Noras nusipirkti virtualios žaidimų valiutos 20-metį atvedė į teisiamųjų suolą

  • Teksto dydis:

Klaipėdos apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Jurijus Petuchovas surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje 20-ies metų jaunuolis kaltinamas neteisėtu prisijungimu prie informacinės sistemos ir neteisėtu elektroninių duomenų perėmimu bei panaudojimu.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, kaltinamasis panaudojo iš nenustatyto šaltinio gautus prisijungimo duomenis ir įsilaužė į dvi svetimas elektroninio pašto paskyras. Manoma, kad užvaldęs svetimų asmenų elektroninius paštus, vaikinas juos galimai panaudojo ir nukentėjusiųjų socialinio tinklo „Facebook“ paskyrų perėmimui.

Tyrimo metu nustatyta, kad tokiu nelegaliu būdu kaltinamasis sumanė pasipelnyti. Perimtus svetimus socialinio tinklo profilius pardavė kaip jau nebenaudojamus kitam asmeniui už kompiuteriniame žaidime naudojamą virtualią valiutą. Tyrimo metu paaiškėjo, kad žaidime naudojamos valiutos vertė galėjo siekti apie 15 eurų.

Tyrimui vadovavęs prokuroras J. Petuchovas teigia, kad toks iš pažiūros nekaltai atrodantis sandoris yra nusikalstama veika, už kurią gresia baudžiamoji atsakomybė. „Neteisėtas prisijungimas prie informacinės sistemos bei neteisėtas elektroninių duomenų perėmimas ir panaudojimas yra bene dažniausiai pasitaikančios nusikalstamos veikos elektroninėje erdvėje. Dėl neviešų elektroninių duomenų perėmimo nukenčia ne tik Lietuvos, bet ir užsienio fiziniai ir juridiniai asmenys. Tokio pobūdžio nusikaltimus vykdantys asmenys turėtų suvokti, jog už tai Baudžiamasis kodeksas numato net ir laisvės atėmimo bausmes“, – teigia prokuroras.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai. Elektroninėje erdvėje vykdomų nusikalstamų veikų ištyrimas ir jas padariusių asmenų baudžiamasis persekiojimas yra viena iš prioritetinių prokuratūros veiklos sričių, todėl tokių veikų tyrimą organizuoja specializuotų padalinių prokurorai, o jas tiria apskričių policijos komisariatų specializuoti padaliniai.

Baudžiamasis kodeksas tam, kas neteisėtai stebėjo, fiksavo, perėmė, įgijo, laikė, pasisavino, paskleidė ar kitaip panaudojo neviešus elektroninius duomenis, numato baudą arba laisvės atėmimą iki ketverių metų.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmams.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių