Alytaus sporto salėje sukniubęs vyras ištrauktas iš mirties nagų Pereiti į pagrindinį turinį

Alytaus sporto salėje sukniubęs vyras ištrauktas iš mirties nagų

2025-03-26 11:57 kauno.diena.lt inf.

Sporto salėje sukniubusį vyrą išgelbėjo žaibiška aplinkinių žmonių ir paramedikų reakcija.

Alytaus sporto salėje sukniubęs vyras ištrauktas iš mirties nagų
Alytaus sporto salėje sukniubęs vyras ištrauktas iš mirties nagų / Asociatyvi E. Ovčarenko/BNS nuotr.

Kaip teigiama, kovo 24-osios vakaras Alytuje galėjo baigtis tragedija, tačiau bendruomenės ir greitosios medicinos pagalbos (GMP) komandos veiksmai tapo tikru stebuklu.

„19.03 val. – skubios pagalbos numeriu 112 paskambinę žmonės pranešė, kad sporto salėje sukniubo žmogus. Laikas pradėjo tiksėti jo gyvenimo nenaudai.

Vos per minutę GMP dispečerės Rita Urniežienė ir Regvita Baltrušaitytė aktyvavo dvi brigadas ir kol jos vyko į iškvietimo vietą, instruktavo dėl pagalbos“, – Greitosios medicinos pagalbos tarnybos feisbuke rašė medikai.

Pasak jų, brigada 1598, kurioje vyko skubiosios medicinos pagalbos slaugos specialistė Rita Baronaitė ir GMP vairuotojas-pagalbinis darbuotojas Regimantas Daugirda, jau 19.04 val. leidosi į kelią.

O brigada 1595, kurioje buvo skubiosios medicinos pagalbos paramedikė Rūta Juškevičienė bei paramedikas-vairuotojas Vytenis Jegelevičius, pajudėjo 19.05 val.

19.07 val. abi brigados pasiekė įvykio vietą – sporto salę, kurioje jau vyko kova už gyvybę. Aplink esantys žmonės neliko abejingi – jie drąsiai ir ryžtingai ėmėsi gaivinimo veiksmų bei panaudojo automatinį išorinį defibriliatorių (AED). Šios neįkainojamos minutės tapo lemiamomis.

GMP medikai perėmė gaivinimą, suteikė profesionalią medicininę pagalbą ir pacientą pristatė į Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninę. Vėliau jis buvo pervežtas į Kauno klinikų reanimaciją, kur gyvybė buvo patikėta gydytojams.

„Šis įvykis primena – kiekviena sekundė brangi, o bendras komandinis darbas ir aplinkinių neabejingumas padaro stebuklus. Jei žmogus praranda sąmonę – veikite! Skambinkite 112, pradėkite gaivinimą ir jei yra galimybė, panaudokite AED. Jūsų rankos gali išgelbėti gyvybę!“ – akcentavo medikai.

Kur rasti automatinį išorinį defibriliatorių, galite pasitikrinti čia: https://greitojipagalba.lt/aed/.

„Nuoširdžiausia padėka visiems, kas neliko abejingi – jūsų greita reakcija padarė stebuklą! Taip pat didžiausia pagarba mūsų GMP herojams, kasdien kovojantiems už kiekvieną gyvybę!“ – pridūrė medikai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų