Už šnipinėjimą Rusijai nuteisto A. Paleckio byla perduodama išplėstinei kolegijai

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas penktadienį išplėstinei šio teismo septynių teisėjų kolegijai perdavė nagrinėti už šnipinėjimą Rusijai kalinčio Algirdo Paleckio bylą.

„Šnipinėjimo nusikaltimo sudėties aiškinimas šioje baudžiamojoje byloje gali būti vertinamas kaip naujas teisės normos aiškinimas teismų praktikoje“, – rašoma trijų teisėjų kolegijos nutartyje.

„Kuomet bus sudaryta išplėstinė teisėjų kolegija, paaiškės posėdžio data“, – BNS sakė teismo atstovė Rimantė Kraulišė.

Anksčiau ši byla nagrinėta neviešame posėdyje rašytinio proceso tvarka šalims nedalyvaujant.

Nuteistojo advokatas Adomas Liutvinskas beveik prieš metus kreipėsi į Aukščiausiąjį Teismą, prašydamas panaikinti tiek pirmos, tiek apeliacinės instancijų sprendimus, bylą nutraukti, A. Paleckį išteisinti.

Kuomet bus sudaryta išplėstinė teisėjų kolegija, paaiškės posėdžio data.

2021 metų liepą Šiaulių apygardos teismas pripažino buvusį Socialistinio liaudies fronto lyderį kaltu dėl šnipinėjimo Rusijai ir skyrė šešerių metų laisvės atėmimo bausmę.

Pernai gegužę Apeliacinis teismas paliko galioti šį nuosprendį. Jam įsiteisėjus A. Paleckis buvo sulaikytas policijos ir pristatytas į bausmės atlikimo vietą.

Teismo skirtą laisvės atėmimo bausmę jis atlieka Kauno tardymo izoliatoriuje.

18 mėnesių, kuriuos A. Paleckis praleido būdamas suimtas per ikiteisminį tyrimą ir laukdamas teismo nuo 2018 metų spalio iki 2020 metų balandžio, įskaičiuoti į skirtos bausmės laiką.

Generalinės prokuratūros duomenimis, nuo 2017 metų vasario iki 2018 metų spalio A. Paleckis bei vilnietis verslininkas Deimantas Bertauskas, veikdami organizuotoje grupėje su ikiteisminio tyrimo metu nenustatytu Rusijos žvalgybos darbuotoju ir kitais Rusijos piliečiais, vienas iš kurių teismo pripažintas kaltu Sausio 13-osios byloje, Lietuvoje už piniginį bei kitokį atlygį rinko Rusijos žvalgybą dominančią informaciją.

Kaltinamiesiems, kaip teigia prokuratūra, buvo suformuotos užduotys rinkti informaciją apie Sausio 13-osios bylą tyrusius pareigūnus ir teisėjus, apie kitas su Rusijos agresija prieš Lietuvą 1990–1991 metais susijusias bylas.

Teismas D. Bertauską atleido nuo baudžiamosios atsakomybės, jo byla nutraukta. Teismas paskelbė, kad jo geranoriškas parodymų davimas turėjo esminę reikšmę atskleidžiant Rusijos žvalgybos subjektų neteisėtą veiklą Lietuvoje.

Praėjusiame dešimtmetyje A. Paleckis buvo nuteistas už sovietų agresijos neigimą per 1991 metų Sausio 13-osios įvykius, kai pareiškė, kad tądien „saviškiai šaudė į savus“.

A. Paleckis yra dirbęs Lietuvos užsienio reikalų ministerijoje, Seimo pirmininko pavaduotojo patarėju, Vilniaus vicemeru, 2004–2007 metais ėjo Seimo nario pareigas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Tie kurie tą žmogų kankina tiek metų i dienyną reikia uždaryti.Tikrai nesveiki .

\\\\\.../////

\\\\\...///// portretas
Genocidas.

Keista, kad gyvą paleido, o valdančioji žydo

Keista, kad gyvą paleido, o valdančioji žydo  portretas
Landsberg dinastija galėjo Paleckį pietums išsikepti, būtų Kupriui amžių prailginę dar ir dar!
VISI KOMENTARAI 41

Galerijos

Daugiau straipsnių