Teismui perduoti anūkais ir konsulatų darbuotojais Klaipėdoje apsimetinėję sukčiai

 • Teksto dydis:

Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokurorė teismui su kaltinamuoju aktu perdavė baudžiamąją bylą, joje trys anksčiau ne kartą teisti uostamiesčio gyventojai kaltinami sukčiavimu bei kitais nusikaltimais.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir jį kontroliavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokurorė Jurgita Rumbinaitė. Tyrimą atliko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai.

Kaip skelbia uostamiesčio policija, vasario 24 dieną į Klaipėdos policijos pareigūnus kreipėsi 75 metų klaipėdietė. Ji i nurodė, kad sulaukė skambučio iš jos anūku prisistačiusio asmens. Šis esą teigė, jog per avariją sunkiai sužalojo kitą žmogų ir jam nedelsiant reikia 47 tūkst. eurų.

Senjorei atsakius, kad grynųjų pinigų ji namie neturi, tariamas anūkas telefonu jai pasakė, kad ateis netoliese esantis jo draugas ir paims jos banko kortelę bei galės nuimti pinigus iš bankomato.

Pašnekovo įtikinta moteris į namus įsileido nepažįstamą asmenį, kuriam padavė banko kortelę ir atskleidė jos PIN kodą. Atliekant tyrimą paaiškėjo, jog iš moters banko sąskaitos buvo bandyta išgryninti 200 eurų, tačiau tris kartus neteisingai suvedus kortelės PIN kodą, ji buvo užblokuota.

Panašaus skambučio birželio 12 dieną sulaukė ir viena Klaipėdoje gyvenanti 66 metų moteris. Ji į policijos pareigūnus kreipėsi po to, kai su ja susisiekė tariamas sūnus, kuris Vokietijoje neva padarė avariją ir jam reikia sumokėti 2 tūkst. eurų.

Į moters butą atėjęs nepažįstamas asmuo prisistatė esantis Lietuvos konsulato Vokietijoje darbuotojas, kuris nugabens duotus pinigus jos sūnui. Tokiu būdu įtikinta moteris nepažįstamam asmeniui padavė 2 tūkst. eurų, ir šis su gautais pinigais pasišalino iš buto.

Policininkams ir prokurorams pavyko nustatyti minėtas moteris galėjusius apgauti asmenis.

Per tyrimą gauta duomenų, kad nukentėjusioms moterims skambino ne kartą praeityje už sukčiavimus bei kitas nusikalstamas veikas teistas 41-erių klaipėdietis.

Jam pareikšti kaltinimai dėl sukčiavimo, vagystės, neteisėto disponavimo elektronine mokėjimo priemone arba jos duomenimis, neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimo, neteisėto prisijungimo prie informacinės sistemos.

Dėl tų pačių nusikalstamų veikų privalės atsakyti ir, įtariama, kartu veikęs anksčiau teistas 39 metų Klaipėdos gyventojas. Abu kaltinamieji šiuo metu atlieka laisvės atėmimo bausmes.

Trečiajam bylos kaltinamajam – 22 metų uostamiesčio gyventojui, kuris taip pat žinomas teisėsaugos pareigūnams, kaltinimai pareikšti dėl sukčiavimo.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavusi Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokurorė J. Rumbinaitė pažymi, kad telefoniniai sukčiai veikia itin aktyviai, todėl žmonės turėtų būti labai atidūs ir neprarasti budrumo.

„Vertėtų prisiminti, kad teisėsaugos pareigūnai, bankų ir kitų įstaigų darbuotojai neturi teisės ir niekuomet telefonu neprašo pateikti asmeninės informacijos, per tarpininkus perduoti jiems pinigų ir pan. Jei sulaukėte skambučio iš tariamo giminaičio, vertėtų įsitikinti, ar tai tikrai tie asmenys, pavyzdžiui, užduoti kontrolinių klausimų, į kuriuos atsakymą žinotų tik jie ir pan. Kilus įtarimui, jog galimai bendravote su sukčiais, praneškite apie tai pareigūnams“, – sako prokurorė.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmams.


Šiame straipsnyje: teismassukčiaipinigaipolicija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Švanc'berg \\\\\\.....//////

Švanc'berg \\\\\\.....////// portretas
Ką,anūkas netikras? Reiks DNR.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių