Į teisiamųjų suolą sės dvi asmenų grupės, platinusios kvaišalus: daugelis jų pirkėjų – nepilnamečiai

 • Teksto dydis:

Panevėžio apygardos prokuroras Mindaugas Rimkus surašė kaltinamuosius aktus ir teismui perdavė dvi baudžiamąsias bylas, kuriose dėl nusikalstamų veikų, susijusių su narkotinėmis bei psichotropinėmis medžiagomis, kaltinimai pareikšti vienuolikai asmenų.

Iš viso šiose bylose įtarimai buvo pareikšti 30-čiai asmenų, tačiau nemaža dalis jų – kvaišalus savo reikmėms įsigiję asmenys, įskaitant ir nepilnamečiai, nuo baudžiamosios atsakomybės atleisti.

Vienoje byloje į teisiamųjų suolą sės penki asmenys. Sunkiausi kaltinimai pareikšti 40-mečiui Anykščių rajono gyventojui V. G. Jis kaltinamas disponavimu labai dideliu kiekiu narkotinių ir psichotropinių medžiagų turint tikslą jas platinti, netikrų pinigų laikymu ir neteisėtu disponavimu šaunamuoju ginklu. V. G. taip pat kaltinamas, kad veikdamas bendrininkų grupėje su kartu teisiamu 21 metų anykštėnu M. K. gabeno ir platino narkotines bei psichotropines medžiagas.

Kartu su jais į teisiamųjų suolą sės 26 metų Vilniaus rajono gyventojas A. G., kuriam pareikšti kaltinimai dėl disponavimo kvaišalais turint tikslą juos platinti, taip pat ir neturint tokių tikslų.  Dėl savo reikmėms įsigytų psichotropinių medžiagų bus teisiamas ir 28 metų zarasiškis Ž. Ž., o 23 metų tos pačios savivaldybės gyventojas V. Č. – dėl padėjimo įsigyti kvaišalus.

Antroje byloje į teisiamųjų suolą sės šeši asmenys iš Utenos ir Zarasų. Utenoje gyvenantis 21 metų A. J. kaltinamas narkotinių medžiagų platinimu nepilnamečiams, didelio kiekio psichotropinės medžiagos MDMA disponavimu turint tikslą ją platinti. Jam taip pat pareikšti kaltinimai dėl labai didelio kiekio MDMA įsigijimo, gabenimo ir laikymo veikiant bendrininkų grupėse su kartu teisiamais asmenimis – bendraamžiu uteniškiu K. L., 20-mečiu zarasiškiu A. D., 25 metų M. N. ir 31 metų D. J. iš Utenos.

Tarp jų pirkėjų – daug nepilnamečių, kurie ikiteisminio tyrimo metu nuo baudžiamosios atsakomybės buvo atleisti.

Kaip sakė tyrimui vadovavęs M. Rimkus, kaltinamieji kvaišalus galimai platino įvairiuose Aukštaitijos rajonuose. Tarp jų pirkėjų – daug nepilnamečių, kurie ikiteisminio tyrimo metu nuo baudžiamosios atsakomybės buvo atleisti. Dar keli ikiteisminiai tyrimai, siekiant greitesnio proceso, buvo atskirti. Kai kurios iš tų bylų jau išnagrinėtos teisme, priimti apkaltinamieji nuosprendžiai.

„Dėl kruopštaus ir ilgalaikio teisėtvarkos pareigūnų darbo į juodąją rinką nepateko arba policijos buvo paimtas labai didelis narkotinių ir psichotropinių medžiagų kiekis, išardytos platinimo grandinės“, – sakė M. Rimkus. Prokuroro teigimu, nors pastaruoju metu Lietuvoje dažnai girdima nuomonė, kad reikia dekriminalizuoti disponavimą narkotikais be tikslo juos platinti, tačiau ir dabar yra galimybė tokius asmenis, ypač nepilnamečius, nuo bausmės atleisti. 

„Matomi narkotinių bei psichotropinių medžiagų platinimo mastai, jų platinimas nepilnamečiams asmenims, pačių nepilnamečių asmenų įsitraukimas į kvaišalų platinimo verslą, teisėtvarkos pareigūnams kelia didelį susirūpinimą“, – sakė prokuroras M. Rimkus.

Baudžiamasis kodeksas numato, kad tas, kas platino narkotines ar psichotropines medžiagas nepilnamečiams, baudžiamas laisvės atėmimu nuo 3 iki 12 metų. Už disponavimą dideliu kiekiu narkotinių ar psichotropinių medžiagų, turint tikslą jas platinti, gresia laisvės atėmimas nuo 8 iki 10 metų, o už tas pačias veikas, jei disponuojama labai dideliu kiekiu kvaišalų, baudžiama laisvės atėmimu nuo 10 iki 15 metų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Gija

Gija portretas
Kaip žmogus nenaudoja tų kvaišalų,jie jį nedomina,atrodo kad nieko čia blogo.Juk protingi jų neperka ir nenaudoja.Kame reikalas,tada ir alkoholį uždrauskime naudoti,cigaretes rūjyti,o kas naudos tą viską,gamins, bauskime.Tada nus teisinga,viskas kas nesveika,kas žaloją žmogaus sveikstą ,uždrausta!!!!

Negali būti :))

Negali būti :)) portretas
Parodykite info PIŠ vyriausybei !!!! Rudenį grįš prie narkotikų dekriminilizavimo !!! Remia konservatoriai , liberalai , LAISVĖ su " vėliava" Morganos rankose , o kur dar socdemai ...
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių