Pareigūnams melavusiai COVID-19 sergančiai moteriai – laisvės apribojimas

63-ejų metų Joniškio rajono gyventojai L. U., kuri sirgdama COVID-19 liga lankėsi keliose parduotuvėse ir kitose viešose vietose, skirtas laisvės apribojimas aštuoniems mėnesiams. Šiaulių apylinkės teismo Joniškio rūmuose priimtas baudžiamasis įsakymas, kuris nėra įsiteisėjęs.

„Kaltinamoji piktybiškai kėlė pavojų kitiems asmenims užsikrėsti ypač pavojinga užkrečiamąja liga. Ji išvyko iš savo namų į rajono centrą ir lankėsi parduotuvėse bei kitose viešose vietose, – sako Šiaulių apylinkės teismo Joniškio rūmų teisėja Sigita Rozgaitė. – Apie saviizoliaciją moteris buvo tinkamai informuota.“

Anot teisėjos S. Rozgaitės, bylos aplinkybės yra aiškios, kaltinamosios kaltė, padarius nusikalstamą veiką, teismui jokių abejonių nekelia: L. U. savo kaltę pripažįsta, be to, jos kaltė visiškai įrodyta liudytojų parodymais bei kitais byloje esančiais dokumentais.

Šiaulių apylinkės teismo pranešime rašoma, kad kaltinamoji sutiko su prokuroro kreipimusi į teismą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu, sutiko ir su prokuroro siūloma bausmės rūšimi bei dydžiu. Baudžiamoji byla išnagrinėta supaprastinto proceso tvarka – baigiama teismo baudžiamuoju įsakymu, kaltinamoji L. U. prisipažino kalta, todėl jai paskirta bausmė mažintina vienu trečdaliu.

Teismas nustatė, kad kaltinamoji L. U., esant teigiamam 2020 m. spalio 14 d. laboratorinio tyrimo rezultatui, kuriuo jai patvirtinta COVID-19 liga, ir būdama tinkamai informuota dėl izoliavimosi namuose, spalio 22 d. išvyko iš savo gyvenamosios vietos, kur privalėjo saviizoliuotis, kol pasveiks, t. y. nesilaikė saviizoliacijos.

L. U. nurodė, kad ji nuo 2020 m. spalio 14 d. iki spalio 28 d. buvo saviizoliacijoje, tačiau spalio 22 d., pritrūkusi maisto, nuvyko į parduotuvę Joniškio mieste. Policijos pareigūnai, kurie tikrino, kaip L. U. laikosi saviizoliacijos, parodė, kad nieko namuose nerado. Tuomet paskambino L. U., kuri pasakė esanti namuose, tačiau paprašius atidaryti duris sutriko ir pasakė, kad yra išvykusi netoli. Pareigūnė paaiškino, kad jai nustatytas koronavirusas ir ji iš namų niekur išvykti negali. Kaltinamoji policijos pareigūnei pasakė, kad gydytojai leido ir padėjo ragelį.

Pareigūnė paaiškino, kad jai nustatytas koronavirusas ir ji iš namų niekur išvykti negali. Kaltinamoji policijos pareigūnei pasakė, kad gydytojai leido ir padėjo ragelį.

Šiaulių apylinkės teismo pranešime nurodoma, kad kaltinamoji L. U., nesutikdama su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, per 14 dienų nuo baudžiamojo įsakymo įteikimo dienos turi teisę paduoti teismui prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme. Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas – neskundžiamas.NAUJAUSI KOMENTARAI

pensininkė

pensininkė portretas
pagaliau baudžiami neklaužados
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių