Vyras nugvelbė 100 žmonių duomenis

Jaunas panevėžietis per porą metų sukaupė apie 100 Lietuvos žmonių duomenis, įsibrovęs į jų paskyras. Didžioji dauguma žmonių apie tai nė neįtarė, tačiau būta ir tokių, kuriuos vaikinas reketavo ar pasisavino jų pinigus.

25 metų Panevėžio gyventojas laukia teismo namuose. Byla, kurioje jis įvardijamas įtariamuoju, jau baigta ir netrukus visi 20 jos tomų pasieks Panevėžio miesto apylinkės teismą. Nukentėjusiaisiais pripažinta 11 žmonių, 7 jų pareiškė ieškinius, įtariamajam pateikti įtarimai dėl 268 nusikalstamų veikų.

Tai yra vienas didžiausių apimtimi ir sudėtingiausių šiemet uostamiesčio pareigūnų ir prokurorų baigtų tyrimų.

Panevėžiečio piktadarybių tyrimas prasidėjo prieš porą metų, kai vienas į kompiuterinius azartinius žaidimus įnikęs klaipėdietis savo lošimų paskyroje pasigedo 2,5 tūkst. eurų.

Pasidalinęs šia žinia su bendraminčiais jis perskaitė kito lošėjo žinutę, kurioje šis prisipažino pavogęs jo pinigus. Vyrai susitiko gyvai ir suprato, kad prisipažinimo autorius svetimų pinigų nelietė. Abu vyrai patraukė į policiją.

Nusikaltimo tyrimą pradėjo Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos 1-ojo skyriaus pareigūnai, jie yra nusikaltimų elektroninėje erdvėje žinovai.

Paaiškėjo, kad įtariamasis buvo įsibrovęs į abiejų klaipėdiečių paskyras, naudojosi jų duomenimis, o nugvelbtus pinigus panaudojo pats lošdamas.

Kitas šio jauno žmogaus įvykdytas nusikaltimas sukėlė nemenką stresą vienos mokslo įstaigos studentui, kai jis pamatė, kad jo bakalaurinis darbas paprasčiausiai dingo iš jo kompiuterio. Netrukus su studentu susisiekė nepažįstamasis ir pareikalavo už darbą 100 eurų. Nukentėjusysis nemokėjo nusikaltėliui pinigų, jis apie tai pranešė Vilniaus policijai. Vėliau, kai paaiškėjo, kad tai – to paties panevėžiečio darbas, tyrimas buvo sujungtas su uostamiesčio pareigūnų tiriama byla.

Pareigūnai turėjo daug kruopštaus, didelio išmanymo pareikalavusio darbo.

Paaiškėjo, kad įtariamasis buvo sukaupęs apie 100 žmonių duomenis: jų kompiuteryje saugomas nuotraukas, prisijungimo slaptažodžius, per vaizdo kameras stebėjo jų aplinką.

Didžioji dauguma žmonių nė neįtarė apie tai. Kai pareigūnai parodė šių žmonių nuotraukas, sukauptas įtariamojo archyve, jie nustėro ir stebėjosi, kad nuo tokio įsilaužimo jų neapsaugojo nė antivirusinė sistema.

Panevėžietis kaltinamas kopijavęs ir išorinėje savo laikmenoje saugojęs įvairius kitiems asmenims priklausančius privačius susirašinėjimus, asmenines šeimos nuotraukas, prisijungimų vardus ir slaptažodžius prie socialinių tinklų paskyrų bei žaidimų platformų. Jas įtariamas ir tuo, jog kopijavo ir saugojo kitų asmenų informaciją apie finansines operacijas, banko sąskaitų likučius, elektroninių mokėjimo priemonių prisijungimo vardus, slaptažodžius ir kitą nukentėjusiems asmenims priklausančią informaciją.

Pasak bylos tyrimą kontroliavusio ir koordinavusio Klaipėdos apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroro Sauliaus Galmino, į aukų bankų sąskaitas įtariamasis nebuvo sibrovęs. Visus šiuos nusikaltimus vykdė labiau vedamas smalsumo ir didesnės žalos nukentėjusiesiems nepadarė. Bendra 7 ieškinius pareiškusių nukentėjusiųjų patirta turtinė ir neturtinė žala – apie 5 tūkst. eurų. Prokuroras pažymėjo, kad įtariamasis pripažino kaltę ir bendradarbiavo su bylos tyrėjais, atskleidė savo nusikalstamus veiksmus.

„Antivirusinės sistemos čia nieko dėtos, žmonių duomenys buvo vagiami įdiegus ydingas programėles, kurios buvo platinamos per socialinius tinklus, didžioji dauguma žmonių, kurių duomenys buvo vagiami, susiję su azartiniais žaidimais. Tai yra visų Lietuvos regionų gyventojai“, – pasakojo J.Domnėnko.

Įtariamasis 2013 metais buvo nuteistas už vagystę, o 2017-aisiais – už sukčiavimą pasinaudojant svetimais duomenimis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Pakabinti aukštyn papais degradus.

Cirkininkas

Cirkininkas portretas
Įsikišk savo kasperskįį š...

Kas

Kas portretas
Isidekit kasperski tik originalą ir jokie hakeriukai jūs nelinciuos,praneša ir blokuoja iš karto
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių