V. Grubliauskas: dalis Vyriausybės įsigytų apsaugos priemonių – brokuotos

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas sako, kad dalis gydymo įstaigas pasiekusių valstybės įsigytų apsaugos priemonių yra brokuotos.

„Taip, reikėtų patvirtinti. Kiek man pateikė informacijos, kad tie dideli kiekiai, kurie atkeliavo į Lietuvą, Vyriausybės užsakymu, valstybės užsakymu, nemaža dalis jų yra tikrai brokuoti“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį pareiškė meras.

„Broko lygis yra skirtingas: kai kurios atkeliavusios apsaugos priemonės 95 procentais yra tinkamos, o 5 procentais kažkoks brokas yra. (...) Tai nereiškia, kad dėl tų 5 procentų netinkamumo jos yra išmetamos arba utilizuojamos, jos turbūt gali būti naudojamos, bet tiktai, be abejo, visiškai kitokiose rizikos zonose“, – sakė jis.

Jo žiniomis, dalis brokuotų priemonių turėtų būti pakeistos ir „tame procese dalyvauja ir didžiųjų valstybių ambasados“.

„Bet faktas yra tas, kad ne viskas ateina tos kokybės, kas buvo užsakyta ir ko buvo tikimasi“, – sakė V. Grubliauskas.

Jis negalėjo patikslinti, kokios tiksliai apsaugos priemonės yra netinkamos.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sakė, kad iš Kinijos įsigytos apsaugos priemonės medikams yra tiriamos, ketvirtadienį tikimasi sulaukti informacijos dėl jų kokybės.

Ministras sakė, kad jos nebūtinai yra brokuotos bet gali būti „kitokių niuansų“, tokių kaip netinkami dydžiai.Sveikatos apsaugos ministerija trečiadienio vakarą skelbė, jog medikams išdalinta jau 3,2 mln. apsaugos priemonių.

Vyriausybė skelbė, kad Kinijoje iš viso užsakyta 1,8 mln. respiratorių, 5,7 mln. veido kaukių, 1,8 mln. vienkartinių kepuraičių, 0,8 mln. apsauginių akinių, 1,8 mln. vienkartinių chalatų, per 1 mln. apsauginių kombinezonų su gobtuvu, 15 mln. vienkartinių pirštinių, 3,6 mln. antbačių.

Šioms priemonėms pirkti Vyriausybė skyrė 24 mln. eurų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Lt

Lt portretas
Va ir problema kaip nuplauti pinigus,apskaičiuokite nuo 24 melionų 5procentai hebrai į kišenę.o dar ko nežinoma

Grubliauskai

Grubliauskai portretas
Gal jau raminkis, išpuikęs liberale-juk visi žmonės ne pirma diena žino kokybę kiniškų prekių.Baik skiedęs-nu yra broko-atrink, o ne pliurp dykai.Ką gal ir dėl broko Vyriausybė ir Veryga kaltas-durnas esi per visą plivą.Jau laikas tamstai atsistatydinti, o ne apie perversmus mąstyti ir juos kurstyti.Apsiramink, juk vaikus augini-ką jie apie tėvą gero sužinos, kad epidemijos metu KLAIPĖDOJE meras dėjo į kelnes dėl kiekvienos sprendžiamos miesto problemos.Gėd!

apsiziok

apsiziok portretas
ir filtruok grigeo vamzdi
VISI KOMENTARAI 39
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių