Dėl žmogžudysčių Kudirkos Naumiestyje policijos kaltės neįžvelgta

Marijampolės apylinkės prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl galimai Šakių policininkų netinkamai atliktų pareigų reaguojant į iškvietimą Kudirkos Naumiestyje, kai buvo nužudyti du žmonės.

Konstatuota, kad dėl tą vakarą dirbusių pareigūnų skaičiaus ir tuo pačiu metu registruotų įvykių, į kuriuos jau buvo išvykę pareigūnai, nebuvo galimybės iškart sureaguoti į D.J. pranešimą apie kaimynų keliamą triukšmą, ketvirtadienį pranešė Kauno apygardos prokuratūra.

Ikiteisminis tyrimas buvo atliekamas dėl galimai Šakių rajono policijos komisariato pareigūnų nepatikrinto pranešimo apie Šakių rajone, Kudirkos Naumiestyje, viename iš butų keliamą triukšmą, kuriame po kelių valandų nužudyti du žmonės. Iškart po šio įvykio buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl Šakių rajono policijos komisariato pareigūnų galimai netinkamai atliktų pareigų.

Šis tyrimas parodė, jog kovo 15 dieną Kudirkos Naumiesčio gyventoja D.J. telefonu policijai pranešė, jog triukšmaujama šalia esančiame bute.

Anot pareigūnų, šis pranešimas buvo pagrįstai priskirtas nusikaltimų C kategorijai. Nustatyta, kad policijos budėtojas R.J. ėmėsi visų būtinų priemonių, kad kuo greičiau būtų patikrintas pranešimas dėl triukšmo nurodytame bute. Buvo kreiptasi į Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Kudirkos Naumiesčio užkardos budėtoją ir paprašyta patikrinti butą. Tačiau vienintelis kovo 15-osios naktį dirbęs ekipažas tuo metu buvo išvykęs į pasienio ruožą.

Anot tyrimą kontroliavusio prokuroro, iš suvestinių matyti, kad tą naktį Šakių rajono policijos komisariato budintys patruliai buvo iškviesti į įvykius ir nebuvo galimybės jiems nuvykti į Kudirkos Naumiestį.

Nutarime nutraukti tyrimą pažymima, jog visi tą vakarą užfiksuoti įvykiai priskiriami A nusikaltimų kategorijai - sužalotas asmuo, nuo kelio nuvažiavęs automobilis bei eismo įvykyje sužeisti žmonės, į kuriuos policijos pareigūnai jau buvo išvykę.

Prokuroras, įvertinęs ikiteisminio tyrimo metu surinktą medžiagą, konstatuoja, jog Šakių rajono policijos komisariato pareigūnai tinkamai atliko savo pareigas, ėmėsi visų galimų priemonių.

Dviguba žmogžudystė Šakių rajone, Kudirkos Naumiestyje, įvykdyta kovo mėnesį po vidurnakčio. Prie Vytauto gatvėje esančio namo durų rastas M.D., gimusios 1959 metais, kūnas su sužalota galva. Namo priebutyje aptiktas A.R., gimusios 1943 metais, kūnas sužalota galva ir kaklu.

Žmogžudystėmis įtariamas drauge su moterimis girtavęs A.A.Š., gimęs 1953 metais. Jis buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę.

Policijos departamento duomenimis, įvykio išvakarės 22 val. 56 min. Šakių rajono policijos komisariato budėtojas gavo telefoninį pranešimą dėl triukšmo Kudirkos Naumiestyje, Vytauto gatvės daugiabutyje. Perklausius įrašą girdėti, kad skambinusi moteris skundėsi, jog kaimynai, gavę socialines išmokas, girtauja ir iš jų buto sklindantis triukšmas trukdo miegoti mažamečiui vaikui.

0 val. 32 min. gautas pranešimas apie namo kieme rastą negyvą moterį.NAUJAUSI KOMENTARAI

visi

visi portretas
visi PATYS kalti, kad Lietuvoj gyvena...

jo

jo portretas
meslas niekada nekvepes pakalnutem......ar nors karta buvo kalti policininkai.....tai kam dar malt suda.paraso atstovas spaudai be komentaru.....ir viskas.idiotai laimingi

Irena

Irena portretas
Turejau atveji, kai man butinai reikejo policijos, kadangi sode lipdamas laiptais mire mano tetis, plyso sirdis.Kaimynai paskambino man ir pasake, kad butina iskviesti policija.Gyvename pakaunes gyvenvieteje, kurioje yra PN.Buvo sestadienis, todel budejo du policininkai (sis ivykis buvo keli metai atgal, todel dar ir policininku nuovadose dirbo daugiau, dabar, as manau, dar blogesne padetis).Skambinu skambinu i PN, telefonas istisai uzimtas.Tada nuvaziuoju ir randu toki vaizdeli - kazkokias rungtynes per TV ziuri du policininkai, vienas su uniforma, kitas su treningais, kojas uzsikele ant stalo, telefono ragelis nukeltas.Jie manes net neatsiprase, nors ir pasimete.Taip kad as visai nesistebiu, kad jie neatvaziavo i ivykio vieta K.Naumiestyje.
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių