Muitininkų laimikis – du kroviniai už daugiau nei pusę milijono litų

Muitinės pareigūnai sulaikė du vilkikus, kuriais vežta daugiau nei pusės milijono litų vertės cigarečių kontrabanda. Kontrabanda buvo vežama slėptuvėse, vienai jų įveikti prireikė ugniagesių gelbėtojų pagalbos su specialia technika.

Pirmasis vilkikas pareigūnams įkliuvo ketvirtadienį - Raigardo kelio poste sulaikytame vilkike cigarečių kontrabanda rasta tentinėse vilkiko puspriekabės lubose.

Antrąjį muitininkai sulaikė penktadienį Kybartų kelio poste. Šio puspriekabėje įrengtas sudėtingas hidraulines-pneumatines kontrabandos slėptuves pareigūnams padėjo atverti kolegos iš priešgaisrinės gelbėjimo ir apsaugos tarnybos.

Pasak Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pranešimo, ketvirtadienį apie 6 val. ryto į Raigardo kelio postą iš Baltarusijos srities krovininiu automobiliu „Renault Magnum“ atvažiavęs Lenkijos pilietis M.L. žodžiu deklaravo, kad krovinio ir kitų prekių virš neapmokestinamos normos negabena.

Iš pažiūros įprastai atrodantis vilkikas įtarimų nekelia, tačiau puspriekabę atidaręs muitinės pareigūnas atkreipė dėmesį, kad joje kiek per tamsu. Paprastai vidurvasario ryto šviesa prasiskverbia per puspriekabės tento uždangas, tačiau atšvaitų nesimatė net pašvietus per stogo tentą žibintuvėliu.

Budraus pareigūno įtarimai pasitvirtino netrukus - tentu dengtos puspriekabės stogo konstrukcijose kontrabandininkai buvo įrengę baltarusiškų cigarečių slėptuvę.

Iš viso puspriekabės stoge buvo sukimšta 26,1 tūkst. pakelių cigarečių „Premjer“ ir „Fest“ su baltarusiškomis banderolėmis. Jų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais siekia 190 tūkst. litų.

Kontrabandinis krovinys, transporto priemonė ir vilkiko vairuotojas sulaikyti. Muitinės kriminalinės tarnybos Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas.

M.L. sekmadienį Kauno apylinkės teismo sprendimu suimtas dviem mėnesiams.

Antrasis kontrabandą gabenęs vilkikas buvo sulaikytas penktadienį, irgi paryčiais, Kybartų kelio poste. Pusę penkių ryto vilkiku „DAF“ su puspriekabe - šaldytuvu iš Rusijos Kaliningrado srities įvažiavęs Rusijos pilietis S.Z. deklaravo per Lietuvą tranzitu gabenantis jautienos kotletų krovinį.

Patikrinus vilkiką mobiliąja rentgeno kontrolės sistema muitininkams kilo įtarimų, kad jos lubose ir grindyse gali būti vežama kontrabanda.

Kotletai, prižiūrint veterinarinės tarnybos specialistams, buvo iškrauti į specialų sandėlį maisto produktams.

Patikrinę įtartinas puspriekabės vietas specialiais įrankiais - tankio matuokliu ir fibroskopu - pareigūnai pastebėjo, kad ten prigrūsta kontrabandinių cigarečių „Jin Ling“. Tačiau muitininkai susidūrė su netikėta problema: slaptavietės buvo įrengtos ypač sudėtingai, įprastomis priemonėmis jų atverti pasirodė neįmanoma. Lubose buvo įrengta pneumatine sistema atveriama ertmė, o grindyse panašią slaptavietę, primenančią išvažiuojantį stalčių, valdė hidraulinė sistema.

Į pagalbą pasitelkus Vilkaviškio ugniagesius gelbėtojus, abi slėptuves netrukus buvo atvertos. Lubose buvusi slėptuvė atidaryta tiesiog išpjovus lubas diskiniu pjūklu, o grindų „stalčių“ pavyko atidaryti specialiomis žirklėmis nukirpus piršto storio plieninius lynus. Slaptavietėse rasta 51 tūkst. 380 pakelių cigarečių „Jin Ling“. Jų vertė - 368 tūkst. litų.

Vilkiko vairuotojas buvo sulaikytas, sekmadienį Kauno apylinkės teismo sprendimu jis buvo suimtas dviem mėnesiams.

MKT Kauno skyriuje dėl šio įvykio taip pat pradėtas ikiteisminis tyrimas.


Šiame straipsnyje: muitinėkontrabandacigaretės

NAUJAUSI KOMENTARAI

LAIMIKIAI TAI YRA

LAIMIKIAI TAI YRA portretas
BET NĖ KARTO NEBUVO ĮDĖTOS NUOTRAUKOS KAIP JOS NAIKINAMOS......

tedis

tedis portretas
Manot tokį krovinį vežė be suderinimo??? Tik kažkas kažkur "nesukontaktavo". Kaip buvo siena kiaura,taip ir liko.

motas

motas portretas
Pusdurniai sudegins,
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių