Užplūdo kompensacijų prašantys klaipėdiečiai: eilė nusidriekė iki sausio

Baimė dėl gresiančių kosminių elektros ir šildymo kainų verčia daugybę gyventojų ieškoti kompensacijų. Vien per rugsėjį Klaipėdos savivaldybės Socialinės paramos skyrių užplūdo toks kiekis paraiškų, kad darbuotojams tenka griebtis už galvos.

Prašymų – dvigubai daugiau

Socialinės paramos skyriaus Socialinių išmokų poskyrio vedėja Gina Vilimaitienė tikino, kad, lyginant su praėjusių metų rugsėju, sulaukta dvigubai daugiau prašymų.

"Per pusę rugsėjo sulaukta 918 prašymų. Bet gerai bent tiek, kad 43 proc. jų pateikti elektroniniu būdu. Dažniausiai tai sudarydavo tik 19 proc. visų prašymų. Tačiau tokio prašymų skaičiaus aš dar nesu mačiusi", – pripažino G.Vilimaitienė.

Iki rugsėjo 1-osios iš viso savivaldybė sulaukė 8 tūkst. prašymų. Tokiam prašymų skaičiui sužiūrėti reikia nemažų žmogiškųjų išteklių.

"O jų trūksta. Nuo šiandien darbą skyriuje pradėjo dvi darbuotojos. Bet neaišku, kaip greitai jos viską perpras, o tokį kiekį prašymų vis tiek reikia išnagrinėti", – tvirtino G.Vilimaitienė.

Vizitui į savivaldybės Socialinių išmokų poskyrį prisiregistravo tiek klaipėdiečių, kad eilė nusidriekė iki sausio.

Svarsto naują tvarką

"Kompensacijos dydį skaičiuoja tiekėjai pagal pateiktą gaunamų pajamų dydį. O teisę į kompensaciją pagal pateiktus dokumentus apskaičiuojame mes. Žmonėms šiuo metu kompensacija gali būti grąžinta už praėjusius du mėnesius. Tačiau Seimo svarstymui pateikta nauja tvarka, kalba čia apie kompensacijos paskyrą į priekį šešiems mėnesiams. Galbūt kompensacija net bus grąžinama už visą praėjusį šildymo sezoną", – vylėsi G.Vilimaitienė.

Tai reikštų, kad kompensacijos galėtų sulaukti net tie, kurie prašymus pateiks pavasarį, realiai iš savo kišenės sumokėję šios žiemos šildymo sąskaitas.

Kompensacija teikiama tiems, kurie gyvena būste, naudojasi paslaugomis ir turi mažas pajamas.

"Kol kas nėra įtvirtintų teisės normų. Tačiau tai nereiškia, kad žmogus turi sėdėti ir nieko nemokėti už šildymą. Pasitaiko, kad viename bute gyvena du pensininkai, kurių pajamos viršija tūkstantį. Tuomet kompensacija jiems net gali nepriklausyti. Kompensacijos dydis priklauso nuo to mėnesio šilumos kainos, nuo temperatūros lauke", – pasakojo specialistė.

Kas gali gauti kompensaciją? Tai priklauso nuo gaunamų pajamų, šeimos narių skaičiaus, būsto ploto.

"Pats turtas nevertinamas, tačiau vertinamos pajamos, gaunamos iš turto. Paprastai tariant, kompensacija nėra teikiama pinigais, tiesiog yra mažinama sąskaita kompensacijos dydžiu už karštą vandenį ir šildymą", – paaiškino G.Vilimaitienė.

Mokės už viršplotį

Prašymo užpildymas – dar ne pabaiga. Teisė į kompensaciją bus patvirtinta tik tada, kai bus pateikti visi papildomi duomenys.

"Pavyzdžiui, žmogus tik po prašymo pateikimo sužino, kad jo bute registruoti vaikai ir anūkai dėl vietos darželiuose. Jei deklaruoti vaikai ar anūkai, jų pajamos įskaičiuojamos. Reikia išsiaiškinti, ar realiai būste gyvena žmonės, ar ne. Kompensacija teikiama tiems, kurie gyvena būste, naudojasi paslaugomis ir turi mažas pajamas", – reziumavo G.Vilimaitienė.

Pateikus prašymą, papildomų dokumentų skyrimui duodami du mėnesiai.

Pagal kompensacijų apskaičiavimo skaičiuoklę, vienam ar dviem asmenims skaičiuojamas 50 kv. metrų plotas, už kurio šildymą galima tikėtis paramos.

Už viršplotį gyventojams reikia susimokėti patiems.

Kiekvienam kitam šeimos nariui priskaičiuojama po 10 papildomų kv. metrų.

Kaip veikia kompensacijos apskaičiavimo mechanizmas?

"Jei būste gyvena vienas asmuo, nuo jo pajamų "minusuojami" trys valstybės remiamų pajamų dydžiai (VRP). Vienas VRP – 147 eurai. Jei žmogus gauna 400 eurų pensiją, o trys VRP sudaro 441 eurą, vadinasi, jam už šildymą ir karštą vandenį turi būti skiriama šimto procentų kompensacija. Jei yra darbinga šeima, kiekvienam asmeniui "minusuojasi" po du VRP", – paaiškino specialistė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Das ist fantastisch

Das ist fantastisch portretas
Xoxolu veliava ne tik i facebooko paskyra priklijuokite , bet ir ant radiatoriaus. Susildys. Taip pat galite pasaukti rusu laivas eik na.. Susildysite berekdami... O jau anekdotas mes ES , mes NATO prajuokins ir pakels gera nuotaika visam sildymo sezonui....

JO

JO portretas
Geroves valstybe kuriam.

Neli

Neli  portretas
Reikia savivaldybės darbuotojams dirbti o ne už galvų griebtis. Vilniuj kažkaip viskas papraščiau o čia kaip tik daugiau darbo tai tuoj aimanuoja. Pripratę nieko neveikti.
VISI KOMENTARAI 11

Galerijos

Daugiau straipsnių