Sunku užmigti? Dažnai naktį prabundate? Atsikeliate nepailsėję? Visa tai vargina daugiau nei tris naktis per savaitę?
Jei, skaitydami šiuos klausimus, pritariamai linksite, o dieną jaučiate nuotaikų kaitą, esate dirglūs, išsiblaškę, stokojate kūrybiškumo ar pastebite, kad įprastas problemas tampa spręsti vis sunkiau, tam prireikia vis daugiau laiko ir pastangų, "Kokteilis" įsitikinęs, kad tai prasto miego padariniai, pažįstami šimtams tūkstančių mūsų šalies gyventojų.
"Kokteiliui" pavyko sužinoti, kad miego kiekybei ir kokybei įtakos turi daugelis veiksnių: genetika, asmenybės bruožai, darbo grafikas (pamaininis arba naktinis darbas), naudojami vaistiniai preparatai, senėjimas, ligos, psichinės ir somatinės būsenos. Labai neretai su miego sutrikimais yra susijęs trumpalaikis ir ilgalaikis stresas.
Atsigulę į lovą neretai neužmiegate dėl to, kad galvoje zuja mintys apie praeities įvykius arba yra planuojate kitos dienos darbus – kuriatė buvusių ar būsimų įvykių scenarijus.
Užmigti sunku ir dėl įsitikinimų, kurie užsuka minčių–jausmų–kūno reakcijų ir įvykių ratą. Pavyzdžiui, jei esate įsitikinę, kad privalote gerai išsimiegoti ir miegoti reikia ne mažiau kaip 8 val., nepavykus iš karto užmigti kyla nerimas, kuris skatina organizmo budrumą, sunku atsipalaiduoti ir užmigti.
Akivaizdu, kad didėjant stresui mažėja miego trukmė ir prastėja jo kokybė. Įtampos metu mūsų organizmas visada stengiasi būti pasiruošęs atremti galimus neramumus, nepriklausomai nuo to, ar jie yra realūs, ar tik įsivaizduojamai kelia pavojų gerovei.
Yra pastebėta, kad užmigti padeda levandų aromatas, kiti geriau nei įprastai išsimiega pakeitę patalynę. Ritualo dalimi prieš miegą gali tapti daugelis raminančių veiklų. Tačiau atkreipkite dėmesį, kad ritualu prieš miegą netaptų ilgas televizoriaus žiūrėjimas, buvimas prie kompiuterio ar išmaniųjų telefonų ekranų.
Naujausi komentarai