Pereiti į pagrindinį turinį

Uostamiestyje vykusio projekto idėjos virto realybe

2014-07-24 05:49
Žaidimas: tarptautinio konkurso dalyviai iš Vokietijos, Lenkijos ir Klaipėdos, dalyvaudami orientacinėse varžybose, susipažino su viešuoju transportu uostamiestyje. Žaidimas: tarptautinio konkurso dalyviai iš Vokietijos, Lenkijos ir Klaipėdos, dalyvaudami orientacinėse varžybose, susipažino su viešuoju transportu uostamiestyje. Žaidimas: tarptautinio konkurso dalyviai iš Vokietijos, Lenkijos ir Klaipėdos, dalyvaudami orientacinėse varžybose, susipažino su viešuoju transportu uostamiestyje.

Finišo tiesę pasiekė moksleivių projektas, skatinęs prisidėti prie uostamiesčio transporto sistemos tobulinimo. Tarptautinis konkursas "BAYinTRAP Young and mobile" atnešė džiugių rezultatų – net dvi Klaipėdos jaunimo idėjos buvo įgyvendintos ir tapo naudingos miestiečiams.

Ragino gilintis į problemas

Projekto koordinatorius uostamiestyje Tadas Mėžinys pasakojo, kad organizuojamas konkursas vyko trijose šalyse – Lenkijoje, Lietuvoje ir Vokietijoje.

Europos jaunimas, o tarp jų ir klaipėdiečiai, buvo skatinami teikti sumanymus, kurie vėliau bus panaudoti, o įgyvendintais pokyčiais galės džiaugtis visa bendruomenė, besinaudojanti įvairiomis transporto priemonėmis.

Dalytis pasiūlymais anglų kalba galėjo 16–19 metų jaunimas, besimokantis uostamiesčio mokyklose. Moksleiviai konkursui problemą ir jos sprendimo būdą galėjo pateikti tekstu, nuotrauka, schema, brėžiniu, nupieštu žemėlapiu, prezentacija ar kitais būdais.

Kaip teigė T.Mėžinys, vienas pagrindinių konkurso tikslų buvo noras jaunus žmones įtraukti į transporto sistemos vystymą.

Dalyvauja stovyklose

"Sulaukėme penkių pasiūlymų iš aštuonių uostamiesčio moksleivių. Daugelis pateiktų sumanymų buvo brandūs, o pasirinktos temos gerai atspindėjo miesto transporto sistemos aktualijas bei problematiką", – kalbėjo koordinatorius.

Pasak jo, visi aštuoni projekte dalyvavę jaunuoliai bei išrinkti dar du papildomi aktyvūs moksleiviai kitą savaitę viešės Vokietijoje.

Dar 10 Vytauto Didžiojo gimnazijos mokinių jau svečiavosi Lenkijoje, o dešimt Vydūno gimnazijos jaunuolių atstovauja Klaipėdai.

"Susisiekėme su šiomis gimnazijomis ir paprašėme paskatinti iniciatyvius, puikiai anglų kalbą mokančius mokinius prisijungti prie projekto. Moksleiviams buvo suteiktas šansas savo žinias pagilinti transporto sferoje", – pasakojo pašnekovas.

Stovyklų metu Klaipėdoje, Vokietijoje bei Lenkijoje jaunuoliai gali susipažinti su skirtingų miestų transporto infrastruktūra, dalyvauti transporto pasiekiamumo, eismo saugumo tyrimuose, diskutuoti apie trūkstamus transporto infrastruktūros elementus. Jaunuoliai specialistams gali teikti savo pasiūlymas, išsakyti pastebėjimus.

Pritaikė realybėje

Kaip teigė T.Mėžinys, šį kartą konkurse aukščiausių įvertinimų sulaukė kelių klaipėdiečių projektas, skirtas tobulinti dviračių infrastruktūrą mieste.

"Klaipėdos senamiestyje moksleivės pasiūlė važiuojamojoje kelio dalyje atskirti juostą dviratininkams, kad jie nesimaišytų su pėsčiaisiais. Puikiai sutapo, jog Klaipėdos miesto savivaldybė tuo metu skyrė lėšų dviračių infrastruktūrai gerinti ir ši idėja buvo realizuota. Merginos padarė ir nemažai fotografijų, kurios įamžino kliūtis dviračių takuose nuo Klaipėdos universiteto iki miesto senamiesčio", – kalbėjo koordinatorius.

Pašnekovas pasakojo, kad gyvybė buvo įpūsta ir dar vienam uostamiesčio moksleivio sumanymui. Vienas vaikinas pasiūlė išspręsti dviračių gabenimo problemą. Jaunuolis atkreipė dėmesį, kad nemažai bemotorėmis transporto priemonėmis keliaujančių žmonių, važiuodami dviračių taku nuo Karklės iki Palangos, susiduria su sunkumais.

"Pasitaiko tokių atkarpų, kur tenka riedėti plentu. Karklės seniūnija pateikė prašymą ir netrukus prie 24 maršruto mikroautobusų buvo sumontuoti laikikliai dviračiams", – kalbėjo T.Mėžinys.

Problemos bus paviešintos

Koordinatorius pasakojo, kad vainikuodami edukacinį projektą Klaipėdoje lankėsi ir konkurse dalyvavę užsienio moksleiviai. 8 jaunuoliai iš Vokietijos bei 13 mokinių iš Lenkijos per kelias dienas turėjo progą pažinti uostamiesčio susisiekimo sistemą ir pasisemti naudingos patirties. Jiems kompaniją palaikė 10 klaipėdiečių.

Pirmąją stovyklos dieną projekto dalyviai Klaipėdą apžiūrėjo vaikščiodami pėsčiomis. Moksleiviai aplankė senamiestį, keliavo pėsčiųjų takais.

Vėliau jaunuoliai išbandė Klaipėdos dviračių takus. Moksleiviai sukorė apie 30 kilometrų bei pamatė gerąsias bei blogąsias uostamiesčio dviračių infrastruktūros puses. Paskutinę projekto dieną jaunuoliai dalyvavo orientacinėse varžybose viešuoju transportu.

"Stovyklą Klaipėdoje baigėme diskusija, kurios metu buvo aptartos per viešnagę mieste pastebėtos problemos. Netrukus visus pastebėjimus ir pasiūlymus laiškais perduosime atitinkamoms institucijoms ir lauksime atsakymų", – pabrėžė T.Mėžinys.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų