Vienijasi prieš galimybių pasą vaikams: peticijos.lt portale surinkta virš 100 tūkst. parašų

 • Teksto dydis:

Ar privalomas galimybių pasas vaikams nepažeis jautriausios visuomenės dalies teisės – socializuotis? Kas prisiims atsakomybę už paauglių psichologinę būklę, kuriai neigiamą įtaką gali padaryti įstatymuose numatomi suvaržymai? Šie ir kiti klausimai keliami peticijos.lt pateiktoje Vitos Gruodytės peticijoje, kuri jau sulaukė didžiulio lietuvių palaikymo.

Suvaržymai nebetenka prasmės ir pagrindo

„Dėl galimybių paso veikimo stabdymo“ peticijoje Lietuvos Respublikos Prezidento prašoma kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT) dėl peticijoje nurodytų numatytų Vyriausybės nutarimų atitikties Lietuvos Respublikos Konstitucijai ir įstatymams.

Pasak peticijos autorės V. Gruodytės, nuolat keičiami ir griežtinami apribojimai ir visuomenės suskaldymas iki šiol laikomi išskirtiniais pandemijos valdymo įrankiais. Nepaisant to, kad visa gausi statistinė medicininė informacija patvirtina, jog daug kartų mutavusiam virusui segregacija (atskyrimas) tarp skiepytų ir neskiepytų nebeegzistuoja. Dėl minėtų priežasčių šie suvaržymai, piliečių laisvių ir teisių apribojimai nebeturi jokio medicininio pagrindo.

Jeigu virusas nedalija gyventojų į grupes, kodėl politikai tai daro? Tai nepateisinama ne tik teisiškai, bet ir morališkai.

„Akivaizdu, kad jie tapo grynai politiniais. Jeigu virusas nedalija gyventojų į grupes, kodėl politikai tai daro? Tai nepateisinama ne tik teisiškai, bet ir morališkai. O kadangi Prezidentas yra ir moralinis tautos garantas, jo pozicija šių pažeidimų akivaizdoje yra labai svarbi“, – pabrėžia V. Gruodytė

V. Gruodytės nuomone, jaunimo ir vaikų atskyrimas, kurį norima įteisinti privalomu galimybių pasu, yra visiškai nepateisinama psichologinės žalos atžvilgiu. Suaugęs žmogus gali pasirinkti neiti į kavinę, koncertą, pobūvį. Jis net gali pasirinkti kitą darbą. Bet vaikai juk to negali. Jų socialinis gyvenimas nėra autonomiškas. Jeigu jie nebegali užsiimti savo mėgstama veikla, socializuotis, bendrauti su savo bendraamžiais, kokia bus ši karta ateityje? Kas prisiims atsakomybę už šiuos psichologinius veiksnius, o taip pat ir už vis dar eksperimentinėje stadijoje esančių receptinių vaistinių preparatų, vadinamų vakcinomis, pašalinius poveikius, kurių dar niekas nėra ištyręs. Negi norima ir vaikus priversti dalyvauti šiame eksperimente?

Ragina galvoti apie visuomenės suvienijimą, o ne atskyrimą

Šiuo kreipimusi siekiama paskatinti Prezidentą kreiptis į KT dėl galimybių paso teisėtumo. Taip pat siekiama šiuo klausimu inicijuoti viešas akcijas bei diskusijas, kuriose būtų svarstomas ne tik pandemijos suvaldymo įrankių teisėtumas, bet ir neigiamas jų poveikis visuomenei, atskiriems jos sluoksniams, atskiroms profesinėms grupėms, verslui, ekonomikai, ir kitoms sritims. Siekiama, kad jau būtų pradedama svarstyti apie pagalbą atskiroms visuomenės grupėms ir santarvės atkūrimą, o ne dar didesnės atskirties priemones. Pasak V. Gruodytės, jeigu pirmais pandemijos metais visuomenė gana noriai priėmė visas apsaugos priemones, ši, jau penkta banga, išryškino, kad socialinis klimatas keičiasi. Atsiranda vis daugiau radikalumo, nebesuvokimo, kas vyksta, kodėl?

Visuomenė tikisi aiškumo ir racionalių sprendimų

Stebina tai, kad akivaizdi dalies tautos diskriminacija nei politikams, nei teisininkams nekelia jokių abejonių.

V. Gruodytė įsitikinusi, kad šios pandemijos scenarijus tampa niekam nebesuprantamas, o jo pabaiga nebeaiški. Mokykla, šeimos yra pasimetusios, sunku atrasti logiką politikų skleidžiamose žinutėse, verslas taip pat jų nebesupranta.

„Panašu, kad krizė keičia prigimtį. Iš sanitarinės ji tampa politine. Tai reiškia ir visuomenės krizę, kurią didina socialinės problemos, perteklinis politizavimas, skirtingų požiūrio taškų radikalėjimas. Stebina tai, kad akivaizdi dalies tautos diskriminacija nei politikams, nei teisininkams nekelia jokių abejonių. Tokia situacija, kai racionalumą ir logiką keičia emocijos ir agresija, akivaizdu, negali tęstis. Ji neturi ateities, išskyrus galutinį psichologinį ir ekonominį visuomenės sužlugdymą“, – komentuoja V. Gruodytė.

Teigiama, kad peticijoje nurodomi Vyriausybės nutarimai pažeidžia Lietuvos Respublikos Konstituciją bei įstatymus, nes juose nustatyti ribojimai yra įtvirtinti Vyriausybės nutarimu, o ne įstatymu, nėra pagrįsti ir proporcingi, nepateisinamai diskriminuoja grupę asmenų.

Visi, norintys sužinoti daugiau informacijos bei palaikyti šią idėją, peticiją „Dėl galimybių paso veikimo stabdymo“ kviečiami pasirašyti peticijos.lt portale iki gruodžio 24 dienos: https://www.peticijos.lt/visos/78357/del-galimybiu-paso-veikimo-stabdymo/

Peticijos.lt platforma pristatoma kaip įrankis, suteikiantis galimybę dalintis savo idėjomis bei prisidėti prie efektyvesnių įstatymų kūrimo ir naujų iniciatyvų įgyvendinimo, dalyvauti priimant svarbius Lietuvai sprendimus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kodėl vaikams

Kodėl vaikams portretas
Aplamai prieš GP visiems

suskaičiavome asilus

suskaičiavome asilus portretas
kvailių gaunasi apie 3 proc. nuo 2,8 milijonų. O protingų- 2 700 000. Neblogai.

to anonimas

to anonimas portretas
užsirašyk ant tyrimo Elektroencefalografija (EEG), toki brieda ne bet kur išgirsi . žmonės miršta nuo kompotavimo....visa istorija kompotavimo yra farsas, buvo dok. filmas vokietės berods 2008m, Jinai 15 metė švietė žmones , skaitydavo paskaitas, astma, daugybė kitų ligų, sukompotuoti vaikai šiomis ligomis serga 3-10 kartų dažniau nei nekompotuotas vaikas, nervų sistemos sutrikimai pas kompotuotus vaikus/ su nekompotuotais , santykiu 10/ 1
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių