Plūguose klaipėdietis gabeno didžiulį kiekį hašišo

 • Teksto dydis:

Į Lietuvą gabentuose užvirintuose metaliniuose plūguose muitininkai aptiko 85 kilogramus hašišo.

Apytikslė tokio kiekio kvaišalų vertė juodojoje rinkoje – 170 tūkst. eurų, tačiau gatvės kainomis ji siektų net iki 850 tūkst. eurų.

Muitinės kriminalinė tarnyba (MKT) teigia, kad net patyrusius muitinės kriminalistus nustebino atskleistas naujas kvaišalų kontrabandos būdas: narkotikai iš Ispanijos gabenti aklinai užvirinti masyviuose metaliniuose plūgų rėmuose.

Lietuvos ir Lenkijos pasienyje pirmadienio vakarą patruliavę MKT pareigūnų ir Kauno teritorinės muitinės mobiliųjų grupių ekipažai, apie 22 val. sustabdė iš Lenkijos įvažiavusį mikroautobusą „Mercedes-Benz Sprinter“ su priekaba.

Automobilį vairavęs Lietuvos pilietis, Klaipėdos miesto gyventojas R. Š., pareigūnams pasisakė priekaboje ir mikroautobuse vežantis žemės ūkio padargus – du 5 korpusų plūgus. Pastarieji esą skirti vienai Lietuvos žemės ūkio technikos prekyba užsiimančiai bendrovei.

Vairuotojas buvo itin šnekus ir labai gyrė vežamus plūgus, kurių vienas esą pirktas Ispanijoje, kitas Prancūzijoje. Tačiau pareigūnams pastebėjus, kad dokumentuose nurodyta, jog abu plūgai iš Ispanijos, ėmė painiotis: čia patvirtino abu išties įsigijęs Ispanijoje, čia vėl grįžo prie ankstesnės pasakojimo versijos.

Tuo tarpu vienas muitininkų pastebėjo, kad kai kurios plūgų dalys šviežiai perdažytos, o varžtai neseniai sukinėti. Nuspręstą mašiną patikrinti mobiliąja rentgeno kontrolės sistema Kybartų kelio poste.

Naktį, apie 0.30 val., peršvietus automobilį rentgenu, pareigūnai pastebėjo, kad plūgų konstrukcijose – rėmuose esančiose ertmėse galbūt paslėpti pašaliniai daiktai. Detalaus tikrinimo metu, pragręžus vieno iš rėmų korpusą, ant grąžto pastebėta tamsi medžiaga, skleidžianti aitrų specifinį kvapą. Įtarus, kad tai gali būti narkotikai, žemės ūkio padargai buvo ardomi toliau.

Mėginta atsukti plūgų varžtus, o masyvius plūgų rėmus pjauti elektriniu kampiniu šlifuokliu. Tai sunkiai sekėsi – metalinių plūgų rėmų korpuso storis buvo daugiau nei 1 cm. Vis dėlto galų gale prapjovus vieno iš plūgų rėmo dalį, viduje pastebėti paketai, apvynioti polietileno plėvele. V. Š. pareigūnams tvirtino nieko nežinantis apie daiktus padargų viduje, nes nedalyvavo jų pakrovime, tačiau muitininkai jau neabejojo, kad aptiko narkotikų slaptavietę.

Tačiau atverti visus plūgų rėmus pavyko jau antradienio dieną, tam paprašius Kybartų ugniagesių gelbėtojų pagalbos. Pastarieji, naudodami specialią įrangą, perpjovė metalines plūgų konstrukcijas.

Čia paaiškėjo, kad viduje, preliminariais duomenimis slėptas 151 paketas kanapių dervos.

Narkotikai buvo supakuoti itin kruopščiai – prie jų buvo specialiai pritvirtinti metaliniai troseliai, kad hašišo paketus būtų galima lengviau ištraukti iš rėmų vidaus. Taip pat rėmų galai buvo užpildyti apsauginiu žemių sluoksniu, kad šis apsaugotų narkotikus nuo ugnies, užvirinant padargų slėptuves.

Pareigūnai juokauja, kad tokius žemės ūkio padargus atsitiktinai įsigijęs ūkininkas tikriausiai metų metus juos naudotų pagal tiesioginę paskirtį, nė nenutuokdamas, kas gali slypėti plūgų konstrukcijoje.

Mikroautobuso vairuotojas buvo sulaikytas dviem paroms. Pareigūnų žiniomis jis kartą jau yra teistas už narkotikų kontrabandą.

MKT Kauno skyriuje dėl narkotikų kontrabandos pradėtas ikiteisminis tyrimas, jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūra.NAUJAUSI KOMENTARAI

Tomas

Tomas portretas
Jei tirs Kauno policija neliks nei hasiso nei nusikaltelio. Neseniai skaiciau kaip vargsas tevas netekes sunaus autoavarijoje pateike negincijamus irodymus kas kaltas del avarijos, o mentai suda myne kelis menesius.

Zenonas Priekuliškis

Zenonas Priekuliškis portretas
Ne savo noru pripažinome piderastiją, kurią finansuoja ES, artėja diena, kad bus įteisinta ir narkomanija. Pirmyn į vakarus. Kaip užsiimti narko bizniu pasiteiraukite Kauno pol. šefo Dariaus Žukausko, ar kito jo pavaldinio? Mano tel. 8 662 33770.

Petriuks

Petriuks portretas
Nu gerti nebeleidzia, reikia biski hasiso truktelti...
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių