Tauragės perėjoje ukrainietį mirtinai sužalojusiam studentui teismas sugriežtino bausmę

 • Teksto dydis:

Ukrainietį pėsčiųjų perėjoje mirtinai sužalojusiam 23-ejų tauragiškiui Lukui G. Klaipėdos apygardos teismas skyrė griežtesnę bausmę – ketverių metų laisvės atėmimą, vykdymą atidedant dvejiems metams.

Tauragės apylinkės teismas pernai byloje buvo skyręs švelnesnę, dvejų metų ir aštuonių mėnesių laisvės atėmimo bausmę su atidėjimu, ją sumažinant trečdaliu.

Klaipėdos apygardos teismas nusprendė, jog pagrindo švelninti bausmę nebuvo ir tenkino prokuratūros skundą.

„Nagrinėjamu atveju baudžiamoji byla nagrinėta ne pagreitinto proceso tvarka, nebuvo atliktas sutrumpintas įrodymų tyrimas, byla nebaigta teismo baudžiamuoju įsakymu, todėl nebuvo įstatyme numatytų sąlygų taikyti  Baudžiamojo kodekso 64,1 straipsnio nuostatas ir paskirtą galutinę bausmę švelninti trečdaliu“, – motyvuojama teismo sprendime.

Kitos nuosprendžio dalys liko nepakeistos – vaikinas vienerius metus negalės sėsti prie vairo, privalo toliau mokytis arba įsidarbinti, o draudimo kompanija ukrainiečio artimiesiems turi atlyginti 45 tūkst. eurų.

Advokato prašymai švelninti bausmę, nedrausti studentui vairuoti bei nepriteisti civilinių ieškinių arba sumažinti iki bendros sumos, neviršijančios 10 tūkst. eurų, nebuvo patenkinti.

Nelaimė Tauragėje, Tilžės plente, įvyko 2019 metų balandžio 20-ąją, prieš pat vidurnaktį ties apšviesta pėsčiųjų perėja.

Ekspertai nustatė, kad „Volvo“ vairavęs studentas važiavo apie 67 km/val. greičiu. Nelaimės vietoje leistinas greitis siekia 60 km/val.

Jis teigė prieš perėją nematęs jokių pėsčiųjų, tad nestabdęs ir važiavęs toliau.

„Nukentėjusysis išėjo staiga prieš automobilį, neturėjo atšvaito ar žibintuvėlio, buvo tamsiai apsirengęs ir atvažiuojant jo visiškai nesimatė“, – rašoma bylos medžiagoje.

Joje nurodoma, kad vairuotojas pėsčiąjį pamatė jau įvažiavęs į perėją ir mėgino sukti vairą į priešingą pusę, tačiau nespėjo ir šį partrenkė.

34-erių ukrainietis buvo nublokštas smūgio. Po nelaimės prie jo atskubėjęs vairuotojas bei kartu vykęs draugas pasakojo, jog vyras dar buvo gyvas. Po kelių valandų ukrainiečio gyvybė užgeso ligoninėje.

Liudytojų teigimu, avarija įvyko tamsioje Tauragės vietoje. Perėja šioje Tilžės plento vietoje buvo neapšviesta, o priešais šviečiantis reklaminis stendas akino vairuotojus.

Ukrainiečio artimieji, tėvai, sesuo, žmona bei be tėvo likę du mažamečiai vaikai, Tauragės apylinkės teismo, o vėliau apeliacijoje ir Klaipėdos apygardos teismo iš Luko G. prašė priteisti kone pusę milijono eurų.

Draudimo kompanija bylos nagrinėjimo metu nurodė, kad itin suprantamas šeimos, netekusios artimojo skausmas, tačiau ieškovai nelaimės dieną buvo suaugę asmenys, gyveno skirtingose gyvenamosiose vietose ir nesama duomenų, jog būtų buvę išlaikomi žuvusiojo.

Ukrainiečio artimieji per savo advokatą tiek Tauragės, tiek apeliaciją nagrinėjusiame Klaipėdos apygardos teisme motyvavo civilinę žalą apskaičiavę reikalaudami priteisti ketvirtadalį žuvusiojo pajamų kiekvienam iš ieškovų už laikotarpį nuo eismo įvykio iki žuvusiojo vaikų pilnametystės, tačiau teismas tokius motyvus atmetė.

Tauragės apylinkės teismas nusprendė žuvusiojo tėvams, seseriai ir sutuoktinei priteisti po 5 tūkst. eurų, o vaikams – po 15 tūkst. eurų. Kadangi 5 tūkst. eurų vairuotojo šeima buvo atlyginusi padengdama laidojimo išlaidas, sutuoktinei žalą teismas konstatavo jau atlyginta.

Klaipėdos apygardos teismas šios sprendimo dalies nepakeitė.

Teismo sprendimas įsiteisėja nuo paskelbimo, tačiau per tris mėnesius gali būti skundžiamas kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam teismui.NAUJAUSI KOMENTARAI

lape siaurine

lape siaurine portretas
taip,taip,jeigu butu zuves rusas,tai vairuotojui medali duotu,rasytojai,nustokyt kurstyti neapykanta

jo

jo portretas
but hu inia jeigu but nutrenkes kokia lietuve bobute o čia taigi UKRAINIETIS!!!:DDDD)))

ups

ups portretas
žmogus nelygu žmogui?
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių