V. Grubliauskas: laikyti šeimas su vaikais ir nėščias moteris viešbučiuose – klaida

Klaipėdos meras sako, kad laikyti šeimas su vaikais ar nėščias moteris priverstiniame karantine nėra atsakinga, todėl savivaldybė žada siekti šias šeimas išleisti karantinuotis namų sąlygomis.

„Mes Klaipėdoje, taip pat kaip ir Vilniuje, tais atvejais, kada šeimos su mažamečiais vaikais, nėščios moterys, kurios turi tikrai reikalavimus atitinkančias sąlygas saviizoliazijai, tikrai tuo bus naudojamasi. Giliu mano įsitikinimu, tai būtų didžiulė klaida šeimas su vaikais ir juo labiau besilaukiančias moteris laikyti viešbučiuose, kuriuose publika būna, švelniai tariant, labai įvairi, mano manymu, labai neatsakinga“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Jo manymu, šiuo klausimu turėtų pasisakyti ir Vaiko teisių apsaugos tarnyba.

„Karantinas karantinu, gyvenimas tęsiasi, tačiau yra vertybės, prievolės, kurios turi būti užtikrintos net ir karantinavimo metu“, – pridūrė jis.

Meras teigė besitikintis, kad tam nebus sudaroma kliūčių.

Klaipėdos savivaldybė antradienį pasitiko į Palangą atvykusius savo miesto gyventojus, trečiadienį jų pasiimti vykstama į Kauną ir Vilnių. Šiuo tikslu bendradarbiauja visos Klaipėdos regiono savivaldybės ir savo gyventojus pakaitomis veža vis kitos savivaldybės transportu.

„Informacija dažnu atveju labai keičiasi ir jeigu pradžiai buvo informacija, kad Palangoje turi būti keturi žmonės, kuriuos reikėtų parsivežti į Klaipėdą, nuvykus į vietą paaiškėjo, kad jų yra turbūt ar trisdešimt, jeigu neklystu“, – kalbėjo meras.

Šie žmonės jau yra apgyvendinti.

Pasak V. Grubliausko, nėra aišku kaip spręsti tam tikras specifines situacijas, pavyzdžiui, jeigu žmonės keltu parvyksta su šunimi. Nėra žinoma, ar viešbučiai, kuriuose žmonės yra karantinuojami, priims juos su augintiniu.

Savivaldybė šiuo metu saviizoliacijoje laiko 78 žmones. Kai kurie jų gyvena keliaviečiuose kambariuose pagal tai, kaip gyveno keltuose.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius trečiadienį paskelbė, kad iš užsienio parvykusios šeimos bus išleidžiamos laikytis karantino namuose.

Meras pažymi, kad toks savivaldybės sprendimas neprieštarauja sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakymui dėl privalomo grįžusiųjų izoliavimo savivaldybės patalpose. Pasak R. Šimašiaus, savivaldybės administracijos sprendimu izoliavimosi patalpomis gali būti paskirti šeimos namai.NAUJAUSI KOMENTARAI

???

??? portretas
Kas jums visiems darosi, ko jus taip bijot to viruso, triedziat cia visi ir nesuprantat, kad virusas nepadarys tiek zalos, kiek padarys priemones nuo jo apsisaugot:kazkas neteks darbu, negales susimoket kreditu, imones bankrutuos ir tt. Ir tai daug baisiau negu virusas, kurio lengva forma persirgsim beveik visi.reikejo izoliuoti rizikos grupes, o ne dirbancius zmones.

Jomaelis

Jomaelis portretas
Ir kodel as uz ji balsavau geriau buciau balsaves uz petelne o ne uz duda

nuomone

nuomone portretas
Grubliauskui -RODINA VAS NEZABUDET
VISI KOMENTARAI 47
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių