Dėl mėginimų padegti garažą Plungėje policija sulaikė keturis įtariamuosius

 • Teksto dydis:

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai kartu su Plungės policija nustatė ir sulaikė keturis asmenis, įtariama, kelis kartus pasikėsinusius padegti garažą Plungėje.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas Plungės rajono policijos komisariate, pernai liepos pabaigoje gavus vieno iš nukentėjusiųjų asmenų pareiškimą dėl Plungės mieste statomo namo teritorijoje kilusio gaisro. Per jį apdegė/ aprūko kieme buvę statybiniai blokeliai.

Kaip ketvirtadienį pranešė Klaipėdos apskrities policija, jau tuomet kilo įtarimų, jog galimai buvo bandoma padegti kaimyniniame sklype esantį garažą – į jo stogą mestas uždegtas padegamasis užtaisas.

2022 metų rugpjūčio pradžioje buvo gautas jau minėto kaimyninio namo savininko pareiškimas dėl bandymo padegti garažą. Akmeniu išdaužus garažo mansardos lango stiklą, į garažą buvo mestas padegamasis užtaisas. Jam nukritus ant grindinio, aprūko kieme stovėjęs automobilis.

Tolesnis šių įvykių, sukėlusių atgarsį vietos bendruomenėje, ikiteisminis tyrimas atliktas kartu su organizuotą nusikalstamumą tiriančio policijos padalinio pareigūnais.

2022 metų rugpjūčio viduryje buvo trečią kartą pasikėsinta padegti minėto gyvenamojo namo teritorijoje esantį garažą – į jį buvo mestas uždegtas butelis su padegamuoju skysčiu, jis nukrito ant grindinio.

Pasak policijos, visais trimis atvejais galimų sunkių padarinių ir didelės žalos pavyko išvengti, nes laiku sureagavo žmonės ir neleido įsiplieksti kilusiems gaisrams.

Atlikus kompleksinius tyrimo veiksmus, 2022 metų rugsėjo-spalio mėnesiais  pareigūnai nustatė ir sulaikė minėtų nusikaltimų padarymu įtariamus keturis asmenis.

Kaune buvo sulaikytas anksčiau už viešosios tvarkos pažeidimą, vagystes, plėšimą, fizinio skausmo sukėlimą ar nežymų sveikatos sutrikdymą teistas, niekur nedirbantis 32 metų šio miesto gyventojas.

Bendradarbiaujant su Marijampolės apskrities pareigūnais, tą pačią dieną Marijampolėje sulaikytas anksčiau už vagystę, melagingą skundą, pareiškimą, pranešimą ar parodymus teistas, vienoje iš uždarųjų akcinių bendrovių dirbantis 20-metis marijampolietis.

Po kelių dienų Marijampolėje sulaikytas anksčiau už viešosios tvarkos pažeidimus, vagystes, turto sunaikinimus ar sugadinimus, neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, narkotinių ar psichotropinių medžiagų platinimą nepilnamečiams, kalinio pabėgimą teistas, niekur nedirbantis 20-metis šio miesto gyventojas. Per kratą pastarojo gyvenamojoje vietoje rasta psichotropinė medžiaga.

Tęsiant tyrimo veiksmus Kaune sulaikytas anksčiau už viešosios tvarkos pažeidimus, fizinio skausmo sukėlimą ar nežymų sveikatos sutrikdymą, nesunkų sveikatos sutrikdymą, antspaudo, spaudo ar dokumento pagrobimą arba pagrobtojo panaudojimą, grasinimą nužudyti ar sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą arba žmogaus terorizavimą, sukčiavimą, neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, neteisėtą disponavimą šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis teistas, niekur nedirbantis 29 metų kaunietis.

Įtariama, kad būtent pastarasis 29 metų vyriškis, pasitelkęs kitus bendrininkus, organizavo garažo, esančio Plungėje, gyvenamojo namo teritorijoje, padegimus.

Visiems keturiems asmenims pareikšti įtarimai dėl pasikėsinimų sunaikinti ar sugadinti svetimą turtą visuotinai pavojingu būdu.

Dar du asmenys – 20 metų vaikinas ir 30 metų moteris, kartu su įtariamaisiais vykę į nusikaltimo padarymo vietą, apklausti kaip specialieji liudytojai.

Visi keturi įtariamieji buvo sulaikyti ir uždaryti į areštinę. Trims įtariamiesiems buvo paskirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas, kuri vėliau vienam (27 metų) įtariamajam buvo pakeista į įpareigojimą periodiškai registruotis policijos įstaigoje, dokumentų paėmimą bei rašytinį pasižadėjimą neišvykti.

Ketvirtam (20 metų) įtariamajam paskirtas įpareigojimas periodiškai registruotis policijos įstaigoje ir rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūra.

Už svetimo turto sunaikinimą ar sugadinimą visuotinai pavojingu būdu baudžiama bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 5 metų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ir kaip

Ir kaip portretas
su tuo susijusi CB stotele?
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių