Vytauto Didžiojo gimnazija vėl atstovavo Klaipėdai tarptautinėje konferencijoje

  • Teksto dydis:

Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazija, pernai sulaukusi pasiūlymo iš Jungtinių Amerikos Valstijų Klivlando miesto atstovauti uostamiesčiui tarptautinėje konferencijoje, debiutavo ir pasirodė puikiai. Šiemet jungtinė gimnazijos komanda vėl priėmė tą patį iššūkį.

Klivlandas – vienas iš daugelio susigiminiavusių su Klaipėda miestų.

Pirmąkart pernai sulaukę pasiūlymo dalyvauti tarptautinėje konferencijoje, Vytauto Didžiojo gimnazijos (VDG) moksleiviai nė nesvarstė atsisakyti tokios galimybės.

Gimnazijos anglų kalbos mokytoja Rita Kisielienė tuomet akcentavo, kad mokyklos bendruomenė turi potencialo susidoroti su panašiais iššūkiais.

Be to, pasiūlymas atstovauti Klaipėdos miestui yra pripažinimas, kad VDG ugdo jaunus žmones, kurių kompetencijos ir kalbiniai įgūdžiai nesudaro jokių kliūčių deramai atstovauti tiek ugdymo įstaigai, tiek miestui tarptautiniu lygiu.

Konferencija vyko nuotoliniu būdu, tačiau VDG techninė bazė leidžia įgyvendinti tokio masto projektus.

Klaipėdiečių komanda, kaip ir kitų miestų atstovai, buvo pakviesti dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse "Diplomatic simulation", jiems reikėjo "diplomatinėmis priemonėmis išspręsti konfliktinę situaciją viename iš pasaulio regionų".

Šis renginys ("Cleveland Conference") šiemet vyko ketvirtus metus ir jame vėl ryžosi išbandyti jėgas jungtinė VDG III–IV klasių moksleivių komanda.

Renginio formatas – diplomatinio simuliavimo metodas, kuris leido pažvelgti į pasaulį ir nūdienos problemas iš įvairių perspektyvų.

"Pernykštei komandai teko dominuojančios ir agresyvios šalies vaidmuo, o šiais metais – visiška priešingybė: agrarinė pajūrio valstybė, susidurianti su nemenkais vidaus ir išorės iššūkiais. Kažką primena?" – retoriškai klausė R.Kisielienė.

Sukurtas originalus scenarijus ir realistiškos situacijos leido jaunuoliams atsiskleisti kaip komandai.

"Diplomatinis tonas, paremtas svariais argumentais, ir gebėjimas būti solidžiu derybų partneriu yra neįkainojama kalbinė ir gyvenimiška patirtis. Mūsų mokiniai tiki, kad pasaulyje kažkas keisis ir jauni žmonės pajus, jog jie gali keisti pasaulį, tačiau tam reikia ruoštis. Esu tikra, jog mokykla, kad ir kur ji būtų, yra pati tinkamiausia vieta visa ko pradžiai. Tereikia paskatinti, patikėti ir padėti. O visa kita mokiniai atliks patys", – įsitikinusi mokytoja.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių