Pavaišinę narkotikais nepilnametį jaunuoliai atsidūrė teisiamųjų suole

 • Teksto dydis:

Panevėžio apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas ir teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje trys jaunuoliai kaltinami narkotinių medžiagų platinimu, o dar vienas – narkotikų platinimu nepilnamečiams.

Sunkiausi kaltinimai pareikšti 19-mečiui ignaliniečiui J. G. Jis kaltinamas pernai rudenį viename bute Ignalinos mieste išgertuvių metu davęs nepilnamečiui narkotinės medžiagos, kurios sudėtyje yra morfino.

Kai paauglys grįžo namie, artimiesiems kilo įtarimas, kad jis apsvaigęs nuo kvaišalų. Nepilnametis atsidūrė ligoninėje, o policijos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Tyrimą šioje byloje atliko Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, o jiems vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Aurelijus Navickas.

Ikiteisminio tyrimo metu sulaikytas įtariamasis J. G. teigė narkotikų, kuriais pavaišino nepilnametį, įsigijęs prieš kelias savaites Vilniuje iš merginos, kurios pavardės nežino.

Tačiau pareigūnai nustatė, kad J. G. po poros savaičių pasikėsino nusipirkti ir kitos narkotinės medžiagos – džiovintų kanapių. Tiesa, dėl ne nuo jo valios priklausančių aplinkybių sandoris neįvyko – vadinamą „žolę“ jam gabenęs 21 metų ignalinietis T. C. įkliuvo policijai.

T. C. šią narkotinę medžiagą buvo gavęs iš savo dvejais metais jaunesnio brolio R. C., o šis – iš 21 metų Prienų rajono gyventojo E. S.

Visi keturi jaunuoliai dėl narkotinių medžiagų platinimo netrukus atsidurs teisiamųjų suole.

„Jaunuoliai dažnai nesusimąsto, kas slypi už teisinio termino „narkotinių medžiagų platinimas“. Net ir tuo atveju, kai pavaišina narkotinėmis medžiagomis bičiulį ar parūpina kitam asmeniui kvaišalų be jokio atlygio, jų veiksmai apibrėžiami kaip narkotikų platinimas, už kurį Baudžiamasis kodeksas numato tik realias laisvės atėmimo bausmes nuo dvejų iki aštuonių metų“, – sakė ikiteisminiam tyrimui vadovavęs prokuroras Aurelijus Navickas.

Pasak prokuroro, dar griežčiau, laisvės atėmimu nuo trejų iki dvylikos metų baudžiama už narkotinių ar psichotropinių medžiagų platinimą nepilnamečiams.

Byla perduota nagrinėti Panevėžio apygardos teismui.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ne

Ne portretas
Nežudykit vaikų narkotikais.

T

T portretas
Jo paskui reikalaus pinigu tokie idiotai

saulius

saulius portretas
Sugadino jauniems zmonems gyvenima,gal jie turi paskolu pasieme,ar apie tai pagalvojo šuninė mėšlasauga
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių