Prieš teismą stos apgaulingą apskaitą vedusios skerdyklos savininkas ir vadybininkas

  • Teksto dydis:

Panevėžio apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė bylą, kurioje dėl finansinio pobūdžio nusikaltimų bus teisiami Panevėžio rajone veikiančios skerdyklos savininkas ir buvęs vadybininkas.

Prokuratūros pranešime jie įvardijami inicialais V. B. ir Š. K.

Kaip ketvirtadienį pranešė prokuratūra, dar iki perduodant bylą į teismą, kaltinamasis V. B. valstybei sumokėjo daugiau nei 92 tūkst. eurų mokesčių, kuriuos, kaip įtariama, kelerius metus bandė nuslėpti.

Tyrimo duomenimis, V. B. vadovauja įmonei, vykdančiai mėsos ir mėsos produktų gamybą, paruošimą, perdirbimą ir konservavimą bei mažmeninę prekybą kioskuose, prekyvietėse ir nespecializuotose parduotuvėse. Jis kartu su įmonės tuomečiu vadybininku Š. K. nuo 2018 metų sausio iki 2020 metų birželio galimai tyčia vykdė apgaulingą įmonės finansinės apskaitos tvarkymą.

Skaičiuojama, kad per tirtą laikotarpį kaltinamieji be apskaitos dokumentų iš kelių tiekėjų galimai įgijo daugiau kaip 2 tūkst. 800 gyvų kiaulių, o vėliau dalį skerdienos, ne mažiau kaip 200 tonų, pardavė neįtraukdami sandorių į buhalterinę apskaitą.

Manoma, kad šia skerdiena, kurios vertė – daugiau nei 311 tūkst. eurų, juridiniai ir fiziniai asmenys prekiavo įvairiuose Lietuvos miestuose esančiose turgavietėse.

Įtariama, kad, siekiant išvengti mokesčių mokėjimo, į 2018–2020 metų šios įmonės pelno mokesčio deklaracijas nebuvo įtrauktos pajamos už skerdienos pardavimą.

Specialistai pateikė išvadas, kad tokiu būdu V. B. įmonė valstybei nesumokėjo daugiau nei 92 tūkst. eurų mokesčių. Šią sumą dar iki perduodant baudžiamąją bylą teismui įmonė į valstybės biudžetą sumokėjo.

Abiem asmenims pareikšti kaltinimai dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo, o skerdyklos savininkui – ir dėl neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo.

Byla perduota nagrinėti Panevėžio apylinkės teismui.NAUJAUSI KOMENTARAI

Dalia

Dalia portretas
Kuomet atsirado buhalterinių paslaugų, audito firmos tapomet jų aptarnaujamos įmonės, individualūs asmenys, vykdantys veiklą, mano manymu tik tokio tipo veiklas ir vykdo, pavieniai apskaitos specialistai retai taip dirbo, deja " tobulėjame" ... Vienusi T O

Hhhj

Hhhj portretas
O kas tikrina prekybą internetu,paslaugas užsakomas internetu ,tenai juoda buchalterija.Įmonių adresų nėra ,tik telefonai ,kas dedasi tenai manau dauguma supranta tik nėra kas kontroliuoja.

Pil.

Pil. portretas
Apskaitas tikrinkite bet kokios įmonės privačios,UAB,,Civinyti, ir viešų įmonių ,Igničio, dujų tiekimo,šilumos tinklų ir kitur,visur tokios pačios.Jos neteisingos ,klastojamos. .
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių