Keturias gyvybes nusinešusio tragiško gaisro tyrime dedamas taškas: paaiškėjo, kas jį sukėlė

Trys vaikai ir mergina per gaisrą Anykščių rajone balandį žuvo dėl nelaimingo atsitikimo, nusprendė tyrimą baigusi prokuratūra.

Utenos apylinkės prokuratūroje ketvirtadienį buvo baigtas ikiteisminis tyrimas dėl šiemet pavasarį Anykščių rajone keturias gyvybes nusinešusio gaisro.

„Kruopščiai ištyrus įvykio aplinkybes, gavus specialistų išvadas konstatuota, kad trys mažamečiai bei 20-metė mergina žuvo įvykus nelaimingam atsitikimui, todėl priimtas sprendimas ikiteisminį tyrimą nutraukti“, – rašoma prokuratūros pranešime.

Balandžio 14-osios naktį, prieš pat 2 val., vienas iš namo gyventojų pajuto dūmų kvapą ir ėmė žadinti namiškius. Trys žmonės išsigelbėjo iššokę per langus, tačiau pusės metų mergaitė, jos 5 ir 8 metų broliai bei į svečius atvažiavusi 20-metė ukmergiškė žuvo.

Iškart po nelaimės buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas žuvusiųjų mirties priežasčiai nustatyti. Ikiteisminį tyrimą atliko Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Anykščių rajono policijos komisariato tyrėjai, o tyrimui vadovavo Utenos apylinkės prokuratūros prokuroras Arvydas Miečius.

Kaip skelbia prokuratūra, per tyrimą nustatyta, kad gaisro židinys buvo pirmajame namo aukšte, koridoriuje. Ten buvo įrengta kietojo kuro krosnis, šalia kurios prieš nelaimę laikytos malkos, stovėjo 10 litrų talpa su benzinu.

Gaisrinių tyrimų centro atlikto ekspertinio tyrimo metu įvardintos kelios versijos, dėl ko galėjo kilti gaisras – dėl neatsargaus krosnies kūrenimo, elektros instaliacijos gedimo ar pašalinio atviros ugnies šaltinio poveikio. Nė vienos iš šių versijų ekspertai neatmetė, tačiau ir nepripažino prioritetine.

Pasak prokuroro A. Miečiaus, per ikiteisminį tyrimą nebuvo surinkta duomenų, kad gaisras galėjo kilti dėl pašalinio atviros ugnies šaltinio poveikio ar galbūt  padarytos nusikalstamos veikos. Ant mirusiųjų kūnų Valstybinės teismo medicinos tarnybos specialistai mechaninių sužalojimų nenustatė.

„Kadangi nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių, ikiteisminis tyrimas nutrauktinas, įvykis vertintinas kaip nelaimingas atsitikimas“, – konstatuojama priimtame prokuroro nutarime nutraukti ikiteisminį tyrimą.

Šis gaisras buvo tragiškiausia ir daugiausiai nusinešusi gyvybių nelaimė ugnyje pastaraisiais metais.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių