Dviračių takuose tvyro chaosas: sužalojami pėstieji, nukenčia ir dviratininkai

Ilga šių metų vasara apnuogino dviratininkų ir važinėjančiųjų kitomis riedančiomis priemonėmis problemą. Pareigūnai įsitikinę, kad dauguma žmonių nežino eismo taisyklių, todėl nežabotos pramogos dviračių takuose baigėsi nelaimėmis ar net tragedijomis.

Tyrimas dar nebaigtas

Daugiau nei prieš mėnesį Nidoje įvyko eismo įvykis, kurio pasekmė – jaunos moters ir jos vaiko sužalojimas. Juos partrenkė elektriniu paspirtuku važiavusi paauglė.

Žmonės pyko ant mergaitės, kuri, važiuodama išnuomota transporto priemone, išdygo lyg iš niekur ir nesignalizavo būriui ant tako stovėjusių žmonių.

Esą paauglė lėkė realaus motociklo dydžio "agregatu", kuris juda be jokio garso, tad gatvėje esantiems žmonėms nesą jokios galimybės nujausti artėjančią grėsmę.

Kol kas ši istorija pabaigos neturi, eismo įvykis vis dar tiriamas.

Nidos policijos komisariato pareigūnai dar laukia įvairių sričių ekspertų išvadų.

Iki galo nežinoma, kokių sužalojimų patyrė partrenkta moteris ir jos vaikas. Pareigūnai dar neturi galutinės medikų išvados, kiek laiko nukentėjusioji buvo gydoma ir kaip smarkiai buvo sutrikdyta jos sveikata.

Laukiama ir kitų ekspertizių, norima įsitikinti, kokie elektrinio dviračio techniniai parametrai, ar jis buvo perdarytas ir galingesnis, nei nurodoma gamintojo.

Iki galo dar neišsiaiškinta, ar pati nukentėjusioji nežengė į gatvės važiuojamąją dalį, kur ir buvo partrenkta.

Medikai liepą tikino, kad apie 80–90 proc. visų traumų Neringoje patiriamos važinėjant paspirtukais, dviračiais ir kitomis panašiomis priemonėmis, didžioji dalis nukentėjusiųjų – kurorto svečiai.

Žūties vietoje – dviratis

Klaipėdoje esančioje Liepojos gatvėje, šalia Mumlaukio ežero, jau kuris laikas praeivius šiurpina baltas dviratis su prie jo prikabinta lentele. Ant jos parašyta, kad šioje vietoje žuvo dviratininkas.

Žmonės svarsto, ar tai tik socialinė akcija, ar šioje vietoje tikrai įvyko nelaimė.

Pasirodo, čia tikrai įvyko eismo įvykis, tapęs tikra tragedija dviem žmonėms. Rugpjūčio pradžioje dviračiu važiavęs žmogus iš tako staiga išriedėjo į Liepojos gatvę.

Pagyvenęs automobilio vairuotojas nespėjo nė sureaguoti, kai jo mašina parbloškė dviratininką, kuris žuvo.

Nelaimė siaubingai sukrėtė ne tik žuvusiojo artimuosius, bet ir automobilio vairuotoją.

Jis buvo vos prieš kelias akimirkas pervažiavęs greitį slopinantį kalnelį, tad veikiausiai leistino greičio neviršijo.

Kas kaltas dėl žūties, vis dar aiškinamasi.

Būtent tuo metu, kai dviratininkas išriedėjo į gatvę, aikštelėje prie ežerėlio buvo sustoję vestuvininkai. Jaunavedžiai su palyda linksmai klegėjo, fotografas fiksavo ypatingos jų gyvenimo dienos įvykius.

Visi šie smagiai nusiteikę žmonės tapo šiurpaus įvykio liudininkais.

Kalti ir pėstieji

Kelių policijos tarnybos viršininko pavaduotojas Ramūnas Stasiulis minėjo, kad padaugėjus dviračiais važinėjančių žmonių išryškėjo trys pagrindinės problemos: dviratininkai nesilaiko taisyklių ir patenka po automobilių ratais, susiduria tarpusavyje ir partrenkia pėsčiuosius.

Dažniausiai dviratininkai nukenčia nuo automobilių, bet pastaruoju metu vis dažniau nuo dviratininkų nukenčia pėstieji.

Neretai pradėję tyrimą dėl žmogaus sužalojimo pareigūnai jį nutraukia. Išsiaiškinus aplinkybes paaiškėja, kad kalti patys pėstieji.

Jie vis dar neįsisąmonina, kad dviračių takai skirti dviračiams, o kai takais eina pėsčias žmogus, jis, kaip ir tikroje gatvėje, turi apsidairyti bei įsitikinti, kad eiti saugu.

Šiemet Klaipėdoje būta kelių panašių atvejų.

Kartą dviračiu važiavęs vyras aplenkė dviračiams skirtame take kelis žmones. Jie nuo saulės kaitros slėpėsi šešėlyje, o pamatę atvažiuojantį autobusą suskubo pėdinti į stotelę.

Pagyvenusiems žmonėms buvo nė motais, kad tuo metu dviračių taku važiavo ne vienas dviratininkas.

Keli jų sulėtino greitį ir tarsi kliūčių ruože bandė aplenkti senukus. Viena garbaus amžiaus moteris nesusiprato nužengti nuo tako, ėjo juo skersai ir buvo partrenkta dviračio.

Moteris klestelėjo atbula, atsitrenkė alkūne į grindinį ir pajuto diegiantį skausmą.

Toliau įvykiai klostėsi visai kaip automobilių avarijoje: atvažiavo greitoji, policininkai.

Medikai moterį išgabeno į ligoninę, paaiškėjo, kad jai lūžo kaulas. Policininkai matavo atstumus, braižė schemą.

Galiausiai viskas baigėsi atsisakymu bausti dviratininką, pareigūnai nustatė, kad moteris elgėsi neapdairiai, nesilaikė taisyklių ir dėl sužalojimo kalta pati.

Kita moteris negalėjo net nurodyti tikslesnių įvykio aplinkybių. Ji tiesiog pajuto stumtelėjimą į nugarą ir nugriuvo.NAUJAUSI KOMENTARAI

Z

Z portretas
Pėstiesiems mieste nebeliko vietos. Žengsi žingsnį į šalį ir būsi partrenktas dviračio, ar dar kokio transporto. Reikia turėti ant galvos užsidėjus šalmą su galinio matymo veidrodėliais, kad galėtum laiku pastebėti kokį "šaligatvių erelį".

memeleder

memeleder portretas
Kai būnu pėsčiųjų take per pusę valandos juo važiuoja koks 30 - mt dviratininkų.Jie tikriausiai yra neregiai už vairo,kad nemato ant takų nudažyto žmogaus ženklo.Dabar apsidairau, kad nieks nematytų ir spiriu tiem suuukoms į galinį ratą.Rudenį pasiimsiu pusplytę-per daug Lietuvoje durnių-ir kely,ir seime.

dar

dar portretas
nepamirskit, kad pesciuju taku vaziuoja rieduciai, riedlentes ir visu rusiu paspirtukai... zodziu, jei nepartrenks dviratis, tai riedetojai tikrai pribaigs... pestiesiems aleliuja
VISI KOMENTARAI 18
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių