91 mln. eurų legalizavimu, ginklų prekyba kaltinamo verslininko bylą teismas atvers gruodį

  • Teksto dydis:

Klaipėdos apygardos teismui antradienį nepavyko atversti klaipėdiečio verslininko Vladimiro Stefanovo, kaltinamo bandymu legalizuoti 91 mln. eurų, gautų už karinės ir dvejopos paskirties prekes, bylos šiam nespėjus susipažinti su jos medžiaga, išversta į rusų kalbą.

„Posėdis atidėtas, nes kaltinamajam suteikta laiko susipažinti su kaltinamuoju aktu rusų kalba“, – pranešė teismas.

Kitas posėdis šioje byloje numatytas gruodžio 12 dieną.

V. Stefanovas kaltinamas pagal Baudžiamojo kodekso straipsnius dėl nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo, taip pat, kad be leidimo gamino, įgijo, laikė, nešiojo, gabeno, siuntė, panaudojo ar realizavo šaunamąjį ginklą, šaudmenis, sprogmenis ar sprogstamąsias medžiagas. Kaltinimai pareikšti ir jo įmonei „Statega“.

Anot tiriamosios žurnalistikos centro „Siena“, tai viena didžiausių pinigų plovimo bylų Lietuvos istorijoje, ją ištirti teisėsaugai prireikė septynerių metų.

Kaip pirmadienį pranešė prokuratūra, klaipėdietis, būdamas Panamoje registruotos ir veiklą uostamiestyje vykdžiusios įmonės įgaliotu asmeniu, o vėliau – ir vieninteliu akcininku, tarpininkavo parduodant karinę įrangą ir dvejopo naudojimo prekes Pusiaujo Gvinėjai neturėdamas tam leidimo.

Remiantis tyrimo duomenimis, verslininkas šias, kaip įtariama, nusikalstamu būdu gautas pinigines lėšas siekė įteisinti.

Įtariama, kad vykdydamas įvairias finansines operacijas, per 2008-2012 metus jis galėjo legalizuoti daugiau nei 91 mln. eurų.

Tyrimo metu taip pat gauta duomenų, kad dalis iš minėtos užsienio įmonės galimai nusikalstamu būdu gautų pinigų galėjo būti panaudoti kaltinamojo vadovaujamos bendrovės ūkinėje komercinėje veikloje. Manoma, kad pasinaudojus kaltinamojo Klaipėdoje registruota įmone per nepilnus dvejus metus legalizuota beveik 17 mln. eurų.

Klaipėdos apygardos prokuratūros teismui perduotoje baudžiamojoje byloje kaltinimai dėl nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo pareikšti klaipėdiečiui ir jo valdytai bendrovei „Statega“. Vyras taip pat kaltinamas neteisėtu tarpininkavimu dėl karinės įrangos perdavimo.

Iš viso šiame tyrime apribota nuosavybės teisė į kaltinamojo ir juridinio asmens turtą, kurio vertė siekia daugiau nei 9,3 mln. eurų.NAUJAUSI KOMENTARAI

tokiu yra kas antras seime,viena kalba kitka daro,

tokiu yra kas antras seime,viena kalba kitka daro, portretas
Ju niekas nerinko,jie pagal partijas sokineja kaip blusos,jeigu rinkimai butu pagal pavardes tokiu nebutu seime,ir tokios KGB,NKVD paliekoniu seime nesedetu,ir cia zmones bejegiai pries sukcius,vagius,parsidavelius,snipus,

Atsimazins kadrinis darbuotojas atsiputes

Atsimazins kadrinis darbuotojas atsiputes portretas
Uz 10% visa teisesauga soks siam kacapui kadryli ir lopsines dainuos.

jonas

jonas portretas
skirkit KGB nuo GRU
VISI KOMENTARAI 19

Galerijos

Daugiau straipsnių