Į Palangą atvykusiems ratuotiems poilsiautojams teks gerokai pakratyti pinigines. Už automobilių stovėjimą centrinėje miesto dalyje teks pakloti tris litus už valandą.
Priešingai nei Klaipėdoje ši rinkliava renkama visą parą kiekvieną dieną. Mokėti už automobilių stovėjimą poilsiautojai Palangoje turi ir žiemą. Tačiau šis yra kiek mažesnis – litas.
Poilsiautojai privalo mokėti už automobilių stovėjimą teritorijoje, kurią riboja J.Basanavičiaus gatvė, Palangos botanikos parkas, Vytauto gatvė.
Iš viso čia yra pastatyta 12 parkomatų. Šiemet planuota pastatyti ir naujų. Tačiau, anot Palangos miesto rinkliavų centro direktorius Gintaro Žukevičiaus, tam nebuvo lėšų.
Vadovas neslėpė, kad poilsiautojai skundžiasi, kad rinkliava per didelė.
„Ar žmogus kad nors sako, kad yra pigu? Kol kas Palangoje yra ir nemokamų stovėjimo vietų. Kada bus apmokestintas automobilių stovėjimas ir kitose kurorto vietose, tada gal bus ir kaina pakoreguota“, – teigė G.Žukevičius.
Mokestis už automobilių stovėjimą Palangoje pradėtas rinkti pernai liepą. Tuomet prognozuota, kad įstaiga per metus turi surinkti 500 tūkst. litų.
Pasak G.Žukevičiaus, planus pavyko įgyvendinti. Per ne pilnus puse metų surinkta 250 tūkst. litų.
Pernai vidutiniškai už tai, kad nesumokėta rinkliava, per dieną buvo užblokuojama apie 10 automobilių ratų. Šventinėmis dienomis, kada į Palangą atvykdavo daug žmonių, apie 30.
„Kuo toliau, tuo mažiau atsiranda vairuotojų, kurie nesumoka rinkliavos. Daugiausia tai atvykusieji iš mažesnių miestų. Nelabai gaudosi, nes pas juos tokios rinkliavos nėra. Dažniausiai už automobilių stovėjimą nesumokėję asmenys aiškina, kad nepastebėjo stovos skaitiklio, išlipo trumpam ar skubėjo prie jūros“, – dėstė G.Žukevičius.
Įstaigos vadovo teigimu, apie šį vasaros sezoną kalbėti sunku, nes darbai dar neįsibėgėjo. Tikrasis sezonas prasidės po Joninių.
Įvedus rinkliavą už automobilių stovėjimą miesto gatvėse, populiaresnės tapo ir automobilių stovėjimo aikštelės miesto centre. G.Žukevičiaus teigimu, aikštelė Ronžės gatvėje nuolat būna pilna automobilių. Tam įtakos turi kainos. Valanda kainuoja du litus.
„Patogesnė ir mokėjimo tvarka – išeini, susimoki, o, jei užtrunki, nereikia bėgioti, kaip prie stovos skaitiklio. Atsiskaitai grįžęs ir ratas nebus užblokuotas“, – aiškino G.Žukevičius.
Naujausi komentarai