Dėl korupcinių nusikaltimų sulaikyta 11 asmenų, tarp jų – prokurorai, FNTT pareigūnas

Atliekant ikiteisminį tyrimą dėl įvairių korupcinių nusikalstamų veikų trečiadienį ryte buvo sulaikyta iš viso vienuolika asmenų, tarp jų – prokurorai, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnas, advokatas.

Kaip pranešė prokuratūra, sulaikyti Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokurorai Nerijus Marcinkevičius ir Ugnius Vyčinas, Kauno apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamo persekiojimo skyriaus prokuroras Donatas Puzinas, Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos pareigūnas Nerijus Valatka, Kaune praktikuojantis advokatas Šarūnas Mickevičius bei dar šeši privatūs asmenys.

„Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas gavus duomenų, kad minėti prokurorai, taip pat FNTT pareigūnas, susitikinėja su minimu advokatu, aptarinėja jų žinioje esančias bylas, bylų eigą, aptarinėja neviešintinus duomenis, kurie gali būti naudingi tretiesiems privatiems asmenims“, – spaudos konferencijoje sakė generalinis prokuroras Evaldas Pašilis.

Evaldas Pašilis

„Įtariama, kad tokie veiksmai galėjo būti atlikti ypatingai didelę reikšmę turinčiose bylose dėl turto iššvaistymo Ūkio banke, Kreditų unijos bylose, kitose finansinių nusikaltimų bylose“, – kalbėjo generalinis prokuroras.

Atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl prekybos poveikiu, papirkimo, piktnaudžiavimo ir kyšininkavimo.

Šis ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas gavus duomenų apie tai, kad minimi prokurorai bei FNTT pareigūnas, veikdami nepriklausomai vienas nuo kito, neformaliai susitikinėjo su minimu advokatu ir aptarė jų žinioje esančių ikiteisminių tyrimų eigą, neviešintinus duomenis bei galimybes priimti proceso sprendimus, kuriais suinteresuoti šio advokato neoficialiai atstovaujami privatūs asmenys.

Galimai tokiu būdu tam tikrais atvejais buvo siekiama materialinės ar kitokios naudos.

Peržiūrės prokurorų bylas

Pasak E. Pašilio, tyrime figūruojantys prokurorai yra nušalinti nuo tarnybos, trečiadienį pradėti tarnybiniai patikrinimai.

Pasak jo, bus peržiūrėtos šių prokurorų bylos, taip pat ir tos, kurios buvo nutrauktos, sustabdytos, asmenys atleisti nuo atsakomybės.

Tyrimą atliekančios Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktorius Žydrūnas Bartkus teigė, jog trečiadienį realizuotas ikiteisminis tyrimas ilgą laiką vykdytas neviešai.

Žydrūnas Bartkus

„Šiandien iš ankstaus ryto buvo atlikta didelio masto operacija, dalyvavo apie 50 STT pareigūnų. Buvo atlikta apie 30 kratų ir, kalbant apie bylos apimtį, byloje tiriama ne mažiau kaip 30 nusikalstamų veikų“, – sakė STT vadovas.

Jis pabrėžė, kad atliekant ikiteisminį tyrimą bendradarbiauta su FNTT ir su Generaline prokuratūra ir džiaugėsi, kad rezultatas pasiektas nenutekėjus informacijai.

Ž. Bartkus nedetalizavo, kada pradėtas ikiteisminis tyrimas, bet teigė, jog tai įvyko šiais metais.

Pasak prokuratūros, šiuo metu visų įtariamųjų namuose, darbo vietose bei kitur Vilniuje ir Kaune atliekamos kratos, kiti privalomi proceso veiksmai.

Sprendimai dėl kardomųjų priemonių skyrimo sulaikytiesiems bus priimami vėliau.

Generalinė prokuratūra 2013-ųjų lapkritį patvirtino Ūkio banką civiliniu ieškovu ikiteisminiame tyrime dėl akcininkų ir jų sprendimais skirtų vadovų veiksmų, iššvaistant banko turtą. Tuomet teigta, kad preliminariais skaičiavimais atlygintina žala siekia 370,196 mln. eurų, o konkretūs asmenys, kurie turėtų ją atlyginti, nebuvo įvardyti.

Ikiteisminis tyrimas baigtas šių metų sausį. Įtarimai pareikšti 13-ai asmenų, tarp jų – didžiausiam banko akcininkui Vladimirui Romanovui.

Jie įtariami iššvaistę daugiau nei 40 mln. eurų, tačiau kitas su banku susijęs tyrimas dar tęsiamas, todėl bendras žalos dydis gali išaugti.

Ikiteisminį tyrimą atlieka Generalinės prokuratūros organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų departamentas ir Specialiųjų tyrimų tarnyba bendradarbiaujant su Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jonas..

Jonas.. portretas
Savi savu nemusa.....bereikalingas truksmas........

Anonimas

Anonimas portretas
Žaliotas ponai labusai...

Anonimas

Anonimas portretas
o dar liko nors vienas ne nusikaltėlis ?
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių