maisto produktų – nuo mėsos iki kruopų ir net tortų – suslėptų elektros skydinėje, pasakojama LNK reportaže.

Marijampolės VMVT inspektoriai gavo skundą, kad Didvyžių socialinės globos namų gyventojai patiekalus gauna ne pagal receptūrą, o gerokai per mažas porcijas. Inspektorių laukė staigmena – daugiau nei 320 kilogramų maisto gulėjo elektros skydinėje.

„Ėjome per patalpas ir tiesiog radome netikėtoje vietoje – paženklintoje skydinėje. Atrodo, ten turėtų būti visai kiti dalykai, o ten buvo slaptas sandėlis“, – pasakojo VMVT Marijampolės departamento direktorius Gediminas Gvazdaitis.

Skydinėje rasta įvairiausio maisto.

„Mėsos, žuvies gaminiai, lašišos filė, įvairūs pusgaminiai, pieno produktai, rauginti bei marinuoti produktai, taip pat sausainiai, saldainiai, sultys bei įvairios kruopos“, – kalbėjo prokuratūros atstovė Tautvilė Merkevičiūtė.

Įstaigos direktorius aiškina, kad nieko nežinojo. Virtuvėje dirba septyni žmonės, per pamainą – trys, kurie maitina virš 200 gyventojų.

„Man buvo didelė staigmena. Atkeliavo Maisto ir veterinarijos tarnyba, pasikvietė. Rado tai, ką rado“, – sakė Didvyžių socialinės globos namų direktorius Rimvydas Žiemys.

Maisto neįgalūs gyventojai greičiausiai gaudavo perpus mažiau nei turėtų.

„Numatyta įdėti 28 kilogramus mėsos į bendrą kiekį, įdėta keturiolika, o skydinėje – dar keturiolika“, – tęsė G. Gvazdaitis.

Netinkamai maistas galėjo būti ruoštas ir cukriniu diabetu sergantiesiems.

„Ten nebuvo taip gaminama, kaip nurodyta tos dienos meniu. Tiesiog, tikriausiai, ką turėjo, tą ir davė“, – kalbėjo G. Gvazdaitis.

Žmonės negaudavo net kokybiškų gėrimų.

„Sultys per pusę buvo praskiestos vandeniu, darbuotoja patvirtino“, – teigė G. Gvazdaitis.

Direktorius sako dar esant inspektoriams pats kvietė policiją, kad užfiksuotų įvykį dėl vagystės. Globos namuose atliekamas vidinis patikrinimas.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

„Man yra labai skaudu ir apmaudu. Tokio dalyko net blogiausiame sapne nesapnavau, bet, deja, tai įvyko ir yra kaip yra“, – sakė R. Žiemys.

Iš pradžių policijos pareigūnai atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą vadovui aiškinus, kad produktai buvo ne vagiami, o tik netinkamai sandėliuoti, tačiau toks paaiškinimas neįtikino prokurorų.

„Nutarimas buvo nepagrįstas, nes nebuvo atlikti jokie reikalingi veiksmai. Buvo apklaustas tik galimai suinteresuotas asmuo. Taip pat nebuvo apklausti kiti asmenys, galintys turėti reikšmingų parodymų bei nebuvo išreikalauti reikalingi dokumentai“, – teigė T. Merkevičiūtė.

Maisto ir veterinarijos inspektoriams trūkus kantrybei, kai toje pačioje įstaigoje per metus trečią kartą randama pažeidimų, apie galimus sisteminius nusikaltimus informavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, kuri dėl įstaigos vadovo, dirbančio daugiau nei vienuolika metų, jau gavusi ne vieną skundą, dėl kurių vis dar vyksta tyrimai.

„Buvo atliktas Socialinių paslaugų priežiūros departamento socialinės globos kokybės vertinimas. Ten buvo nustatyti neatitikimai daugiau ne dėl maisto, o dėl sveikatos priežiūros paslaugų organizavimo, dėl globos neatitikties normoms“, – sakė Socialinės globos įstaigų skyriaus vedėjas Darius Pauliukonis.

Ministerija ėmėsi savo tyrimo, kas vyksta su šia globos įstaiga, o prokuratūra vadovauja ikiteisminiam tyrimui dėl vagystės.NAUJAUSI KOMENTARAI

o kur

o kur portretas
direktoriaus pavaduotojas buvo ? Jis tokią pat atsakomybę neša . Ar jis niekad neuzeidavo į valyklą pasidomėti , pasikalbėti su zmonėmis ....

Anonimas

Anonimas portretas
o kur direktoriaus p

Tyrėjas,

Tyrėjas, portretas
Kaip man sakė viena virėja, direktorius kaip buvęs marijampolės elektros tinklų viršininkas, patarė produktus slėpti elektros skydinėje, nes niekas neįtars. Dešimt metų tas pasiteisino, bet viena virėja paimdavo geresnius produktus sau o ne šefui ir įvykus konfliktui gavosi tai ką dabar visi sužinojo!
VISI KOMENTARAI 99

Galerijos

Daugiau straipsnių